سه‌شنبه, 26 تیر 1403 Tuesday, 16 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42647 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد دیدگاهها : 2411×
کابل‌های اترنت داخلی و خارجی FS
21 خرداد 1403 ساعت: 11:19
شناسه : 282286
1

کابل های اترنت، به عنوان ستون فقرات بسیاری از سیستم های شبکه، نقش مهمی در اتصال دستگاه ها و اطمینان از ارتباط یکپارچه ایفا می کنند.

پ
پ

راهنمای انتخاب کابل‌های اترنت داخلی و خارجی FS برای اتصال بدون درز

کابل های اترنت، به عنوان ستون فقرات بسیاری از سیستم های شبکه، نقش مهمی در اتصال دستگاه ها و اطمینان از ارتباط یکپارچه ایفا می کنند. FS، ارائه‌دهنده پیشرو تجهیزات شبکه، طیف گسترده‌ای از کابل‌های اترنت داخلی با کیفیت بالا و کابل‌های اترنت فضای باز را ارائه می‌کند که برای پاسخگویی به محیط‌ها و نیازهای مختلف طراحی شده‌اند.

رم سرور g9   اینجا مطالب مفیدی هست.و همچنین رم سرور g10 اینجا بخانید.در مورد رم سرور g11 اینجا بخانید.

این مقاله تفاوت بین کابل‌های اترنت داخلی و خارجی، نحوه انتخاب بین آن‌ها بر اساس سناریوهای کاربردی و اینکه چرا به عنوان یک مصرف‌کننده، به شما توصیه می‌شود کابل‌های اترنت انبوه FS را خریداری کنید، توضیح می‌دهد.

آشنایی با کابل های اترنت داخلی و خارجی

قبل از اینکه بتوانیم تفاوت بین کابل های اترنت داخلی و خارجی را تعیین کنیم، ابتدا باید درک اساسی از هر دو داشته باشیم.

کابل اترنت داخلی چیست؟

یک کابل اترنت داخلی دستگاه‌های داخل یک ساختمان را به یک شبکه متصل می‌کند و برای محیط‌های داخلی امن در نظر گرفته شده است. این کابل‌ها که معمولاً در خانه‌ها، ادارات و مدارس استفاده می‌شوند، معمولاً از طریق کانال‌هایی برای اتصال رایانه‌های شخصی به شبکه LAN در اتاق‌های سرور اجرا می‌شوند.

کابل اترنت فضای باز چیست؟

یک کابل اترنت در فضای باز برای تحمل شرایط سخت طراحی شده است و ویژگی هایی برای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، رطوبت و دمای شدید دارد. این کابل ها برای نصب در فضای باز، مانند اتصال ساختمان ها و دوربین های امنیتی در فضای باز، جایی که کابل در معرض محیط های چالش برانگیز قرار می گیرد، ایده آل هستند.

چه چیزی کابل اترنت فضای باز را برای محیط بیرون مناسب می کند؟

همانطور که از نام آنها پیداست، کابل های شبکه داخلی در داخل خانه استفاده می شوند، در حالی که کابل های شبکه خارجی در فضای باز استفاده می شوند. با این حال، آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا کابل های شبکه داخلی برای محیط های داخلی مناسب هستند و کابل های شبکه بیرونی را می توان در فضای باز استفاده کرد؟ word image 282286 1 scaled - کابل‌های اترنت داخلی و خارجی FS -

تنها تفاوت بین کابل‌های داخلی و خارجی هم‌رده، پوشش کابل بیرونی آنهاست. این ژاکت بیرونی است که تعیین می کند آیا کابل شبکه شما می تواند در یک محیط بیرون استفاده شود یا خیر.

در زیر 3 دلیل وجود دارد که چرا کابل های اترنت در فضای باز برای کاربردهای خارجی مناسب هستند:

کابل اترنت در فضای باز در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید احتمال ترک خوردگی کمتری دارد
تفاوت قابل توجه بین کابل های اترنت داخلی و خارجی مقاومت آنها در برابر نور خورشید است. کابل های شبکه در فضای باز دارای ژاکت های مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش ساخته شده از پلی اتیلن (PE) یا پلی وینیل کلراید (PVC) هستند. این محافظ UV از تخریب و ترک خوردن کابل ها در طول زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری می کند، که به شما امکان می دهد کابل های اترنت را در بیرون اجرا کنید. در مقابل، کابل های داخلی از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش برخوردار نیستند و در صورت استفاده در خارج از منزل ممکن است خراب شوند.

