شهردار آستانه اشرفیه به حبس محکوم شد!؟
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۷  
false
false

روابط عمومی محیط زیست استان گیلان از محکومیت شهردار آستانه اشرفیه در محکمه قضایی به جرم برداشت خلاف و غیر مجاز شن و ماسه و تخریب بستر رودخانه سپید رود در محاکم قضایی خبر داد.

محکومیت شهردار آستانه اشرفیه و یک عضو شورای اسلامی روستای کشل آزاد سرا از سوی دادگاه تجدید نظر استان به دلیل برداشت غیر مجاز و خلاف شن و ماسه از بستر رودخانه سپید رود تایید شد.
ابراهیم غلامی رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه در این باره گفت : با شکایت این اداره، شهردار آستانه اشرفیه و یکی از اعضای شورای اسلامی روستای کشل آزاد اسرا به اتهام تخریب محیط زیست از طریق برداشت غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود به دادگاه معرفی شدند که پس از صدور رای بدوی و درخواست تجدید نظر از سوی متهمان در نهایت قاضی شعبه دوم دادگاه تجدید نظر استان گیلان ، حکم به جزای نقدی و همچنین تحمل حبس علیه متهمان پرونده صادر کرد.
غلامی افزود: بخشی از مجازات حبس به مدت دو سال تعلیق شده است تا در صورت تکرار جرم ، مجازات معلق شده به اجرا درآید.
براساس حکم صادر شده در دادگاه تجدید نظر ، شهردار آستانه ، به دلیل در اختیار قرار دادن ادوات برداشت شن و ماسه به پرداخت جزای نقدی معادل ۱۰ میلیون ریال و عضو شورای اسلامی روستای کشل آزادسرا نیز به دلیل تخریب محیط زیست از طریق برداشت حدود چهار هزار متر مکعب شن و ماسه در مساحتی در حدود ۳۱۰۰ متر مربع از بستر رودخانه سفید رود به تحمل شش ماه حبس محکوم شد که با رعایت موازین قانونی دو سوم از زمان حبس به مدت دو سال به حالت تعلیق در خواهد آمد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه خاطرنشان کرد: هر گونه برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه سفید رود در حوزه شهرستان آستانه اشرفیه ممنوع است و با متخلفان با قاطعیت برخورد خواهد شد.

***
یک قطعه عقاب تالابی پس از تیمار در شهرستان رودسر رها سازی شد .
به گرازش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان علی محمدپور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با اعلام این خبر گفت: یک قطعه پرنده شکاری از نوع عقاب تالابی که توسط یکی از طبیعت دوستان تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شده بود پس از تیمار در منطقه ساحلی رودسر رها سازی شد .

ایرنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true