×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

محسنی‌اژه‌ای 2 - بنی‌صدر مغرور به رای مردم، افراد و نهادهای انقلابی را تخریب می‌کرد | تخریب افراد موثر، سپاه، بسیج و دستگاه قضایی نشان می‌دهد فتنه‌ای در راه است

معاون اول قوه‌قضاییه با بیان اینکه نی‌صدر خودخواه و مغرور به رای مردم، شروع به توهین و تخریب افراد و نهادهای انقلابی کرد و بجای حل مشکلات مردم، آنها را تحقیر کرد، گفت:‌ امروز تخریب علیه سپاه، بسیج، افراد موثر، دستگاه قضایی شدت گرفته و وقتی به تجربه گذشته نگاه می‌کنم، به نظرم می‌رسد که فتنه و اقدامی جدید در پیش است.

به گزارش «بامردم»، حجت السلام محسنی اژه‌ای به مناسبت هفته قوه‌قضاییه در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت، با اشاره به سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی گفت: هفته‌ای که گذشت هفته قوه‌قضاییه بود. این هفته را به خانواده قوه‌قضاییه و ملت تبریک می‌گویم. امیدوارم آنچان که شایسته نظام قضایی و ملت است، انجام وظیفه کنیم.

معاون اول قوه‌قضاییه با اشاره به تلاش نظام سلطه برای افزایش سلطه خود اظهار کرد: در شرایطی که برخی کشورهای همسایه در آتش استکبار می‌سوزند، استکبار به سرکردگی آمریکا سعی می‌کند فشار مضاعف به ایران بیاورد. از این رو وحدت و همدلی برای گره گشایی امری لازم است.او با بیان اینکه وحدت و همدلی با توسل به حبل‌الله و اطاعت از ولی امر و عمل به قانون و آموزه‌های دینی محقق می‌شود، یادآور شد: نمی‌شود گفت همدلی و همزبانی باشد ولی هرکس راه خود را برود. توسل به حبل الله؛ اطاعت از ولی امر و گردن نهادن به قانون است.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: قوه قضاییه در سالی که اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال است وظیفه خود می‌داند با تمام توان در این چارچوب اقدام و با همه اعضا دولت همکاری کند تا دولت گره از کار مردم باز کند. کمک می‌کند تا دولت از رکود خارج شود و بتواند کاری کند که تورم افزایش نیابد.

او به نقش دستگاه قضایی در ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: به دولت کمک می‌کنیم در برابر مفسدان بایستد تا زمینه فساد کم شود. به دولت کمک می‌کنیم تا در مبارزه با قاچاق توفیق بیشتر داشته باشد. در چارچوب نظام حمایت می‌کنیم تا این گرانی، رکود، مشکلات حل شود.

محسنی اژه‌ای در مورد اقدامات قوه قضاییه برای استقرار امنیت در کشور گفت: می‌دانید امروز که بسیاری از کشورهای منطقه و همسایه در ناامنی هستند و هزار‌ان انسان در طول روز مجروح، کشته و اسیر می‌شوند و در دست دژخیمان دست پرورده آمریکا شکنجه می‌شوند اما ایران امنیت دارد.

او افزود: از جمله نهاد‌هایی که سهم قابل توجهی در برقراری امنیت دارد، قوه قضاییه است. از روزهای اول انقلاب که سیستم اطلاعاتی کشور نو پا بود، دادگاه انقلاب با هر جریانی که قصد ناامنی داشت با جدیت مقابله می‌کرد و با همکاری مردم و سایر دستگاه‌ها در سال ۵۸، ۵۹ کسانی که قصد کودتا داشتند، کیفر شدند. با شروع جنگ تحمیلی و جنگ داخلی توسط گروه مسلح با اینکه سیستم اطلاعاتی خوبی نبود دادگاه انقلاب ایستاد و مفسدان را به سزای اعمالشان رساند. آنان که قابل توبه بودند با صرف وقت آنان را بازگرداند اما لجوج‌ها را مجازات کرد. از دهه اول انقلاب تا الان در مقابل جریان نا‌امن کننده؛ قوه قضاییه ایستاد و در مقابل همه فتنه‌گران، اشرار، مجرمین و جاسوس‌ها با وجود فشار‌ها ایستاد. از تروریست‌ها و فتنه‌گران قبل ۸۸ و فتنه گران بعد ۸۸ایستاد با کسانی قابل بازگشت نبودند برخورد کرد.

