×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر

وکیل پایه یک دادگستری شیراز، فردی است که در رشته حقوق، یا فقه و مبانی حقوق اسلامی تحصیلات دانشگاهی دارد و حداقل مدرک او لیسانس است. البته این فرد می تواند مدارک معادل این گرایش‌ها در حوزه را نیز داشته باشد. برای اینکه یک فرد وکیل پایه یک دادگستری شود، تنها تحصیل در رشته‌های گفته شده ملاک نیست و باید در آزمون وکالت نیز شرکت کند و بتواند در رقابت با سایرین امتیاز بالایی کسب کند تا به عنوان کارآموز وکالت وارد بازار کار شده و دوره مد نظر را بگذراند.

وکیل شیراز، پس از پایان دوره می‌تواند به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شیراز، خود را معرفی کند. در این میان برخی از افراد تخصص خود را در زمینه حقوقی ادامه می‌دهند و تبدیل به وکیل حقوقی شیراز می‌شوند و برخی از افراد تخصص خود را در زمینه کیفری ادامه می‌دهند و تبدیل به وکیل کیفری شیراز می‌شوند که هر یک از آنها نیز زیر مجموعه‌های متفاوتی دارند.

در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های یک وکیل شیراز مجرب و خبره آشنا کنیم و مهارت‌هایی که یک وکیل خوب باید داشته باشد را تشریح کنیم؛ سپس شما را با مراحل کار یک وکیل شیراز از ابتدا تا انتهای یک پرونده حقوقی آشنا می‌کنیم  و به شما نکاتی که در انتخاب یک وکیل شیراز، مهم هستند را یادآوری می‌کنیم. اگر اولویت شما حضور وکیل در جلسه‌های دادگاه در کنار شما یا به جای شما باشد، راه‌های استفاده از این امکان را به شما نشان می‌دهیم و در نهایت معیارهایی که باید برای حق الوکاله یک وکیل شیراز در نظر بگیرید را تبیین می کنیم. شما در انتهای این مقاله قادر خواهید بود راه‌های پیدا کردن یک وکیل خبره در شیراز را بیاموزید.

وکیل شیراز

تعریف کلی وکیل حقوقی شیراز و توصیف وظایف وکیل:

بهترین وکیل حقوقی در شیراز به‌طور حتم باید در خصوص انواع پرونده‌های حقوقی اطلاعات کامل داشته باشد و مهم‌تر اینکه از مجازات هرکدام از این پرونده‌ها نیز باید آگاه باشد تا در صورت لزوم به انتخاب یک روش درست و البته سریع برای دفاع از موکل خود اقدام کند. همچنین دعاوی حقوقی یا پرونده‌های حقوقی، به پرونده‌هایی گفته می‌شود که به‌صورت دادخواست تنظیم شده باشند. در واقع افرادی که مدعی هستند باید در برگه‌های مخصوص چاپی که اصطلاحاً دادخواست نامیده می‌شوند، طرح دعوی کرده و سپس به دادگاه ارائه دهند.به عنوان مثال، تنظیم و ارائه دادخوست‌های مربوط به قراردادها، اسناد سجلی، درخواست‌های مربوط به دعاوی خانوادگی، دعاوی تجاری، دادخواست‌های دعاوی حسبی را نام برد. در ادامه به بیان تیتروار چند مورد از مهم‌ترین وظایف وکیل حقوقی می‌پردازیم:

 • تسلط به حوزه‌ای که در آن وکالت دارد
 • در نظر گرفتن مصلحت موکل فوق‌العاده دارای اهمیت است
 • انجام وظایف تا لحظه‌ی آخر و پیگیری تا زمان به نتیجه رسیدن پرونده قابل‌‌توجه است
 • اطلاع‌رسانی‌های دقیق از روند پرونده و انتخاب گام درست برای پیروز شدن در پرونده حقوقی

 ویژگی‌های یک وکیل شیراز مجرب و خبره را بیان کنید؟

یک وکیل مجرب و خبره در شیراز قبل از اینکه یک پرونده را بپذیرد، باید با موکل خود جلسه ای را برگزار کند و راجع به آن پرونده به صورت مفصل با او صحبت کند. در این جلسه، وکیل شیرازی باید تمامی اسناد و مدارک موکل را با دقت و حوصله و به صورت کاملاً جزئی نگرانه بررسی کند. ماحصل این جلسه این است که وکیل می‌تواند نتایج احتمالی که در آینده به دست خواهد آورد را با موکل در میان بگذارد، سپس وکیل باید راجع به هزینه‌های مربوط به حق الوکاله و مدت زمانی که می‌تواند پرونده را به سرانجام برساند با موکل صحبت کند تا اینکه موکل بتواند به درستی تصمیم بگیرد. در ادامه به ویژگی‌های مهم یک وکیل مجرب و خبره در شیراز می‌پردازیم:

 • یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید از قوانین روز مطلع باشد: یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید اطلاعات آپدیت شده و به روزی داشته باشد. وکیل نباید تنها به اطلاعات گذشته خود اکتفا کند زیرا بسیاری از قوانین و مقررات ممکن است تغییر کرده باشد، در نتیجه یک وکیل خبره در شیراز باید همیشه اطلاعات خود را به روز نگه دارد.
 • یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید راز نگهدار باشد: فاش نکردن اسرار موکل، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک وکیل خبره و مجرب در شیراز است. موکل به وکیل اعتماد می‌کند و اطلاعات و اتفاقات رخ داده برای خود را با او در میان می‌گذارد؛ وکیل نباید از این اعتماد سوء استفاده کند و این اطلاعات را پس از اتمام پرونده جایی فاش کند.
 • یک وکیل مجرب و خبره در شیراز نباید دروغ گو باشد: ویژگی دیگر یک وکیل مجرب و خبره در شیراز این است که توانایی‌های خود را به اندازه‌ای که هستند به موکل خود بیان کند و تلاش نکند که موکل را تحمیق کند و کاری که نمی‌تواند انجام دهد را به او عده بدهد.
 • یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید منصف و توانمند باشد: یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید راه ‌حل‌هایی را به موکل خود پیشنهاد دهد که او را سریع‌تر به نتیجه می‌رساند و همچنین هزینه کمتری نیاز دارد. معمولاً برای حل کردن یک مشکل قانونی، چندین راه حل وجود دارد؛ یک وکیل خوب باید بتواند همه راه حل‌ها را شناسایی کند، برخی از مواقع تنها با یک مذاکره ساده مشکل قابل حل است و نیاز به پروسه غذایی وجود ندارد، یک وکیل مجرب باید بتواند این موقعیت‌ها را شناسایی کند و از آن‌ها استفاده کند.
 • یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید از تجربه دیگران استفاده کند: یک وکیل مجرب و خبره در شیراز از اینکه از دیگران کمک بخواهد نباید احساس شرمساری کند و بهتر است برای بالا بردن تجربه خود از تجربه دیگران نیز در هر زمینه‌ای استفاده کند. او باید بتواند به قاضی کمک کند که تمامی حقایقی که در پس پرده وجود دارد را مطلع شود، البته یک وکیل معروف و مجرب در شیراز نباید از دوستی خود با قاضی سوء استفاده کند، زیرا این خصوصیت با شأن یک وکیل در مغایرت است.
 •  یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید متین باشد: رعایت ادب و احترام چه در برابر قاضی و چه در برابر موکل و چه در برابر طرف مقابل، از دیگر ویژگی‌های یک وکیل خوب و مجرب در شیراز است.
 •  یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید متخصص باشد: مسائل حقوقی جنبه‌های متفاوتی دارند و همه آنها در یک زمینه نیستند؛ اگر یک وکیل تضمینی شیرازی بخواهد در همه این زمینه‌ها فعالیت کند، مطمئنا نمی‌تواند به دانش عمیقی در آنها برسد و به تخصص بالایی نائل شود؛ در نتیجه یک وکیل مجرب باید در یک یا چند زمینه حقوقی تخصص داشته باشد.
 • یک وکیل مجرب و خبره در شیراز باید بیان نافذی داشته باشد: داشتن بیان قوی و نافذ و کلام صریح و رسا، از ویژگی‌های یک وکیل مجرب و خبره در شیراز است که سبب می‌شود بتواند به بهترین نحو ممکن از موکل خود دفاع کند و نیاز به اضافه گویی و زیاد گویی نداشته باشد، زیرا زمان جلسات دفاعیه معمولا محدود است و یک وکیل خوب در شیراز باید تمامی مسائل را در چند جمله صریح، جمع‌بندی کند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بیشترین اطلاعات از موکل خود دفاع کند.

وکیل ملکی متخصص در شیراز

بهترین وکیل ملکی شیراز متخصص در امور ملک:

شناخت بهترین وکیل ملکی در شیراز، با شناخت خصوصیات و ویژگی‌های بهترین وکیل شیرازهمراه است. مهمترین ویژگی برای انتخاب یک وکیل ملکی در شیراز داشتن تخصص و تبحر وکیل در امور مرتبط به ملک می‌باشد. به عنوان مثال اگر موضوع دعوا و اختلاف شما آپارتمان و یا زمین و موضوعات حوزه املاک و مستغلات است باید به دنبال بهترین وکیل ملکی باشید. چنانچه ملک و آپارتمان در شهر شیراز واقع شده باشد به دلیل اینکه مطابق قانون آیین دادرسی مدنی، دادگاه صالح در خصوص ملک و آپارتمان دادگاه محل مال غیر منقول است، لذا شما بایست به دنبال وکیل ملکی شیراز باشید تا مشکل دعاوی ملکی شما را حل نماید. شما می‌توانید با تحقیق در فضای اینترنت، جمله‌ی بهترین وکیل ملکی شیراز را وارد نمایید و از طربق سایت وکیل پایتخت، اولین و جامع ترین وبسایت حقوقی کشور که به معرفی بهترین وکلای کشور می‌پردازد وکیل دلخواه خود را بعد از مقایسه توانایی‌های هرکدام انتخاب نمایید که مسلما این سایت کمک شایانی به شما می‌کند.

بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز متخصص در امور خانواده:

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز با تجربه و مهارت خود می‌تواند در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه گواهی عدم امکان سازش را از دادگاه اخذ نماید.از دیگر مزایای وکیل طلاق توافقی این است که با حضور وکیل در پرونده، زوجین ضرروتی از باب شرکت در جلسات مشاوره اجباری ندارند و همچنین از تماس مستقیم با طرف مقابل خودداری می‌نمایند که میتواند آرامش را برای طرفین به ارمغان بیاورد.به همین علت بهترین وکیل طلاق توافقی می‌تواند صفر تا صد پرونده طلاق شمار را به تنهایی انجام داده و حتی دفاتر طلاق در دفترخانه توسط وکیل منتخب امضا می‌شود و هیچ نیازی به حضور زوجین در دفترخانه نمی‌باشد.شما می‌توانید با درج عبارت بهترین وکیل طلاق توافقی شیراز به سایت‌های معرفی وکلا مراجعه کرده و وکیل ایده ال خود را از بین وکلای خانواده آن شهر برگزینید.

به دلیل مشکلات اقتصادی در بین خانواده‌ها، شاهد رشد فزاینده طلاق در کشور هستیم که طبق آمار رسمی منتشره توسط قوه قضاییه نرخ رشد طلاق در کشور در سال ۱۴۰۰ با ۳۰ درصد افزایش مواجه شده است که می‌توان گفت از هر سه ازدواج یک مورد طلاق ثبت شده است که آمار بسیار نگران کننده‌ای است. در این بین تنش‌های بین خانواده‌ها نیز می‌تواند بسیار تاثیر منفی بر روی افراد خانواده داشته باشد به طوری که شاهد افزایش بیماری‌های روانی مانند افسردگی بعد از طلاق هستیم. به همین خاطر نقش وکیل خانواده در کم کردن تنش‌ها و دعواهای قبل از طلاق بسیار پر‌رنگ است و وکیل خوب طلاق می‌تواند این اختلافات و درگیری‌ها را به حداقل ممکن کاهش دهد و زوجین از تماس مستقیم باهم در محاکم و افزایش اختلافات جلوگیری نمایند و در بسیاری از موارد با میانجی‌گری وکیل خانواده با یکدیگر سازش نمایند. اما در بسیاری موارد که ادامه زندگی مشترک برای زوجین سخت و یا غیرممکن می‌گردد، طلاق توافقی بهترین راه جدایی است.

اگر در شهر شیراز ساکن اید و به دنبال وکیل متخصص دعاوی خانواده برای طلاق سریع و فوری هستید بهترین راه برای طلاق توافقی، سپردن پرونده طلاق به وکیل متخصص طلاق توافقی شیراز است.

وظیفه وکیل طلاق توافقی چیست؟

بهترین وکیل طلاق توافقی در شیراز، فعالیت خود در امور خانوادگی را صرفا به طلاق توافقی معطوف نموده و تخصصا پرونده‌هایی طلاق توافقی، و در کنارش مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، مطالبه اجرت المثل، مطالبه تنصیف اموال، حضانت فرزند و غیره را انجام می‌دهد و در بحث طلاق توافقی موارد زیر را انجام می‌دهد.

 • اخذ صورتجلسه طلاق توافقی و مکتوب نمودن توافقات مالی و غیرمالی زوجین
 • تهیه و تنظیم دادخواست طلاق توافقی
 • اخذ نوبت اینترنتی و شرکت در جلسات مشاوره اجباری در مراکز مشاوره خانواده از طرف زوجین
 • شرکت در جلسات مشاوره دادگاه خانواده از طرف زوجین
 • انتخاب و تعیین داور و شرکت در جلسات داوری از طرف زوجین
 • شرکت در جلسه رسیدگی دادگاه خانواده از طرف زوجین
 • حضور در دفاتر رسمی طلاق و امضای اوراق و دفاتر طلاق از طرف زوجین
 • اخذ سند و قباله طلاق(طلاق نامه)

images 1696146828 6519258c64295 - معرفی بهترین وکیل پایه یک دادگستری شیراز - بهترین وکیل

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با جوانب مختلف انتخاب بهترین وکیل شیراز برای دعاوی ملکی، دعاوی خانواده و دیگر دعاوی حقوقی و … آشنا کنیم و در عین حال وظایف یک وکیل حقوقی را برای شناخت بهتر و همچنین انتخاب ایده‌آل‌تر گوشزد کردیم. در صورت نیاز به یک وکیل پایه یک دادگستری در شیراز، می‌توانید از طریق راه‌های قرار داده شده؛ به خصوص به‌کارگیری از سایت کانون وکلای فارس، سایت وکیل پایتخت اولین مرجع و جامع ترین مرجع بهترین وکیل ایران، به شماره وکیل متخصص در شیراز در تخصص‌های مختلف، به جهت بررسی و انتخاب یک وکیل مناسب دسترسی پیدا کنید.

برچسب ها :

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.