دوشنبه, 1 مرداد 1403 Monday, 22 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42714 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 2415×
مناظره تراز، همین بود!
29 خرداد 1403 ساعت: 11:37
شناسه : 283037
3
بررسی سه روزنامه؛

ظاهرا کیهان حسابی از حسین انتظامی شاکی است. انتظامی در میزگرد‌های فرهنگی کاندیداهای انتخابات سوالاتی شفاف و صریح از عزیزان اصولگرا پرسیده و کیهان آن را برنتافته است.

منبع : امتداد
پ
پ

گروه سیاسی: ظاهرا کیهان حسابی از حسین انتظامی شاکی است. انتظامی در میزگرد‌های فرهنگی کاندیداهای انتخابات سوالاتی شفاف و صریح از عزیزان اصولگرا پرسیده و کیهان آن را برنتافته است. این روزنامه نوشته:«این هم از عجایب نظام فرهنگی در ایران است که یک مدیر ناموفق سابق، به عنوان یک منتقد و پرسشگر مقابل مدیران آینده نشسته است! حسین انتظامی که این روزها در میزگردهای فرهنگی نامزدهای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، خوب سخن می‌گوید و آن‌ها را به چالش می‌کشد، درعمل اما کارنامه متفاوتی دارد؛ وی از آبان سال 1397 تا پایان دولت حسن روحانی مسئولیت سازمان سینمایی را عهده‌دار بود. البته انتظامی، یک مدیر چندشغله بود و همزمان با سازمان سینمایی مسئولیت‌های دیگری چون قائم‌مقام وزارت ارشاد، مدیر کارگروه کاغذ، دستیار ارشد وزیر ارشاد، دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی به اطلاعات را هم عهده‌دار بود. در دوره سه ساله حضور حسین انتظامی در سازمان سینمایی، علاوه‌بر افزایش شدید ابتذال و گسترش فیلم‌های سخیف، سینمای ایران به کاهش روزافزون مخاطب دچار شد؛ افزایش بی‌عدالتی بین سینماگران‌، بالا رفتن فشار معیشتی سینماگرها، نداشتن راهبرد برای ادامه فعالیت سینما در زمان شیوع کرونا و… باعث شد تا سال 1400 و پایان مدیریت او بر سازمان سینمایی به یکی از بحرانی‌ترین مقاطع تاریخ سینمای ایران تبدیل شود.»

روزنامه جوان از مناظره دیشب حسابی راضی است. برعکس مردم که آن را سرد و کسل کننده و البته همراه با لمپنیسم حاکم بر ادبیات یک کاندیدا می‌داننند. جوان سوالات مناظره در انتخابات قبلی را هم احمقانه دانسته و نوشته:«چراغ اول مناظرات به‌گونه‌ای کمی تا قسمتی شعاری برگزار شد. البته بحث اقتصادی نه تخصص هیچ‌یک از نامزدهاست و نه اگر تخصصی و فنی باشد، برای مردم قابل استفاده کامل است. با این‌حال تا آن بخش از مناظره که روزنامه جوان پوشش داد چیزی به نام لجن‌پراکنی دیده نشد و این از امتیاز‌های مناظره اول بود. تشریفات و ترتیبات استقبال از نامزد‌ها که با مارش نظامی و سرود و هیجان خاص همراه بود، و نوع پرسشگری و واردشدن در فاز مناظره که نه مانند دوره قبل با یک پرسش ساده و بعضاً احمقانه بلکه با حضور و طرح مسئله از طرف نخبگان برگزار شد، نشان از یک تغییر ماهیتی داشت که بیشتر ناظر بر افزایش مشارکت بود تا داغ‌کردن بی‌خاصیت مناظره‌ها. »

دوستان عزیز انقلابی که از مشارکت چهل و چند درصدی و رقابت با آرای باطله حماسه انقلابی ساخته بودند حالا در وصف مشارکت بالا می‌نویسند. روزنامه وطن امروز نوشته:«یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در نظرسنجی‌های انجام شده، موضوع مشارکت مردم در انتخابات است. بررسی‌ نظرسنجی‌های مراکز مختلف افکارسنجی در یک هفته اخیر نشان می‌دهد تمایل مردم به مشارکت در دوره چهاردهم انتخابات ریاست‌جمهوری قابل تامل است. بر این اساس، میانگین داده‌های نظرسنجی‌های مراکز مختلف افکارسنجی نشان می‌دهد مشارکت مردم برای شرکت در انتخابات پیش رو به 50 درصد رسیده است. رقم 50 درصد در حالی است که 10 روز تا زمان رای‌گیری باقی مانده است. از سوی دیگر رقابت‌های انتخاباتی کاندیداها به مرحله حساس خود نزدیک شده است. مناظره‌های انتخاباتی دیشب آغاز شد و 4 دور دیگر نیز ادامه دارد. بر همین اساس، پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت در انتخابات، در روزهای آینده بیشتر نیز شود. کما اینکه تجارب انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری نیز حاکی از افزایش مشارکت در روزهای منتهی به موعد انتخابات است.»

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.