گيلان در سال گذشته بيش از 6 ميليارد متر مكعب گاز مصرف كرد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۸  
false
false

ظهیری مديرعامل شركت گاز استان گيلان 3 - گيلان در سال گذشته بيش از 6 ميليارد متر مكعب گاز مصرف كرد

شركت گاز استان گيلان در سال گذشته بالغ بر ۶ ميليارد متر مكعب گاز را بصورت ايمن و پايدار تحويل مشتركين نموده است.

به گزارش روابط عمومي به  «بامردم»، جمشيد ظهيري مديرعامل شركت گاز استان گيلان گفت: اين ميزان گاز در حوزه هاي خانگي، تجاري، نيروگاهي، صنعتي و حمل و نقل به مصرف رسيده است كه در مقايسه با سال قبل تر، عليرغم محدوديت هاي مختلف ۵ درصد افزايش داشته است.

مدير عامل گاز گيلان گفت: ميزان مصرف گاز در بخش خانگي در سال ۹۵ در مقايسه با سال ۹۴ تنها  ۱۴ درصد افزايش يافته و به ۲ ميليارد و ۲۵۰ ميليون مترمكعب رسيده  است و اين در حالي است كه اگر متوسط كاهش يك درجه اي دما (که در زمستان این کاهش به ۲ درجه هم رسید) و افزايش ۸۰ هزار مشترك خانگي در سال ۹۵ را نسبت به سال قبل تر لحاظ نماييم، مصرف گاز در اين بخش مي بايست حدود ۳۰ درصد افزايش مي يافت که با مديريت مصرف و رعايت صرفه جويي توسط مشتركين فهيم گيلاني شاهد روند منطقي در مصرف گاز بويژه در بخش خانگي بوده ايم لذا اين موضوع بيانگر اثربخشي اقدامات فرهنگي و تبليغي صورت گرفته در جهت فرهنگ سازي مديريت مصرف بهينه و رعايت صرفه جويي توسط مردم و مشتركين عزيز و فهيم گيلاني است.

ظهيري افزود: عليرغم عدم محدوديت مصرف در بخش خانگي، مشتركين عزيز آگاهانه نسبت به مصرف بهينه از اين نعمت الهي اقدام نموده اند كه اين كار هم به نفع اقتصاد خانوارهاي گيلاني بوده و هم در جلوگيري از اتلاف اين انرژي ارزشمند نقش داشته است.

وي ادامه داد: مصرف بخش نيروگاهي در مقايسه با سال ۱۳۹۴، ۱۱ درصد كاهش يافته و به ۲ ميليارد و ۷۰۷ ميليون مترمكعب رسيده است كه عمده ترين عامل اين كاهش، اعمال محدوديت در انتقال گاز به اين حوزه بويژه در فصل سرما بوده است.

ظهيري گفت: در بخش هاي تجاري و صنعتي عليرغم اعمال محدوديت به كارخانجات سيمان در برخي از روز هاي فصل سرد توسط ديسپچينگ شركت ملي گاز، روند مصرف گاز رشد نسبي و منطقي ۱۵ درصدي را نشان مي دهد كه عمده ترين دليل آن، افزايش گازرساني به واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط در سطح استان بوده است.

همچنين در بخش حمل و نقل اگرچه رشد كمي داشته ايم ولي با توجه به نسبت مصرف در اين حوزه در مقايسه با مصرف كل كه معادل ۶ درصد است، بيانگر استفاده بالاي حمل و نقل استان از گاز طبيعي بعنوان يك منبع سوخت در مقايسه با ميانگين كشوري است.

مدير عامل گاز گيلان در پايان گفت: بر اساس پيش بيني هاي بعمل آمده ظرفيت ميزان مصرف گاز در گيلان در حدود ۵/۶ ميليارد مترمكعب برآورد مي شود كه اميدواريم در سال جاري با برنامه ريزي و تعميرات بموقع تجهيزات و ايستگاه ها بصورت ايمن و پايدار به حوزه هاي مختلف مشتركين تحويل گردد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true