اگر صرفه جویی باشد، شاهد قطعی برق نخواهیم بود / شهروندان در استفاده از وسایل برقی پرمصرف صرفه جویی کنند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۷ بهمن - ۱۳۹۷  
false
false

سید حسین محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: اوج مصرف طی روز بین ساعت های ۱۳ تا ۱۶ و طی شب بین ساعت های ۲۰ تا ۲۴ است و گاهی پیک مصرف روز از پیک مصرف شب پیشی می گیرد.

گاهی پیک مصرف روز از پیک مصرف شب پیشی می گیرد

وی ادامه داد: عدم استفاده از وسایل الکترونیکی پرمصرف مثل اتو، جاروبرقی و ماشین لباسشویی در صرفه جویی مصرف انرژی بسیار یاری رسان است.

وی همچنین استفاده از لوازم برقی استاندارد، توجه به برچسب انرژی و استفاده بیشتر از نور روز در منزل، تنظیم ترموستات لوازم سرمایشی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراد را از جمله عواملی عنوان کرد که در مصرف بهینه موثر است.

اگر صرفه جویی باشد، شاهد قطعی برق نخواهیم بود

مدیر امور توزیع برق لاهیجان اظهار داشت: سهمیه های شهرستانی از طرف مدیریت متمرکز شبکه‌های قدرت اعمال می شود و اگر صرفه جویی باشد، شاهد قطعی برق نخواهیم بود.

به گفته محمدی، ۹۰ درصد شبکه های برق لاهیجان هوایی است و هرگونه ناملایمات جوی باعث ایجاد آسیب به این شبکه می شود و ۹۰ درصد فرسودگی زودهنگام شبکه نیز براثر رطوبت بوجود می آید.

تاکنون به دلیل کمبود اعتبارات شبکه توزیع بروز رسانی نشده است

وی یادآور شد: بحران های مختلفی طی سال های اخیر مانند برف سال های ۸۳ ، ۸۶ ، ۹۴ و ۹۵ آسیب های جدی به شبکه های برق شهرستان وارد کرد و به علت کمبود اعتبارات تاکنون این شبکه ها بروزرسانی نشده اند.

وی خاطرنشان کرد: طول شبکه لاهیجان در بخش فشار ضعیف ۹۸۵ کیلومتر و فشار متوسط ۴۵۰ کیلومتر است و در مجموع یک هزار و ۴۳۵کیلومتر طول شبکه شهرستان است که به صورت کابل های برق زمینی یا هوایی وجود دارند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true