×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

دیر زمانیست که خواستم مطلبی از ته دلم بنویسم و هر بار به دلایلی گفتم بیخیال ، درست میشه ، اما همچنان قطار اشتغال و بیکاری از ریل خارج شده است و سوزنبان هم چون چند شغله است ، فرصت رسیدگی را ندارد ، تا قطار را به ریل ( مسیر اصلی ) خود بر گرداند و همچنان بیکاری ادامه دارد اما برخی چندین شغل دارند

 مهدی میزانی :“درس بخوان تا مثل من بیکار نشوی”، توصیه اکثر پدرها به کودکان دهه شصت و هفتادی بوده، اما این روزها که پای درددل کودکان آن روز و فارغ التحصیلان امروز می نشینی، از بیکاری می نالند و می گویند:” امروز پدرها به فرزندشان باید بگویند درس بخوان تا بیکار شوی
، از وقتی بعضی از سو مدیریت های برخی از مسئولین به چشم مردم خورد تازه مردم متوجه شدند، که زیر پایشان خالی شده و روی گسلی دارند زندگی می کنند که هیچ اتفاق خوب و خوشی رخ نخواهد داد و جنب و جوش کذایی بعضی از صندلی نشینان این استان و یا کشور از روی #تحرک_جهت_اخطار نگرفتن هست تا خاک نشوند و میدان را از دست ندهند، ولو اینکه شاید #مدالی نگیرند.

از عید سال۹۵ مقام معظم رهبری موضوع اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل و نیز تولید و اشتغال را مطرح کردند ولی متاسفانه با گذشت یک سال و نیم هیچ اتفاقی در صنعت و کشاورزی و تولید و اشتغال صورت نگرفته و همچنان وارد کننده هستیم و همچنان بانک ها در خواب هستند و همچنان جوانان بیکار هستند و همچنان اقتصاد کشور در رکود بسر می برد ،
سوال اینجاست در جایی که ادعا می کنیم که کشور اسلامی هستیم و از طرفی رهبر انقلاب تاکید مکرر به تولید داخلی و اشتغال و رفع بیکاری دارند، چرا نباید دولت محترم اقدامات لازم را در جهت تحقق نگرانی های رهبر معظم را انجام بدهند؟

بزرگترین چالش موجود فعلی در جامعه بیکاری و رکود اقتصادی و نبود نقدینگی و …. می باشد در صورتی که از بهمن ماه سال ۹۵ تاکنون کشور درگیر انتخابات بود و تا الان هم درگیر شهرداری و شورا و فرمانداری و استانداری .‌‌… هست ، پس کی باید مشکلات مردم مورد رسیدگی قرار بگیرد!؟

واقعا در این مدت ۶ ماه مانده به پایان سال می توان بخشی از چشم انداز بیست ساله کشور را تحقق بخشید؟؟

تکلیف تولیدکنندگان و جوانان جویای کار و صنعتگران و کشاورزان و ….‌ چه خواهد شد؟ آیا با مسئولیت پسر نماینده ای و یا #وزیر_شدن یک جوان #نورچشمی می توانیم پاسخ هزاران جوان جویای کار را داد⁉️

در گیلان که ژن های برتر ، ژن های خوب قارچ گونه در حال رشد هستند ، نماینده ای خانواده ای کل شهرستان و حوزه خود را گرفته است ، در حوزه ای داماد نماینده ای مسئول دفترش شده است و برخی زد و بندها که بعد می گویند ما ژن خوب هستیم ما با مردم عادی تفاوت داریم آیا عدالت است ؟؟ آیا انحصار یقه سفیدان اجازه خواهد داد تا جوانی اشتغال ایجاد کند ، وام های کلان را گفتند ۴% دارد و بیکاری را ریشه کن خواهد کرد ، فقط اسمش را شنیدیم ما عوام ، برای از بین بردن بیکاری بود اما بیکاری که از بین نرفت ، بلکه خود پول بی زبون از بین رفت و دیگر به صندق برنگشت، اما از دست این #صندق ها ، دل رهبرمون را خون کردند اما بیکاری از بین نرفت !!!

زمین های با نام های ۹۹ ساله را مدیران برداشتند و مردم عادی تا متوجه شدند کار از کار گذشته بود ، سرمایه دار سرمایه دار تر شد ،این روش فقط باعث ایجاد فقر و فاصله طبقاتی میشود .

چرا نباید تغییر را تحمل کنیم و بجای استفاده از کلمه تغییر ، از کلمه جابجایی استفاده کنیم ⁉️

بنظر با کوچ یک مدیر از یک سازمانی به سازمان دیگر و یا از شهری به شهر دیگر و یا استانی به استان دیگر مشکلات مردم حل خواهد شد ؟!و آیا بهتر نیست که اندیشه و تفکر و ایده و خلاقیت جدیدی به کالبد فرسوده مدیریتی کشور وارد کرد تا بتوان برنامه های کلان کشور را اجرا کرد .
دلبستگی دولت به مدیریت افراد فعلی چه کمکی به عقب ماندگی های پیش رو در روستاها و دهستانها و شهرها و استانها خواهد کرد؟
بنظر می رسد ما دچار یک نوع احساس درونگرایی شده ایم که از منطق فاصله دوری دارد و علاقه ای هم به آشتی این دو نوع تفکر وجود ندارد و همچنان دچار عقب ماندگی خواهیم بود و به هیچ اهدافی نیر نه در برنامه چشم انداز و نه در برنامه هایی که مقام معظم رهبری در جهت رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال بیان فرمودند نخواهیم رسید.

چقدر این جمله حسین پناهی قشنگه؛
مشکل ما از جایی شروع شد
که نگاه ما به هم،
نگاه آدم به آدم نبود
نگاه آدم به فرصت بود …

#گیلان_سوئیس_اما_محروم


پایگاه خبری تحلیلی با مردم :انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.