کابل اترنت در فضای باز می تواند در برابر رطوبت مقاومت کند

تفاوت مهم دیگر مقاومت در برابر رطوبت است. کابل های اترنت خارجی به دلیل جذب آب کم ژاکت های پلی اتیلن یا پی وی سی ضد آب طراحی شده اند. این ویژگی تضمین می کند که کابل ها می توانند در برابر باران، رطوبت و غوطه ور شدن مقاومت کنند.

کابل اترنت در فضای باز نیاز به دفن مستقیم یا تخمگذار هوایی را برآورده می کند word image 282286 2 scaled - کابل‌های اترنت داخلی و خارجی FS -
کابل های اترنت در فضای باز همه کاره هستند و می توانند در محیط های چالش برانگیز مختلف نصب شوند. دو نوع خاص وجود دارد: کابل های دفن مستقیم و کابل های هوایی.

اینجا می توانید در مورد رم سرور چیست بیشتر بدانید.

کابل های دفن مستقیم برای نصب در زیر زمین طراحی شده اند. آنها با یک ژل پر شده اند که نشت رطوبت را مسدود می کند و از هسته کابل محافظت می کند. کابل های هوایی بین قطب ها استفاده می شوند و دارای سیم پیام رسان برای استحکام و پایداری بیشتر هستند. این کابل ها دارای یک روکش پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) هستند که از آنها در برابر آب و دمای شدید محافظت می کند. کابل های داخلی، با این حال، فقط برای انواع محدودی از تاسیسات مناسب هستند. word image 282286 3 scaled - کابل‌های اترنت داخلی و خارجی FS -

کابل اترنت فضای باز در برابر دماهای شدید تحمل بیشتری دارد

کابل های شبکه بیرونی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت کنند و در مقایسه با کابل های داخلی دارای قابلیت های برتر در تحمل دمای شدید هستند. کابل‌های فضای باز برای رسیدگی به چنین شرایطی مجهز شده‌اند، با محدوده دمای کارکرد و نصب به ترتیب -40 تا 75 درجه سانتی‌گراد (40- تا 167 درجه فارنهایت) و -20 تا 60 درجه سانتی‌گراد (4- تا 140 درجه فارنهایت).

این مشخصات استانداردهای بازار را برآورده می کند و اطمینان می دهد که کابل ها می توانند به طور مؤثر نوسانات شدید دما را مدیریت کنند و از تجهیزات شما برای عملکرد عادی حتی در شرایط نامطلوب محافظت کنند.

انواع باس رم سرور اچ پی اینجا هست.

استفاده از نکاتی برای کابل های اترنت داخلی و خارجی
حتی اگر کابل در مجرای لوله نصب شده باشد، باید همیشه از یک کابل باکیفیت دارای رتبه بندی در فضای باز استفاده کنید تا زمانی که در معرض یک یا چند مورد از موارد زیر قرار گیرد:

  1. نور خورشید
  2. رطوبت
  3. مرطوب
  4. خطر رعد و برق
  5. دماهای تنظیم نشده

این ساده ترین و موثرترین روش برای تعیین اینکه آیا باید از کابل های داخلی یا خارجی استفاده شود، است. اگرچه در بیشتر موارد، محیط‌های داخلی معمولاً از کابل‌های داخلی و محیط‌های بیرونی از کابل‌های بیرونی استفاده می‌کنند، همیشه استثناهایی وجود دارد.

به عنوان مثال، اگر کابل در برابر باران و باد محافظت می شود اما باید در برابر رطوبت بالا یا نوسانات دما مقاومت کند، آیا این وضعیت نیاز به کابل داخلی یا خارجی دارد؟ کابل های فضای باز را انتخاب کنید. این واقعیت که مکان در برابر باد و رطوبت محافظت می شود، تضمین نمی کند که کابل بتواند در برابر رطوبت بالا یا تغییرات دما قابل توجه مقاومت کند. دانستن این ترفند می تواند به شما در تعیین زمان انتخاب کابل های داخلی و زمان انتخاب کابل های فضای باز کمک کند.

رم سرور اینجا می توانید بیشتر مطالعه کنید.

کابل‌های اترنت داخلی و خارجی FS چگونه برای مشتریان ما مفید است؟
آیا تا به حال از یافتن کابل اترنت مورد نیاز خود در بازار ناامید شده اید؟ آیا تا به حال کابل شبکه ای خریداری کرده اید که استانداردهای کیفیت را رعایت نکرده باشد؟ آیا نگران این هستید که سیگنال شبکه شما به دلیل کیفیت پایین کابل اترنتی که خریداری کرده اید به طور قابل توجهی به خطر بیفتد؟ انتخاب کابل‌های اترنت داخلی و خارجی FS همه نگرانی‌های شما را از جنبه‌های زیر برطرف می‌کند:

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.