×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

عباس مهدی دوست - شهروندان با پرداخت عوارض سالانه نوسازی، از جایزه خوش حسابی برخوردار می شوند
مسئول واحد نوسازی شهرداری لاهیجان گفت: شهروندان با پرداخت عوارض سالانه نوسازی، از۱۰درصد جایزه خوش حسابی برخوردار می شوند. همکاری شهروندان در پرداخت به موقع عوارض نوسازی، میتواند به شهرداری در اجرای پروژه های زیبا سازی و بهسازی شهری کمک کرده و شاهد شهری زیباتر باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لاهیجان به  «بامردم»،، عباس مهدی دوست در گفت وگویی افزود: شهرداریها در مقام سازمانهای محلی و منتخب مردم ، مکلف و موظفند بودجه اداره شهر و انجام کارهای خدماتی را از محل درآمدهای عمومی و محلی تأمین نمایند.
مهدی دوست گفت: با توجه به رويکرد اجتماعي شهرداري ها در سال‌هاي اخير‌، روز به روز نقش مردم در اداره شهر پررنگ‌تر مي‌گردد. با توجه به اينکه هزينه‌هاي نگهداشت و عمران شهري نيز افزايش مي‌يابد، يکي از مهمترين منابع درآمدي شهرداري، وصول عوارض تعيين شده از شهروندان در قبال خدماتي که از شهرداري دريافت مي‌کنند مي‌باشد.
مسئول واحد نوسازی شهرداری لاهیجان گفت: شهرداري لاهیجان با وصول عوارض تلاش مي‌کند تا درآمد حاصله را در شهر و براي شهروندان هزينه نمايد.
مهدی دوست افزود: طبق ماده ۱۰ قانون نوسازي عوارض هر سال در اول فروردين ماه آن سال تحقق مي‌يابد و بايد حداکثر تا پايان همان سال به شهرداري پرداخت گردد و تبصره ۱ ماده ۱۰ از عوارض مودياني که ظرف مدت مذکور عوارض متعلق به هر ملک را بپردازند ۱۰ درصد عوارض آن سال به عنوان جايزه منظور و کسر خواهد شد. طبق ماده ۱۴ قانون نوسازي و عمران شهري مودياني که تا پايان هر سال عوارض مقرر در اين قانون را نپردازند از آغاز سال بعد ملزم به پرداخت ۹درصد زيان دير کرد در سال به نسبت مدت تاخير خواهند بود.
وی همچنین افزود: شهرداریهای مشمول ماده ۲ این قانون مکلفند ظرف دو ماه از تاریخ انقضاء مهلت مقرر در ماده ۱۰ مشخصات مؤدیانی را که نسبت به پرداخت عوارض املاک خود اقدام نکرده اند به مؤسسات برق و گاز تسلیم کنند و مؤسسات مذکور مکلفند با اعلام مهلت دوماهه به مؤدی هرگاه مطالبات شهرداری تا انقضاء مهلت وصول نشود نسبت به قطع برق و گاز محل سکونت ملکی او اقدام کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.