مشکل پیش آمده برای رضا علیزاده اداری و بین بخشی است|مشکلی برای ادامه کار آقای علیزاده وجود ندارد

هیچ‌کس نمی‌تواند آبروی کسی را بریزد | ؛ تهدید‌ها جدی است اما دلسرد نشوید | باید مانند جنگ از زیر آتش‌بار سنگین با رشادت عبور کنیم

گازرسانی به روستاهای گردشگرپذیر آستارا ماه آینده پایان می یابد

افشای پشت پرده شایعه برکناری سیف از ریاست بانک مرکزی

دومین اردوی تیمهای دوچرخه سواری گیلان برگزار شد

مرگ جانکاه جوان ۲۷ ساله در خیابان ژاندارمری رشت

توضیحات جهرمی درباره مصوبه جدید اینترنت

اسرائیل کارخانجات نظامی ایران را بمباران کرده است؟

دستگاه قضایی استان در رسیدگی به پرونده ها بدون حب و بغض عمل می کند

دیدگاه وزیر دفاع آمریکا درباره حمله نظامی به ایران!

خارج از نگاه حزبی با کمک مردم بخش رودبنه را به جایگاه واقعی برسانیم

سخنی با نماینده رشت در مجلس: بسیار سخن باید تا پخته شود خامی

کد خبر: 107737 | تاریخ انتشار: ۲۲:۲۵:۵۲ - یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

ریشه بدهی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کجاست؟

ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با چه مقدار بدهی به دستان دکتر برزیگر سپرده شد و سکان هدایت آن با چه اندازه بدهی به دکتر یوسف زاده سپرده شد؟

به گزارش خزر، مدت هاست که گاه و بیگاه اخباری از بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رسانه ها منتشر می شود. در تایید این موضوع می توان به اظهارات چندی پیش نماینده لاهیجان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد. دکتر نیکفر با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بدهکارترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور است، گفته بود: مدیریت مناسبی در این دانشگاه وجود ندارد و این مدیریت ها در ابعاد مختلف بعضاً سفارشی است.

اگرچه نیکفر ریشه این بدهکاری ها را در مدیریت نامناسب می داند اما از سوی دیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم معتقد است وارث مشکلاتی شده است که از گذشته وجود داشته است. این همان پاسخی است که رئیس یوسف زاده، به سوال خبرنگار خزرآنلاین در خصوص خرید برخی اقلام پزشکی از شرکتی خاص می دهد و می گوید: علت اصلی خرید از یک شرکت خاص این بوده که به علت مشکلات گذشته، فروشندگان تجهیزات پزشکی از فروش اقلام به گیلان امتناع می کرده اند.

از اظهارات یوسف زاده چنین برداشت می شود که وی ریشه برخی مشکلات به خصوص مشکلات مالی را در زمان صدارت دکتر برزیگر و یا حتی پیش از آن در زمان ریاست دکتر بهبودی بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان می داند. اما ریاست دانشگاه علوم پزشکی با چه میزان بدهی به دکتر برزیگر رسید و با چه اندازه بدهی به دکتر یوسف زاده، تحویل داده شد؟!

بازخوانی اظهاراتی که در آخرین مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان رد و بدل شد، می تواند پاسخی برای این سوال باشد. پروفسور برزیگر با بیان اینکه ۴ هزار و ۷۵۰ نیرو به علوم پزشکی در دوران ریاست حسن بهبودی که مدیر وزارتخانه بهداشت در دولت محمود احمدی نژاد بود، افزوده شده است، گفته بود دانشگاه علوم پزشکی گیلان را با بدهی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومانی تحویل گرفته و آن را با بدهی ۱۰۰ میلیاردی تومانی به دکتر یوسف زاده تحویل داده است. این یعنی در دوران صدارت دکتر برزیگر، علی رغم تجهیز بیمارستان های شفت، املش، سیاهکل، رودبار به بروز ترین تجهیزات پزشکی و افتتاح بخش سرطان مرکز آموزشی درمانی رازی رشت، تجهیز و بازسازی بخش اورژانس و آزمایشگاه بیمارستان امیرالمومنین، پیگیری اخذ سند مجتمع دانشگاهی سایت لاکان، تجهیز بیمارستان ۱۷ شهریور رشت و … نه تنها بر بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزوده نشد، بلکه بدهکاری این سازمان عریض و طویل به یک سوم کاهش پیدا کرد.

جالب آنکه کاهش بیش از دویست میلیارد تومانی بدهی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شرایطی بود که بیمارستان ها و مراکز آموزشی پزشکی ساخته و تکمیل شده در دوران برزیگر هزینه های مالی بسیار زیادی را ایجاد کرده که با وجود تمام این مسائل از لحاظ مالی دانشگاه در وضعیت خوبی قرار گرفته بود، به گونه ای که وزیر بهداشت در سایت خود طی یادداشتی با اشاره به عملکرد دکتر برزیگر در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نوشته بود: خوشبختانه جایگاه شایسته دکتر برزیگر در میان پزشکان استان، باعث ایجاد فضایی اخلاقی شده که بسیار ارزشمند است. البته کار سخت و سنگین ایشان مرا نگران سلامتش کرد؛ مانند تمامی رؤسای دانشگاه‌های کشور. اجر چنین خدماتی به‌واقع تنها نزد پروردگار متعال است و بس.

Print Friendly, PDF & Email
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
تقویم شمسی
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار