×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

پارتیشن‌ شیشه‌ای به پانل‌های شیشه‌ای با کیفیتی گفته می‌شود که به عنوان تقسیم‌کننده‌ای برای اتاق یا ادارات عمل خواهد کرد. پارتیشن‌های شیشه‌ای برای ایجاد اتاق‌های مختلف و همچنین ایجاد محیط‌های کاری که هوای آزادی خواهند داشت، مناسب می‌باشند. سیستم پارتیشن‌های شیشه‌ای معمولا تمام شیشه طراحی می‎‌شوند. یعنی این که از سقف تا کف، تشکیل شده از شیشه می‌باشند. نصب پارتیشن شیشه‌ای ارزان به کمک متخصصین با استفاده از قاب‌هایی از جنس آلومینیوم و یا سخت افزارها انجام برای مدرن سازی ادارات و دفاتر انجام می گردد.

امروزه پارتیشن‌های شیشه‌ای نقش مهمی در دکوراسیون مکان‌های مختلف از جمله دفاتر کاری، ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های اداری و…  دارند. وجود پارتیشن شیشه‌ای ارزان این امکان را فراهم کرده است که افراد به راحتی، حتی مکان‌های کوچک را تقسیم‌بندی کرده و اتاق‌های مختلفی ایجاد کنند. این اتاق‌ها این امکان را فراهم خواهند کرد که افراد به صورت جداگانه به کار خود رسیدگی کنند و همچنین از زیبایی ظاهری مکان لذت کافی را ببرند. پارتیشن شیشه‌ای از پارتیشن‌هایی است که بسیار پرطرفدار بوده و زیبایی بسیاری دارد. در ادامه توضیحات بیشتری راجع به این نوع پارتیشن و مزایا و معایب آن خواهیم داد.

image2 - نصب پارتیشن شیشه ای ارزان با مشاوره تخصصی - پارتیشن شیشه ای

نقش پارتیشن شیشه ای در معماری ساختمان

پارتیشن شیشه‌ای به طراحان و همچنین معماران این اجازه را خواهد داد که بتوانند یک اتاق را تقسیم‌بندی کنند. این کار بدون دغدغه منتشر نشدن نور و اشغال فضا صورت خواهد گرفت. پارتیشن شیشه‌ای برای به وجود آوردن محیط‌های کاری راحت و همچنین کاربردی، بسیار مناسب می‌باشند. این سیستم به شما اجازه خواهد داد که خود را از  نور طبیعی در فضا دریغ نکنید.

امروزه از پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توان در مکان‌های مختلفی استفاده کرد. قطعا هدف هر فرد و یا مکانی برای استفاده از پارتیشن شیشه‌ای متفاوت خواهد بود. پارتیشن‌های شیشه‌ای را می‌توان در طرح‌ها و همچنین رنگ‌های متنوعی طراحی کرد. این ویژگی برای افرادی که سخت پسند هستند و در انتخاب پارتیشن با مشکلاتی مواجه می باشند بسیار مناسب خواهد بود، چرا که تنوع آن زیاد بوده و باب میل افراد خواهد بود.

پارتیشن شیشه‌ای، پارتیشنی از جنس شیشه است که مکان را تقسیم‌بندی می‌کند. مزایا و زیبایی بسیاری که این پارتیشن دارد، افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. برای استفاده از پارتیشن شیشه‌ای می‌توان پارتیشن دلخواه خود را سفارش داده و منتظر نتیجه زیبا، ارزان و راحت بود. با انتخاب این نوع پارتیشن می‌توان از بابت هزینه هم آسوده خاطر بود‌‌. در این راستا شرکت شیشه ساختمانی زیما به کمک متخصصین حرفه‌ای می‌تواند با ارائه مشاوره رایگان یک انتخاب عالی را برای شما فراهم کند.

