دوشنبه, 25 تیر 1403 Monday, 15 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42640 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 2411×
هشدار شریعتمداری به اصولگرایان؛ انقدر به پر و پای هم نپیچید
20 خرداد 1403 ساعت: 11:49
شناسه : 282169
1
بررسی سه روزنامه دلواپس ؛

حسین شریعتمداری بار دیگر در سرمقاله کیهان همقطارانش را وحدت و پرهیز از تخریب دعوت کرده است. ظاهرا مشتاقان خدمت چنان عنان از کف داده و به دنبال صندلی ابراهیم رئیسی هستند که کیهان هر روز باید هشدار و انذار دهد.

منبع : امتداد
پ
پ

حسین شریعتمداری بار دیگر در سرمقاله کیهان همقطارانش را وحدت و پرهیز از تخریب دعوت کرده است. ظاهرا مشتاقان خدمت چنان عنان از کف داده و به دنبال صندلی ابراهیم رئیسی هستند که کیهان هر روز باید هشدار و انذار دهد. امروز هم شریعتمداری نوشته:” به آنچه این روزها در میان برخی از جریانات انقلابی می‌گذرد، نیم نگاهی بیندازید! چه می‌بینید، تخریب هواداران این کاندیدا علیه نامزد دیگری از همین طیف و تهمت و تخریب متقابل از آن سوی به این سوی! هرطیف نیز نامزد خود را قدیس و برحق و طرف مقابل را بیرون از این دایره معرفی می‌کند! و در همین حال رسانه‌های وابسته به دشمنان بیرونی و برخی از دنباله‌های داخلی آنها با چه آب و تابی این بده بستان‌های ناپسند را پوشش می‌دهند و با دُمشان گردو می‌شکنند! به جرأت و با اطلاع می‌توان گفت که این حرکت زشت و پلشت و دشمن‌پسند فقط از سوی برخی از مدعیان هواداری (تاکید می‌شود مدعیان هواداری و نه هواداران واقعی‌) این یا آن کاندیدا در جریان است و بدیهی است که طرفداران واقعی و نامزدها از این جرگه بیرونند بنا‌بر‌این انتظار آن است و انتظاری خدا پسندانه و قانونمدارانه نیز هست که نامزدها به صراحت از تهمت‌زنندگان اعلام برائت کنند و آنها را – که عده‌ای قلیل هم هستند- دعوت به رعایت اخلاق کنند و اگر از این حرکت پلشت دست نکشیدند در ادعای هواداری آنها تردید کرده و آنان را از خود برانند.”

🔹به نظر می رسد تصمیم جبهه اصلاحات برای معرفی کاندیداها پیش از اعلام نتیجه بررسی شورای نگهبان خواب دوستان تمامیت خواه را آشفته و آنها را حسابی عصبانی کرده است. روزنامه جوان در این باره نوشته:” اصلاح‌طلبان دوباره در مسیر فشار به شورای نگهبان و شرط و شروط برای نظام قرار گرفته‌اند. چگونه منصوری با این قاطعیت از گوی‌ومیدان در اختیار شورای‌نگهبان سخن می‌گوید وقتی که جبهه متبوع او فردی همچون آخوندی را معرفی کرده که مواضع تند او علیه ارکان مختلف نظام و حتی رهبری در خاطره جمعی مردم وجود دارد و چرا فکر می‌کنند آخوندی باید تأیید صلاحیت شود؟”

🔹جوان در سرمقاله اش هم نوشته:”بسیار محتمل است که، چون از تحریم انتخابات مجلس نتیجه‌ای نگرفتند، به انتخابات ریاست‌جمهوری وارد شده باشند و محتمل‌تر اینکه آن قدرتی را که می‌توانند با جایگاه رئیس‌جمهور به دست بیاورند، در مجلس نمی‌دیدند، بنابراین برای قربانی‌کردن مجلس در پای یک تصمیم سیاسی رادیکال که آن‌ها را به صدر توجهات بیاورد، تردید نکردند. از این دو، محتمل‌تر آن است که اصولاً انتظار ندارند حتی با تأیید یکی از سه نامزد خود، پیروز شوند که این یعنی در مشارکت هم اثری نداشته‌اند، پس روی همین شکست، سرمایه‌گذاری می‌کنند، زیرا باقی‌ماندن در نقش اپوزیسیونی سال‌های اخیر را به همراه‌شدن با نظام ترجیح می‌دهند. ..فرآیند انتخاب فهرست سه‌نفره نامزد‌های جبهه اصلاحات نوعی لجبازی و عمداً برای تأییدصلاحیت‌نشدن بوده است، به‌ویژه باتوجه به اینکه عباس آخوندی که بیشترین رأی را آورده است، کمترین احتمال تأیید را دارد. اگر اصلاحات درباره حضور واقعی در انتخابات، صادق بود، می‌توانست با فهرست دیگری از آن همه رجالی که سال‌هاست به‌خط کرده‌اند وارد انتخابات شود، اما چنین نکردند. “

🔹روزنامه همشهری که نمی تواند طبق قانون برای تانک انقلاب تبلیغ کند فعلا مشغول دستاورد سازی و فروش آن است تا بگوید این شهردار انقلابی خدوم جهادی لابد شایسته رییس جمهور شدن است. امروز هم همشهری نوشته:”افتتاحیه‌ها و کلنگ‌زنی‌های پویش‌های امید و افتخار در ایستگاه صدوبیست‌وپنجم خود به منطقه10 تهران رسید که به واسطه تقدیم بیش از هزار شهید به کشور، به منطقه 1000شهید معروف است. در این برنامه که با حضور جمعی از مدیران و مسئولان و شهروندان منطقه برگزار شد، 210پروژه شهری به بهره‌برداری رسید که بوستان 5400مترمربعی «شهدای خدمت» و مرکز پسماند 750مترمربعی، پروژه‌های شاخص آن به شمار می‌روند. بوستان شهدای خدمت یکی از باغ‌های قدیمی منطقه بود که پس از تملک به بوستان تبدیل شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.”

🔹تا اینجا خیلی هم عالی است اما در همان پاراگراف بعدی دم خروس بیرون می زند و معلوم می شود یک باغ را تبدیل به بوستان کرده و آن را به ما می فروشند:”اغ عزیز یکی از باغات قدیمی منطقه10 با بیش از چند دهه قدمت بود که ۴۹۱۸مترمربع مساحت داشت. این باغ از طریق اعمال ماده۹ لایحه قانونی نحوه تملک املاک در طرح تملک و فضای سبز به‌منظور افزایش سرانه فضای سبز عمومی و خدمات‌رسانی به شهروندان در سال گذشته خریداری شد. پس از آن مدیریت شهری آن ‌را در مدت 6‌ماه احداث و آماده‌سازی‌ کرد.”

#امتداد
@emtedadnet

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.