دوست شیطان صفت پدرم 2 سال بدنم را لمس می کرد / خاطره ناگفته های زیادی دارد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۴ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
false

رکنا نوشت: رسیدگی به این پرونده از اوایل سال ۹۶ به دنبال شکایتی که از سوی جمعیت مردم نهاد امام علی مطرح شده بود در دستور کار پلیس قرار گرفت .

یکی از مددکاران این جمعیت که دریکی از مناطق جنوبی تهران فعالیت داشت و در زمینه های مختلف با کودکان در ارتباط بود دختر هفت ساله ای به نام خاطره را به دادسرا معرفی کرد. شواهد نشان می‌داد این دختر بچه از دوسال قبل مورد آزار و شکنجه قرار گرفته و آثار کبودی و ضرب و جرح روی بدنش نمایان است.

پلیس وارد عمل شد و به تحقیق پرداخت. در بررسی ها روشن شد مددکار جمعیت امام علی هنگام آموزش به چندین کودک متوجه خشونت درونی دختر بچه شده و با بررسی نقاشی‌های وی به آسیب شدید روحی و جسمی که طی مدتها به وی وارد شده بود پی برده است. با صحبتهای روان شناسانه با این دختربچه و روان کاوی وی ،خاطره گفت که از ۲ سال قبل یکی از دوستان پدرش به نام علی که برای پدر معتاد وی مواد مخدر تهیه می‌کرده به خانه آنها رفت و آمد داشته و وی را در این دو سال مورد آزار و شکنجه قرار داده است .

در حالی که آثار شکنجه و ضرب و جرح روی بدن این دختر نمایان بود وی به پزشکی قانونی معرفی شد و پزشکی قانونی آثار ضرب و جرح شدید را تایید کرد .اما در گزارش کارشناسان پزشکی قانونی اعلام شد آثاری از تجاوزدر خاطره نمایان نیست.

با این حال علی ۳۲ساله بازداشت شد و به دو بار تجاوز اعتراف کرد و گفت بارها بدن خاطره را در غیاب پدرش لمس کرده است. تحقیقات بیشتر از سایر اعضای این خانواده برای افشای این جنایت سیاه ادامه داشت تا اینکه عمه خاطره به پلیس گفت: برادرم و همسرش سالهاست از هم جدا شده اند و خاطره با برادرم زندگی می کند. مدتی پیش خاطره به من گفت دوست پدرش به نام علی او را آزار داده است. من از این ماجرا ناراحت شدم و با علی صحبت کردم. من از او خواستم دیگر کاری به خاطره نداشته باشد او هم قبول کرد. می خواستم خاطره را پیش خودم نگه دارم اما دختر بچه قبول نکرد. به همین خاطر او را به پدرش سپردم.

علی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک تهران پای میز محاکمه ایستاد و به رغم اعتراف صریح متهم به تجاوز، وی از این اتهام تبرئه و فقط به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد .این پرونده در شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات عالی رتبه حکم ۹۹ ضربه شلاق را نقض کردند و خواستار رسیدگی دوباره به این پرونده شدند تا ابعاد تجاوز در آن روشن شود.

به این ترتیب پرونده از شعبه سوم به شعبه هم عرض فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور خواستند بار دیگر نظر پزشکی قانونی درباره تجاوز استعلام شود تا روشن شود چنانچه تجاوز صورت گرفته باشد با توجه به سن کودک ممکن است از آن باقی نمانده باشد. دوم اینکه از پدر بخاطره تحقیق شود چرا فرزندش را ساعت ها در خانه و با دوست موادفروشش تنها گذاشته و وقتی به ماجرا تجاوز به دخترش پی برده شکایت نکرده است .سوم اینکه وضعیت اجتماعی پدر خاطره و متهم بررسی و از سایر بستگان تحقیق شود تا مشخص شود چرا دوسال آزار و شکنجه این دختربچه پنهان نگه داشته و به پلیس گزارش نشده است.

قرار است قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پس از بررسی این پرونده و تکمیل تحقیقاتی که قضات دیوان عالی کشور خواستار آن شده اند به این پرونده رسیدگی کنند. این در حالی است که پرونده خاطره به خاطر کودک آزاری به دادگاه صالحه ارسال شده و در آنجا تحت رسیدگی قرار دارد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true