image1 - نصب پارتیشن شیشه ای ارزان با مشاوره تخصصی - پارتیشن شیشه ای

مزایای پارتیشن شیشه‌ای

 • پارتیشن‌های شیشه‌ای در بیشتر مواقع مقرون به صرفه‌ می‌باشند و نسبت به مصالح ساختمانی قدیمی مانند دیوارهای سفالی قیمت مناسبی دارند.
 • پارتیشن‌های شیشه‌ای تجاری، در بیشتر مواقع مقیاس پذیر می‌باشند.
 • شما قادر خواهید بود که پارتیشن‌های شیشه‌ای را به طور دلخواه تنظیم کنید و نیازهای خود را از آن برآورده کنید.
 • اگر بخواهیم آن را با مصالح سنتی مقایسه کنیم، می‌توان گفت که پارتیشن‌های شیشه‌ای برخلاف دیوارهای سفالی متحرک و قابل حرکت می‌باشند.
 • سطح دیوارهای شیشه‌ای بسیار شفاف بوده و اجازه خواهد داد که نور طبیعی به فضا وارد شده و آن را دلباز کند.
 • همچنین می‌توان گفت که دیوارهای شیشه‌ای که بدون قاب می‌باشند، نیاز افراد به نور اضافی را کاهش می‌دهد.
 • کارمندان یک دفتر کاری و همچنین مشتریانی که به آن مکان مراجعه می‌کنند، احاطه کامل بر محیط داشته و می‌توانند شاهد اتفاقات دیگر باشند.

اهمیت نصب پارتیشن شیشه‌ای ارزان در دفاتر و ادارات

عایق صوتی بودن پارتیشن شیشه ای اداری، انتقال نورهای طبیعی به فضلی داخلی ساختمان و محل کار، قابلیت حمل آسان آن‌ها، نحوه نگهداری آسان از آن‌ها، داشتن دوام و همچنین ماندگاری بالا، افزایش بهره‌مند شدن از فعالیت‌های نیروی کاری، هزینه کمتر برای نصب آن نسبت به دیوارکشی‌های دیگر، داشتن سرعتی بالا در اجرا، داشتن تنوعی بالا و همچنین زیبایی منحصر به فرد این پارتیشن‌ها، بالا بردن شعاع دید توسط پارتیشن‌های شیشه‌ای، صرفه‌جویی کردن در مصرف انرژی، بالا رفتن زیبایی و همچنین ارزش مالی یک ساختمان و موارد دیگر از مهترین ویژگی های پارتیشن های شیشه ای در ادارات است.

image4 - نصب پارتیشن شیشه ای ارزان با مشاوره تخصصی - پارتیشن شیشه ای

معایب پارتیشن شیشه‌ای

همانند همه مصالح ساخت و ساز دیگر، پارتیشن‌های شیشه‌ای هم برای خود معایبی دارند که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای حریم خصوصی افراد کاهش می‌یابد. چرا که شفاف می‌باشند و همه محیط از بیرون قابل دید خواهد بود. به این منظور می‌توان از شیشه‌های رنگی، کدر، مات و همچنین آکوستیک استفاده کرد که این مشکل حل شود‌.
 • ممکن است که مقاومت پارتیشن شیشه‌ای پایین باشد. به این منظور هم می‌توان از شیشه‌های دو یا سه جداره استفاده کرد که مقاومت خوبی در برابر ضربه داشته باشد.‌
 • نمی‌توان گفت که شیشه‌ عایق خوبی برای حرارت است، اما با استفاده از شیشه‌های دو یا سه جداره می‌توان مقاومت آن را در مقابل حرارت و گرما بیشتر کرد.
 • نظافت شیشه‌ای نسبت به مصالح دیگر بسیار سخت‌تر است و باید دقیق و با حوصله آن را نظافت کرد. برای رفع این مورد هم می‌توان از شیشه‌های نانو استفاده کرد تا نظافت شیشه به تعویق انداخته شود.

