×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر

طرح نوروزی گیلان,گیلان,طرح نوروزی

مهندس نازک کار در گفت وگو با ایسنا با اشاره به آمار تردد نوروزی در گیلان، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته استان گيلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۸۱۴ وسیله نقلیه پنجمین استان پرتردد کشور بوده که در مقایسه با سال گذشته ۱۱.۵ درصد افزایش از نظر متوسط تردد ساعتی در استان مشاهده می شود.

وی افزود: ساعات اوج تردد طی ۲۴ ساعت گذشته در كل محورهای استان، بين ساعات ۱۸ الی ۱۹ بوده و كمترين تردد بين ساعات ۴ الی ۵ صورت پذيرفته. همچنین سرعت متوسط وسایل نقليه در ساعت اوج ۷۵ كيلومتر بر ساعت بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه ۶۴ هزار و ۶۴۱ وسيله نقليه وارد استان و ۱۲۰ هزار و ۹۵۱ وسيله نقليه از استان خارج شده است، گفت: بيشترين ميزان ورودی از طريق محور رامسر – چابکسر با ميزان ورودی ۲۸ هزار و ۹۳۶ وسيله نقليه و پس از آن محور آزادراه قزوین – رشت با ميزان ورودی ۱۷ هزار و ۵۲۹ وسيله نقليه بوده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در محور آزادراه قزوین – رشت طی ۲۴ ساعت گذشته ساعات اوج تردد بين ساعات ۱۸ الی ۱۹ بوده و كمترين تردد بين ساعات ۴ الی ۵ صبح صورت پذيرفته است. همچنین در محور رامسر – چابکسر طی مدت مذکور، ساعات اوج تردد بين ساعات ۱۲ الی ۱۳ بوده و كمترين تردد بين ساعات ۴ الی ۵ صبح صورت پذيرفته است.

نازک کار با اشاره به آخرين آمار دريافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: محور رودبار – منجیل با متوسط تردد ساعتی ۲ هزار و ۸۷۵ وسيله نقلیه و با سرعت متوسط ۶۳ كيلومتر بر ساعت و پس از آن محور امامزاده هاشم – قزوین با متوسط تردد ساعتی ۲ هزار و ۸۴۵ وسیله نقلیه و با سرعت متوسط ۹۵ كيلومتر بر ساعت پرتردد ترین محورهای استان از نظر بیشترین میزان تردد در استان بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، در ادامه به آمار تردد طرح نوروزی از مورخ ۲۳ اسفند ۹۶ لغایت ۱۲ فروردین ۹۷ اشاره کرد و یادآور شد: براساس آخرين آمار دريافتی از ۴۲ دستگاه ترددشمار استان گیلان از ابتدای طرح نوروزی استان گيلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۷۷۸ وسیله نقلیه پنجمین استان پرتردد كشور بوده است که در این مدت و در مقایسه با سال گذشته ۸.۵ درصد رشد از نظر متوسط تردد ساعتی در استان مشاهده می شود.

وی اضافه کرد: از نظر آمار ورودی و خروج استان در این مدت تعداد یک میلیون و ۵۸۰ هزار و ۹۵۲ وسيله نقليه وارد استان و تعداد یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۲۱۷ وسيله نقليه از استان خارج شده است که در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد رشد در ورود به استان و ۲۹ درصد رشد در خروج از استان را شاهد بودیم.

نازک کار، ساعت اوج تردد را بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و متوسط سرعت وسایل نقليه در ساعت اوج را ۷۳ كيلومتر بر ساعت دانست و متذکر شد: بيشترين ميزان ورودی از طريق محور آزادراه قزوین – رشت با ميزان تردد ۶۹۳ هزار و ۲۱۷ وسيله نقليه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با ميزان تردد ۵۴۴ هزار و ۴۹۶ وسيله نقليه بوده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.