برای توسعه گردشگری، توالت بین راهی بسازید!!

۵ نکته درباره ذوق زدگی کیهان و محافظه کاران از انتقادات علیه روحانی

برگزاری پنجاه و چهارمین جلسه پاتوق فیلم و فیلمنامه لاهیجان + گزارش تصویری

باید برای معیشت مردم گریه کرد | گیلان با داشتن رودخانه‌های مرزی در شهرستان‌های مرزی، مدیریت مرزی ندارد

نشست فرماندار سیاهکل با چند سرمایه گذار سوئدی و دانمارکی + تصاویر

با ویلاسازهای بدون مجوز در روستاهای سیاهکل برخورد می شود

چرا آقایان جبهه پایداری رفته‌اند و قایم شده‌اند؟ | باید از امام زمان و بعد از مردم عذرخواهی کنند

پل های عابر پیاده مکانیزه خواهندشد

تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد انزلی با اتاق بین المللی بازرگانی چین برای بخش خصوصی منعقد شد

آتش سوزی یک رستوران در لاهیجان

افتتاح مرکز شکوفایی شرکتهای نوآور و دانش بنیان منطقه آزاد انزلی+ تصاویر

در انتصابات، اختلاف سلیقه پیش می آید که البته طبیعی است

کد خبر: 91236 | تاریخ انتشار: ۲۰:۳۰:۲۸ - دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فرماندار لاهیجان:

استفاده از ظرفیت های درونی و افزایش تولید بصورت جدی دنبال می شود

فرماندار لاهیجان گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی دولت باید چابک شود و واژه با ارزش کار نهادینه شود و به این باور برسیم که کار فقط پشت میز نشینی نیست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری لاهیجان، فرماندارشهرستان لاهیجان در جلسه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: در اقتصاد مقاومتی، مقاوم سازی از درون و جهت گیری به سمت افزایش تولید داخلی هدفی است که باید با جدیت دنبال شود.

سید محمد احمدی افزود: پیامد توجه به تولید داخلی ایجاد اشتغال برای نسل جوان و تلاش در جهت مقاوم سازی اقتصاد داخلی است تا با توجه به ظرفیت های درونی بتوان اقتصاد و درآمدهای پایدار برای کشور ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه همه کشورها سعی در تقویت موضوعات مختلفی نظیر مسایل اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی دارند خاطرنشان کرد: دولت نمی تواند برای همیشه با فروش منابع زیر زمینی نظیر نفت و گازی که در اختیار دارد نیازهای کشور را تامین کند و برای رشد و توسعه کشور برنامه ریزی نماید بلکه باید به بهبود اقتصاد و افزایش تولیدات داخلی توجه شود.

وی اظهارداشت: با منابع زیر زمینی نمی توان به رشد اقتصادی هشت درصد که در برنامه ششم اقتصادی پیش بینی شده است، دست یافت بلکه برای این رشد و ایجاد سالیانه ۷۰۰هزار شغل برای نسل جوان جویای کار باید تولیدات داخلی افزایش یابند و فاصله بین اشتغال و جوانان جویای کار کاهش یابد.

وی تصریح کرد: زمان زیادی تا پایان سند توسعه چشم انداز ۲۰ ساله نمانده است و باید با کار، تلاش و تفکر جهادی اقدام به رفع مشکلات اقتصادی و تحقق برنامه ششم کرد.

فرماندار لاهیجان گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی دولت باید چابک شود و واژه با ارزش کار نهادینه شود و به این باور برسیم که کار فقط پشت میز نشینی نیست.

وی با اشاره به نیاز کشور به سرمایه گذار داخلی و خارجی در حال حاضر افزود: دیپلماسی معنا دار و هدفمند و ارتباط سازنده با جهان در چارچوب مقررات کشور می تواند عامل مهمی برای تامین امنیت سرمایه گذاری داخلی و خارجی در کشور باشد.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های تامین منابع مالی برای سرمایه گذاری استفاده بهینه از ظرفیت بانک ‌هاست.

وی افزود: سرمایه های خوبی طی چند سال اخیر در گیلان جذب شده است و شهرستان لاهیجان نیز باید تلاش کند در این رابطه سهم خود را بگیرد و مدیران اقتصادی شهرستان و مسوولان مرتبط با کار تحرک و فعالیت بیشتری داشته باشند.

احمدی یادآورشد: تولید را نباید صرفا در صنعت دنبال کرد بلکه باید به بخش کشاورزی، خدمات و دیگر بخش ها توجه شود و از ظرفیت های خوبی که در شهرستان لاهیجان وجود دارد بتوان به خوبی استفاده کرد.

فرماندار لاهیجان اظهارداشت: هم اکنون با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید نشانه های بسیار مثبتی در اقتصادی که در حال سقوط بود دیده می شود و این اقتصاد روند قابل دفاعی پیدا کرده است

وی ایجاد اشتغال در اقتصاد مقاومتی را مهمترین اصل دانست و یادآورشد:باید برای این هدف بین مراکز علمی، دانشگاهی و صنعت و دیگر بخش ها هماهنگی و همکاری ایجاد شود تا بتوان توفیق یافت.

وی برخی از مشکلات اقتصادی را ساختاری دانست و اظهارداشت: باید از سرمایه گذاری در شهرستان حمایت شود و مشکلات این بخش با همکاری همه ادارات و دستگاهها بر طرف شود.

جلسه اقتصادی مقاومتی ، تولید و اشتغال شهرستان لاهیجان عصر روز دوشنبه با حضور مسوولان بانک ها، موسسات اقتصادی و مدیران شهرستان لاهیجان در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

در این جلسه موانع موجود بر سر راه تولید و اشتغال و سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد برخی از مشکلات بانکی که در سطح استانی قابل رفع هستند توسط مدیریت ارشد شهرستان پیگیری و بر طرف شود.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
تقویم شمسی
آذر ۱۳۹۶
شیدسچپج
« آبان  
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰ 
کانال تلگرام بامردم
telegrambamardom
کمک به محک
آخرین اخبار