چرا پارتیشن شیشه‌ای ارزان است؟

برای ساخت پارتیشن‌های شبشه‌ای به مصالح و ابزار زیادی احتیاج نخواهد بود. همچنین می‌توان گفت که زمان کمی برای نصب آن احتیاج دارید. از آنجایی که مصالح و نصب آن ارزان خواهد بود، می‌توان گفت که پارتیشن شیشه‌ای نسبت به بسیاری از پارتیشن‌های دیگر ارزان می‌باشد و برای همه افراد مناسب خواهد بود. پس شما خواهید توانست با هزینه‌ای مناسب، زیبایی مکان مورد نظر خود را دوچندان کرده و فضا را شیک و خاص کنید.

نصب پارتیشن شیشه‌ای ارزان

می‌توان گفت که پارتیشن‌های شیشه‌ای قیمت بسیار مناسب‌تری نسبت به دیوار‌های گچی و سفالی دارد. همچنین می‌توان گفت که مدت زمانی که برای نصب و اجرای این پارتیشن شیشه‌ای لازم است، بسیار کم خواهد بود. با توجه به این که پارتیشن شیشه‌ای دارای قیمت مناسبی می‌باشد، می‌توان به راحتی در منازل مختلف، انواع اداره‌ها، بیمارستان‌های بزرگ و کوچک، گلخانه‌های کوچک و بزرگ، نمایشگاه‌ها و همچنین مکان‌های دیگر مورد استفاده قرار داد.

image3 - نصب پارتیشن شیشه ای ارزان با مشاوره تخصصی - پارتیشن شیشه ای

نحوه نصب پارتیشن شیشه‌ای ارزان

همان طور که اشاره کردیم نحوه نصب و اجرای پارتیشن شیشه‌ای، بسیار راحت و ارزان می‌باشد. اما این که بتوان آن را به مکان مناسبی سفارش داد هم بسیار مهم است. با انتخابی صحیح در این زمینه می‌توان پارتیشن دلخواه خود را سفارش داده و نحوه نصب آن آسوده خاطر بود‌.

پارتیشن شیشه‌ای، پارتیشنی از جنس شیشه است که مکان را تقسیم‌بندی می‌کند. مزایا و زیبایی بسیاری که این پارتیشن دارد، افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. برای استفاده از پارتیشن شیشه‌ای می‌توان پارتیشن دلخواه خود را سفارش داده و منتظر نتیجه زیبا، ارزان و راحت بود. با انتخاب این نوع پارتیشن می‌توان از بابت هزینه هم آسوده خاطر بود‌‌.

جنس مواد به کار رفته در پارتیشن شیشه‌ای چیست

شیشه سخت شده پراستفاده‌ترین شیشه ای است که در پارتیشن‌های شیشه‌ای ارزان قیمت استفاده می‌شود. شیشه‌های سکوریت از طریق فرآیند گرمایش برای سفت شدن آن گرفته می‌شود و چهار تا پنج برابر قوی‌تر و بادوام‌تر از شیشه‌های آنیل شده است. هنگامی که یک صفحه شیشه ای سخت شکسته می شود، باید به تکه های کوچک تبدیل شود تا تکه های تیز بزرگ. به همین دلیل معمولاً از آن به عنوان شیشه ایمنی یاد می شود.

انواع شیشه های مورد استفاده در پارتیشن شیشه‌ای شامل چه مواردی می‌شوند؟

 • شیشه آکوستیک (معمولا پانل های شیشه ای چند لایه)
 • شیشه چند لایه برای ایمنی بیشتر و افزایش مقاومت صوتی
 • شیشه نسوز (گاهی اوقات به عنوان شیشه سرامیکی شناخته می شود)
 • شیشه‌های تخصصی مانند شیشه های هوشمند قابل تعویض حریم خصوصی
 • پانل های شیشه ای تزئینی مانند شیشه های رنگی

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.