محسنی‌ اژه‌ای افزود: مطلب دوم درباره قوه قضاییه و منافع مردم و مقابله با غارت‌گران است. همه شما بیاد دارید دادگاه‌های انقلاب در اوایل انقلاب کلیه کسانی که اموال مردم و بیت‌المال را غارت و غصب کرده بودند، تمام آن اموال را تا آنجا که ممکن بود، شناسایی کرد و به بیت‌المال یا مردم بازگرداند.

او با بیان اینکه افراد محدودی که اموال عمومی و خصوصی را غصب و غارت کرده بودند، دادگاه‌های انقلاب آن اموال را به بیت‌المال بازگرداند، اظهار داشت: قوه قضاییه بخش اعظمی از آن اموال و انفال را در اختیار دولت قرار داد تا دولت آنها را صرف مسائل عمومی کشور کند و بخش زیادی از آن اموال در اختیار نهاد‌ها قرار گرفت تا آن‌ها را صرف محرومان و مردم کند. اموالی که به نفع کمیته امداد، بنیاد شهید بنیاد ۱۵ خرداد و بنیاد مستضعفان و… ثمره دادگاه‌های انقلاب بود که از دست چپاول‌گران گرفت و به دولت داد تا به دست محرومان برسد. از آن تاریخ تا به امروز قوه قضاییه تلاش می‌کند تا هر کسی که به هر نحوی علیه منافع مردم و منافع ملی دست تعدی دراز می‌کند، دستشان را کوتاه کرده و اگر چیزی را به ناحق برده، به مردم بازگرداند.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم کشور مسئله تعدی و تجاوز به انفال و منابع طبیعی و عمومی است، تصریح کرد: با کمال تاسف برخی از دستگاه‌های مسئول به هر دلیلی نتوانسته‌اند وظایفشان را اجرا کنند. به ناچار دستگاه قضایی وارد شد و هزار‌ها هزار هکتار از منابع طبیعی، از جنگل‌ها، حاشیه‌ها، حریم‌ها و انفالی که توسط افراد زیادی‌خواه و سودجو پس گرفت و به دولت برگرداند.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: بسیاری از افرادی که با دور زدن قانون یا اقدامات متقلبانه توانسته بودند باغات و زمین‌های مزروعی را با زیاده‌خواهی از دست باغدار و کشاورز خارج کنند، قوه قضاییه توانست با اقدامات قابل توجه بخشی از آن‌ها بگیرد و از اقدامات آن‌ها جلوگیری شود.

او با اشاره به پرونده‌هایی نظیر پرونده‌ ۳ هزار میلیاردی، پرونده چند هزار میلیاردی نفتی، پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان، پرونده اختلاس‌های بانکی، پرونده ارز و پرونده بعضی از تعاونی‌های اعتباری خاطرنشان کرد: با کمال تاسف وزارت تعاون سابق به شرکت‌ تعاونی‌های اعتباری مجوز داده و نظارتی هم بر عملکرد آن‌ها نکرده است. شما شاهد هستید بسیاری از این تعاونی‌ها چه مشکلاتی برای مردم، دولت، بانک مرکزی و قوه قضاییه ایجاد کرده است. وزارت تعاون سابق به این تعاونی‌ها مجوز داده ولی نظارت در کار نبوده است.

این مقام عالی قضایی افزود: شما به یاد ندارید که یک بار وزارت کار در یکی دو سال اخیر مورد سوال قرار گرفته و اظهارنظری کرده باشد. نگفتند چه مجوزی را به چه کسی بدهند. نظارت هم نکردند. مردم و قوه قضاییه گرفتار شده‌اند ولی به ناگزیر تلاش می‌کنیم تا حقوق مردم استیفا شود که یک مورد آن، آرمان، کاسپین، میزان و ثامن الحجج است.

