دوشنبه, 1 مرداد 1403 Monday, 22 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42714 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 2415×
منظور از دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک چیست؟
29 خرداد 1403 ساعت: 15:41
شناسه : 283057
2
رپورتاژ آگهی؛

در صورتی که قصد خرید هر کدام از دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک از جمله دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، تشخیص کف دست و تشخیص عنبیه را دارید، می توانید از طریق سایت شرکت مکسا با آدرس https://maxasecurity.com/  اقدام به خرید نمایید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید بهتر و بر اساس نیاز و کاربرد مورد نظرتان می توانید از طریق تماس با شماره 02178756000 با کارشناسان شرکت مکسا در تماس باشید.

پ
پ

یکی از مهم ترین اقداماتی که بسیاری از سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک برای احراز هویت و کنترل تردد و ورود و خروج افراد به محل کار ضروری است انجام دهند، استفاده از دستگاه های حضور و غیاب است. خوشبختانه امروزه انواع دستگاه های حضور و غیاب مجهز شده به فناوری های جدید و به روز طراحی و تولید می شوند. در واقع بسیاری از دستگاه های حضور و غیاب جدید به فناوری بیومتریک مجهز شده و عملکرد بسیار سریع و دقیقی دارند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که منظور از دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک چیست؟ بپردازیم.

احراز هویت بیومتریک چیست؟

همان طور که می دانید استفاده از دستگاه های حضور و غیاب مجهز شده به فناوری های جدید، به منظور احراز هویت و ثبت دقیق زمان ورود و خروج دقیق پرسنل در سازمان های مختلف انجام می شود. در واقع احراز هویت بیومتریک یک فرایند امنیتی است که ابتدا مشخصات هر پرسنل و کارمندان مختلف یک سازمان یا شرکت همراه با داده های بیومتریک مختلف که در سیستم ذخیره شده، مقایسه می شود. در صورت تایید شدن اطلاعات هر پرسنل، زمان ورود و خروج او در سامانه یا سیستم مورد نظر ذخیره می شود. همچنین پرسنل با این روش می توانند به سایر سامانه و برنامه های دیگر دسترسی داشته باشند.  بنابراین با این توجه به عملکرد دقیقی که روش احراز هویت بیومتریک دارد، می توان از این روش برای دستگاه حضور و غیاب و به منظور جلوگیری از سرقت هویت و ثبت دقیق زمان ورود و خروج پرسنل از آن استفاده کرد.

images 1718631230 66703b3e71d8d - منظور از دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک چیست؟ -

دستگاه حضور و غیاب بایومتریک چیست؟

همان طور که در پاراگراف بالا هم ذکر شد، یکی از بهترین روش های کنترل تردد در سازمان ها و شرکت ها، استفاده در دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک است. در واقع با توجه به عملکرد خاص این دستگاه ها، احراز هویت با استفاده از روش های تشخیصی که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد صورت می گیرد. به همین دلیل احتمال بروز خطا و جعل در این دستگاه ها به شدت کاهش می یابد. بدین صورت که دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک می توانند با احراز هویت افراد مجاز را از افراد غیر مجاز تشخیص داده و با این روش زمان ورود و خروج خود از محل کار را در سیستم مورد نظر ثبت کنند.

بهترین انواع دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک

رشد و پیشرفت در حوزه ها و صنایع مختلف، امروزه انواع دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک و مجهز شده به فناوری های جدید برای تشخیص افراد مجاز تولید می شود. از جمله بهترین انواع دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک می توان دستگاه های زیر را معرفی کرد.

 

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

 

یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه های کنترل تردد و حضور و غیاب که به فناوری بایومتریک یا بیومتریک مجهز شده، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره است. این دستگاه با تشخیص ویژگی ها و جزئیات دقیق، قابلیت احراز هویت را در سازمان ها امکان حضور و غیاب را برای پرسنل فراهم می کند. عملکرد این دستگاه بدین صورت است که ابتدا تصویر چهره فرد با استفاده از یک دوربین دیجیتال و سنسور دقیق آن، در سیستم ثبت می شود. پس از آن کلیه اطلاعات و جزئیات چهره فرد پردازش شده و همه جزئیات آن در سیستم ذخیره می شود. پس از این که فرد روبروی دستگاه اسکن قرار گرفت، جزئیات چهره فعلی او با الگوی ثبت شده مقایسه شده و در صورت تایید شدن احراز هویت انجام می شود.

 

  • دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت

دستگاه حضور و غیاب انگشتی نیز عملکردی مشابه با دستگاه تشخیص چهره دارد. با این تفاوت که الگوی یک یا چند انگشت فرد توسط دستگاه اسکن شده و پس از بررسی و ثبت جزئیات آن، در سیستم ذخیره می گردد. پس از آن این اثر انگشت، زمان ورود و خروج فرد از محل کار با الگوی اولیه مقایسه شده و سپس زمان حضور و غیاب در سیستم ثبت می گردد.

images 1718631238 66703b46b2570 - منظور از دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک چیست؟ -

 

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص کف دست

 

الگوی کف دست هر فرد نیز با سایر افراد دیگر متفاوت است و جزئیات و ویژگی های خاص خود را دارد. برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص کف دست نیز، الگوی اولیه دست فرد روی اسکنر دستگاه حضور و غیاب قرار گرفته و پس از پردازش شدن ریزترین جزئیات آن ذخیره می گردد. پس از آن هر بار که پرسنل می خواهند زمان ورود و خروج خود را ثبت کنند، کف دست خود را روی اسکنر قرار داده و در صورت تایید شدن ساعت تردد در سیستم ذخیره می گردد.

 

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

 

یکی دیگر از جدیدترین دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک، دستگاه تشخیص عنبیه است. با استفاده از این دستگاه خصوصیات و الگوی عنبیه چشم ها اسکن می شود. بدین صورت که با استفاده از مادون قرمز، رگ های خونی چشم فرد روشن شده و به عنوان الگو در سیستم ثبت می گردد. پس از آن برای هر بار ورود و خروج فرد چشم های خود را مقابل دستگاه قرار می دهد تا تطبیق عنبیه چشم ها با الگوی اولیه انجام شده و احراز هویت صورت گیرد.

خرید بهترین دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک از شرکت مکسا

در این مطلب انواع دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک و عملکرد مختلف هر کدام مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس موارد ذکر شده می توان گفت که استفاده از دستگاه های بایومتریک تاثیر زیادی در افزایش امنیت و بهبود عملکرد حضور و غیاب در سازمان های مختلف دارد. در صورتی که قصد خرید هر کدام از دستگاه های حضور و غیاب بایومتریک از جمله دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، تشخیص کف دست و تشخیص عنبیه را دارید، می توانید از طریق سایت شرکت مکسا با آدرس https://maxasecurity.com/  اقدام به خرید نمایید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید بهتر و بر اساس نیاز و کاربرد مورد نظرتان می توانید از طریق تماس با شماره 02178756000 با کارشناسان شرکت مکسا در تماس باشید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.