پنج‌شنبه, 4 مرداد 1403 Wednesday, 24 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42767 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 2418×
صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا | جلیلی میلیمتری دوم و قالیباف با اختلاف سوم
5 تیر 1403 ساعت: 1:18
شناسه : 283507
4

صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا فضای انتخابات ریاست جمهوری را پرشورتر کرده است.

منبع : انتخاب
پ
پ

یافته‌های موج جدید نظرسنجی انتخاباتی ایسپا، که در روز‌های ۲ و ۳ تیرماه به روش حضوری و با اندازه نمونه ۴۰۵۷ نفر در سراسر کشور (شهر و روستا) اجرا شده به شرح ذیل است؛

صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا

طبق نتایج این موج، تغییر محسوسی در میزان مشارکت مردم در انتخابات نسبت به موج قبل (۲۹ و ۳۰ خردادماه) رخ نداده است. به طوری که میزان مشارکت قطعی از ۴۲.۵ درصد در موج قبلی به ۴۳.۹ درصد در نظرسنجی حاضر رسیده است. انتظار می‌رود روند میزان مشارکت مردم در طول هفته جاری تا روز برگزاری انتخابات، تغییر کند.

1712147 431 - صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا | جلیلی میلیمتری دوم و قالیباف با اختلاف سوم - پزشکیان

1712148 401 - صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا | جلیلی میلیمتری دوم و قالیباف با اختلاف سوم - پزشکیان

داده‌های سه موج اخیر نظرسنجی‌های انتخاباتی ایسپا، نشان می‌دهد بر خلاف میزان مشارکت، آراء احتمالی سه نامزد پر طرفدار انتخابات ریاست‌جمهوری در جدیدترین نظرسنجی ایسپا در ۲ و ۳ تیر ماه، نسبت به موج‌های قبلی، با تغییر همراه بوده است. این تغییر برای آقای پزشکیان، روند صعودی را طی می‌کند که نسبت آراء ایشان از ۱۹.۸ درصد در موج قبلی به ۲۴.۴ درصد در نظرسنجی حاضر افزایش یافته است. این در حالی است که نسبت آراء دو نامزد دیگر یعنی آقای جلیلی و قالیباف با کاهش مواجه شده است؛ نسبت آراء سعید جلیلی از ۲۶.۲ درصد در موج قبلی به ۲۴ درصد در نظرسنجی حاضر کاهش داشته است. این کاهش برای آقای قالیباف نیز اتفاق افتاده است و آراء ایشان از ۱۹ درصد در موج قبلی به ۱۴.۷ درصد در این موج تنزل یافته است.

 آنچه قابل تأمل است اینکه نسبت افراد مرددّ برای رأی به نامزد‌ها در مقایسه با موج قبلی، افزایش جزئی داشته است. با توجه به برگزاری مناظره‌ها و تبلیغات نامزدها، طی روز‌های آینده و انصراف احتمالی برخی کاندیداها، می‌توان انتظار داشت از میزان افراد مرددّ کاسته شود.

1712149 540 - صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا | جلیلی میلیمتری دوم و قالیباف با اختلاف سوم - پزشکیان

1712150 194 - صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا | جلیلی میلیمتری دوم و قالیباف با اختلاف سوم - پزشکیان

نتایج آراء نامزد‌های ریاست جمهوری در صورت انصراف احتمالی هریک از نامزد‌ها در انتخابات نشان می‌دهد، با انصراف سعید جلیلی ۴۸ درصد طرفداران وی به محمدباقر قالیباف، ۱۵.۱ درصدشان به علیرضا زاکانی و ۷.۹ درصد به مسعود پزشکیان رأی خواهند داد.

 در حالی که با انصراف قالیباف ۳۳.۳ درصد آراء وی، به سبد رای سعید جلیلی افزوده می، شود و ۱۹.۴ درصد به پزشکیان رأی خواهند داد. ۱۸.۵ درصد نیز گفته‌اند برای جایگزینی تصمیمی نگرفته و باید برنامه نامزد‌های دیگر را ببینند.

1712151 907 - صدرنشینی پزشکیان در جدیدترین نظرسنجی ایسپا | جلیلی میلیمتری دوم و قالیباف با اختلاف سوم - پزشکیان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.