×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

کارخانه چایسازی سپید رود وابسته به اتحادیه شرکت های تعاونی چایکاران غنچه های طلائی شمال در استان گیلان افتتاح شد.

افتتاح مجدد کارخانه چایسازی سپید رود 3 - راه‌اندازی مجدد یکی از بزرگترین کارخانه‌های چای‌سازی خاورمیانه در گیلان

مدیرعامل کارخانه چایسازی سپیدرود در همین رابطه در گفت و گو با «بامردم» از راه اندازی مجدد یکی از بزرگترین کارخانه چای سازی خاورمیانه بعد از ۱۵ سال خبر داد و اظهار داشت: کارخانه چایسازی سپید رود وابسته به اتحادیه شرکت های تعاونی چایکاران غنچه های طلائی شمال در سال ۱۳۹۵ از سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور تقاضای راه اندازی مجدد کرد، این کارخانه درسال ۱۳۷۳ توسط دولت وقت احداث و در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسیده بود.

رمضانی افزود: پس از مدتی به علت انحالال سازمان چای کشور این کارخانه به حال خود رها شد و بخش زیادی از تجهیزات کارخانه توسط افراد ناشناس به غارت رفت، لذا به حول قوه الهی در سال ۱۳۹۶ با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، تولید و اشتغال و با حمایت دولت محترم تدبیر و امید این واحد تولیدی که شاید یکی از بزرگترین کارخانه های چای سازی در خاورمیانه می باشد مورد بهره برداری مجدد قرار گرفت.
وی تصریح کرد: اتحادیه چایکاران غنچه های طلایی شمال کشور برای راه اندازی مجدد این واحد تولیدی تلاش فراوانی کرد و موفق شد با حمایت همه جانبه کاری و اداری و مالی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و گیلان حدود یک سوم از این کارخانه را در مسیر تولید قرار دهد.

افتتاح مجدد کارخانه چایسازی سپید رود 1 - راه‌اندازی مجدد یکی از بزرگترین کارخانه‌های چای‌سازی خاورمیانه در گیلان

رمضانی خاطرنشان کرد: ظرفیت روزانه این واحد تولیدی ۷۵ تن در روز می باشد که یک سوم آن هم اکنون در روز تولید می شود و تعداد ۷ نفر سالیانه و حدود ۴۰ نفر بطور فصلی مشغول کار در کارخانه می باشند که در صورت راه اندازی کل این واحد تولیدی همراه با بسته بندی برای ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر بطور فصلی و دائمی شغل ایجاد می شود.

مدیرعامل کارخانه چایسازی سپیدرود عنوان کرد: افتتاح مجدد این شرکت علاوه بر حل بسیاری از مشکلات عدیده چایکاران سبب ایجاد شور و نشاط در بین مردمان این منطقه گشته است و هم چنین تعطیلی ۱۵ ساله این کارخانه باعث آسیب روزافزون به ساختمان و فرسودگی ماشین آلات آن می شد که خوشبختانه از این امر نیز جلوگیری شد.
وی افزود: متاسفانه این تعطیلی طولانی مدت آسیب های فروانی به کارخانه زد و برای راه اندازی آن نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه شد و برای راه اندازی دو سوم دیگر و بازگرداندن به حالت اول خود نزدیک به یک میلیارد تومان دیگر لازم است که امیدواریم دولت محترم و مسئولین استان که دغدغه مند اشتغال جوانان و چرخیدن چرخ صنعت داخلی کشور هستند، مساعدت لازم را انجام دهند.
رمضانی گفت: در این راه علاوه بر نهاد های نام برده شده مدیریت و کارشناسان سازمان تعاون روستایی استان گیلان و هم چنین ریاست اداره برق منطقه چهار رشت که انصافا جهت راه اندازی کارخانه تلاش مجدانه و بی دریغ کردند نیز بسیار تشکر میکنیم.

افتتاح مجدد کارخانه چایسازی سپید رود 2 - راه‌اندازی مجدد یکی از بزرگترین کارخانه‌های چای‌سازی خاورمیانه در گیلان افتتاح مجدد کارخانه چایسازی سپید رود 4 - راه‌اندازی مجدد یکی از بزرگترین کارخانه‌های چای‌سازی خاورمیانه در گیلان افتتاح مجدد کارخانه چایسازی سپید رود 5 - راه‌اندازی مجدد یکی از بزرگترین کارخانه‌های چای‌سازی خاورمیانه در گیلان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.