×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 8 خبر

word image 262519 1 - استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق سامانه آیتول - آیتول

نمره منفی گواهینامه یکی از انواع جرایم رانندگی است که عدم ثبت آن از اهمیت بالایی برای رانندگان برخوردار است. زیرا ممکن است ثبت نمره منفی در این زمینه منجر به توقیف خودرو و یا باطل شدن گواهینامه شود. آیتول با ارائه سرویس استعلام نمره منفی گواهینامه این امکان را فراهم کرده است تا رانندگان خودرو از آخرین وضعیت گواهینامه خود مطلع شوند.

نمره منفی گواهینامه از جرایم غیرنقدی راهنمایی و رانندگی است و این امتیاز منفی به هنگام صدور جریمههای رانندگی بر روی گواهینامه فرد متخلف ثبت میشود و حتی با تسویه جریمههای رانندگی نیز حذف نخواهد شد.

مزیت استعلام نمره منفی گواهینامه در آیتول دسترسی سریع و آسان به سامانه، مشاهده جزئیات (نمره منفی گواهینامه)، ذخیره سوابق استعلام و پشتیبانی ۲۴ ساعته است. هزینه این استعلام ۵،۲۰۰ تومان است که آیتول هیچگونه دخل و تصرفی در تعیین مبلغ آن ندارد.

ثبت نمره منفی گواهینامه برای رانندگان خودرو به این بستگی دارد که به چه میزان مرتکب تخلف شده باشند و به این ترتیب که اگر تخلف از طریق دوربین ثبت شود، گواهینامه مالک خودرو مشمول نمره منفی میشود و در صورت ثبت جریمه توسط پلیس راهور، نمره منفی گواهینامه مستقیم به نام راننده خودرو ثبت خواهد شد.

این جریمه در سه مرحله برای رانندگان ثبت میشود، در مرحله اول با ثبت ۳۰ امتیاز منفی، گواهینامه به مدت ۳ ماه توقیف میشود و با پرداخت ۶۰هزار تومان امکان آزادسازی آن وجود دارد. در مرحله دوم و با ثبت ۲۵ نمره منفی برای راننده، گواهینامه به مدت ۶ ماه توقیف میشود ولی با پرداخت ۹۰ هزار تومان مجددا آزاد خواهد شد. در صورت تکرار تخلف در مرحله سوم و با ثبت ۲۰ نمره منفی، گواهینامه برای یک سال باطل خواهد شد.

آیتول به عنوان سامانه جامع خدمات خودرویی، علاوه بر استعلام نمره منفی گواهینامه، امکان پرداخت عوارض آزادراهی را نیز از طریق وبسایت itoll.com و اپلیکیشن خود فراهم کرده است تا کاربران بدون دغدغه و با راهحلهای ساده، امور مربوط به خودرویشان را به صورت آنلاین و سریع مدیریت کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.