محسنی‌اژه‌ای با طرح این سوال که چرا نهاد‌ها و افراد انقلابی و متدین و افراد دلسوخته این نظام مورد هجمه، تحقیر و توهین دشمنانان و افراد غافل قرار می‌‌گیرند؟ ابراز داشت: چرا در برخی از مقاطع هجمه‌ها بیشتر می‌شود؟ دشمن و شیاطین و افرادی که منافعشان را در خطر می‌بینند، مشاهده می‌کنند که چه کسانی سد راه متجاوزان، غارت‌گران و اشرار هستند.

او با تاکید بر اینکه سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و برخی شخصیت‌های موثر سد راه متجاوزان هستند، عنوان کرد: می‌گویند این سد راه را باید برداشته شود. اگر می‌شود او را حذف فیزیکی کرد. اگر نشد آن افراد را باید ترور شخصیت کرد و اگر بازهم نشد با دورغ‌پردازی، آن‌ها باید مورد اتهام و تهمت قرار داد تا ذهن مردم نسبت به آن‌ها مشوش شده و اعتماد به آن‌ها کم شود و تیغ قوه قضاییه، سپاه و نیروهای مسلح کم شود.

سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: به عنوان فردی که از اول انقلاب تا به امروز در دستگاه قضایی و اجرایی بوده است می‌گویم در ابتدای انقلاب علیه کمیته‌ها، دادگاه‌های انقلاب، سپاه و عناصر موثر در نظام تخریب می‌شدند. پس از آن تخریب اقدامات خطرناکی انجام می‌شد. می‌گفتند ارتش را برای چه می‌خواهیم. بعد جنگ تحمیلی شروع شد.

محسنی‌اژه‌ای اضافه کرد: باز مشاهده می‌کنیم تخریب‌ها علیه نهاد‌ها و افراد موثر تشدید می‌شد. بنی‌صدر خودخواه و مغرور به رای مردم، شروع به توهین و تخریب افراد و نهادهای انقلابی کرد. نمی‌دانست رئیس جمهور باید مشکلات مردم را حل کند ولی او مردم را تحقیر می‌کرد و آن‌ها را چماق به دست می‌خواند. او افراد موثر را تخطئه می‌کرد. دل به بیرون می‌بندد. بجای تمرکز به جنگ وارد حاشیه‌ها می‌شود. در همین دانشگاه تهران چه‌ها که نکردند.

او با اشاره به حمایت‌ گروه‌های ضدانقلاب از بنی‌صدر گفت: همه جریان‌های ضدانقلاب زیر چتر بنی‌صدر جمع می‌شوند. گروه‌هایی که بنی صدر را قبول نداشتند. از چپ، از راست، از عناصر سلطنت‌طلب، از اعضای حزب بعث عراق و… و بنی‌صدر مغرور به رای مردم نیز مردم و نهادهای نظام را تخریب می‌کند. پس از این تخریب‌ها که از زبان رئیس جمهور وقت و تریبون‌های رسمی بیان می‌شود اتفاقات دهه ۶۰ رخ می‌دهد. ترور‌ها راه می‌افتد و هزاران انسان به خاک و خون کشیده می‌شوند.

او ادامه داد: پس از آن دوباره به‌خاطر جنایت‌هایی کردند، وحدت مردم بیشتر شد و همه فهمیدند چه اتفاقی افتاده و آن‌گاه دوباره تخریب‌ها را شروع کرده و قضایای دهه ۷۰ شروع شد و وقتی دوباره مردم به صحنه آمده و آگاه شدند، مسائل دهه ۸۰ شروع شد و چه ظلم‌هایی که صورت نگرفت!

محسنی اژه‌ای در پایان هشدار داد: امروز تخریب علیه سپاه، بسیج، افراد موثر، دستگاه قضایی شدت گرفته و وقتی به تجربه گذشته نگاه می‌کنم، به نظرم می‌رسد که فتنه و اقدامی جدید در پیش است. امریکا یک‌طور حرف می‌زند، برخی کشورهای منطقه وارد مسائل دیگری شده‌اند، آرایش جدیدی در منطقه شکل گرفته و نهادهای انقلابی، سپاه، دستگاه‌های قضایی تخریب می‌شود. به گمانم توطئه‌ای جدید در پیش است.

ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.