جمعه, 29 تیر 1403 Friday, 19 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42674 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 2413×
پژوهش‌های کاربردی جهت افزایش موالید در گیلان ضروری است
26 تیر 1402 ساعت: 3:00
شناسه : 264352
0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت پژوهش های کاربردی با رویکردهای اقتصادی برای افزایش موالید در گیلان تأکید کرد و گفت: باید مداخلات اقتصادی در کنار مداخلات فرهنگی و اجتماعی به جدیت در دستور کار متولیان امر و دانشگاه ها قرار گرفته و طرح‌های پیشنهادی در این رابطه به ستاد استانی و ملی ارائه شود.

پ
پ

دکتر محمدتقی آشوبی 2 - پژوهش‌های کاربردی جهت افزایش موالید در گیلان ضروری است -26

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، صبح امروز نشست دانشگاهی قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با حضور دکتر محمدتقی آشوبی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دیگر اعضای  قرارگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

دکتر محمدتقی آشوبی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تأکید بر ترویج مستمر و بدون وقفه فرهنگ زادآوری، اظهار کرد: ترویج و فرهنگ‌سازی فرزند آوری در گیلان با توجه به هرم جمعیتی حاکم بر آن لازم و ضروری است.

وی با اشاره به برخی از اقدامات و مداخلات پزشکی در حفظ و افزایش جمعیت در گیلان، افزود: طرح‌هایی نظیر نفس و یا درمان زوج‌های نابارور در کنار مشوق‌های اقتصادی از جمله اشتغال در افزایش جمعیت بسیار مؤثر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت تعیین راهکاری علمی و اقتصادی پیرامون فرزند آوری و افزایش زادوولد در گیلان تأکید کرد و گفت: یافتن راهکاری علمی مبتنی بر پژوهش‌های کاربردی با مشارکت کارشناسان بودجه و اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سایر متولیان امر در خصوص فرزند آوری به جهت پیشنهاد به ستاد استانی و ملی جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، ضرورت دارد.

دکتر آشوبی با اشاره به تهدیدات کاهش نسلی در کشور و گیلان، افزود: با اینکه هنوز وضعیت گیلان به سطح بحرانی نرسیده در بسیاری از بخش‌های تخصصی و مهارتی با کمبود نیرو مواجه‌ایم که نمونه بارز آن کمبود پزشکان متخصص از جمله در رشته بیهوشی، قلب و دیگر رشته‌های خاص است.

وی به تلاش مجاهدانه و بی‌وقفه کادر سلامت استان در راستای تحقق جوانی جمعیت و حمایت از خانواده اشاره کرد و گفت: کادر بهداشت و درمان در همه مناطق روستایی و شهری نظام سلامت گیلان برای جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در تلاش هستند و خوشبختانه فرهنگ حمایتی خوبی در همین رابطه ایجاد شده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.