سه شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 9 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41235 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد دیدگاهها : 2365×
 • شعار سال

  شعار سال 1403

 • احتمال افزایش سود بانک‌ها تا ۲۵ درصد
  29 بهمن 1396 - 6:00
  شناسه : 119796
  0

  سخنگوی دولت در گفت وگو با روزنامه قدس گفت: احتمال این که سود بانکی تا ۲۵ درصد افزایش یابد وجود دارد. به گزارش «بامردم»، روزنامه قدس مصاحبه ای را با محمد باقر نوبخت گرفته است که سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که عملاً بانک ها مصوبه ۱۵ درصدی نرخ سود بانکی را رعایت […]

  پ
  پ

  نوبخت 1 - احتمال افزایش سود بانک‌ها تا 25 درصد - افزایش سود

  سخنگوی دولت در گفت وگو با روزنامه قدس گفت: احتمال این که سود بانکی تا ۲۵ درصد افزایش یابد وجود دارد.

  به گزارش «بامردم»، روزنامه قدس مصاحبه ای را با محمد باقر نوبخت گرفته است که سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که عملاً بانک ها مصوبه ۱۵ درصدی نرخ سود بانکی را رعایت نمی کنند و با ترفند های مختلف حتی بانک های دولتی هم همچنان سود ۲۰ درصد را به سپرده ها می دهند. از سوی دیگر، تنها در چند هفته اخیر ارزش پولی که در دست مردم بوده به نسبت ارز بیش از ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است. در این شرایط طرح بانک مرکزی می تواند رغبتی در مردم ایجاد کند گفت:؟

  سخنگوی دولت گفت: فکر نمی کنم پرداخت سود به صورت عام در بانک ها بیش از ۱۵ درصد باشــد و رسماً بانک ها سود بالاتر بدهند.

  خبرنگار روزنامه قدس در سوال بعدی پرسید: اما رسماً این کار را می کنند. برخی بانک های دولتی مشروط بر اینکه میزان سپرده مردم از رقم معینی بالاتر باشد حتی به حساب روزشمار هم سود نزدیک به ۲۰ درصد می دهند؟

  سخنگوی دولت گفت: پس اجازه دهید به شکل دیگری هم به شما پاسخ بدهم. وقتی بانک ها با ســقف سود ۱۶ درصدی، هنوز هم به مردم ۲۰ درصد سود می دهند، پس این احتمال هم وجود دارد که ســود ۲۰ درصد رســمی را هم ۲۵ درصد پرداخت کنند. می شود همین که ما می خواهیم!. بالاخره ۴ درصد را رسماً پذیرفته ایم و باز هم ممکن است این اتفاق بیافتد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.