سه‌شنبه, 29 خرداد 1403 Tuesday, 18 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42270 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 2404×
گل به خودی دانشگاه گیلان به نفع منتقدان دولت
26 آذر 1397 ساعت: 12:07
شناسه : 144527
2

روز گذشته در ادامه برنامه های روز دانشجو سخنرانی مصطفی میرسلیم از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گذشته و رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه در دانشگاه گیلان برگزار شد که البته بیشتر وقت جلسه با قطعی برق دنبال شد.

پ
پ

قطع برق سخنرانی میرسلیم؛ 2 - گل به خودی دانشگاه گیلان به نفع منتقدان دولت - دانشگاه گیلان

هرچند قطعی برق نیز موجب برهم خوردن جلسه را فراهم نکرد و سخنران تا به پایان و در خاموشی نقطه نظرات خود را ادامه داد، اما مشخص است که شان جایگاه دانشگاه گیلان با این قطعی برق دچار خدشه شد. تا جایی که این گونه استنباط شود دانشگاهی که خودش را جزو یک درصد برتر جهان می داند از عهده حل  خاموشی برق در یک جلسه نیز عاجز است. در این میان منتقدان دولت نیز فرصت را مغتنم شمردند و باتوجه به رویکرد سیاسی سخنران نسبت به انتقاد از عدم باور به آزادی بیان در دانشگاه اشاره کردند.

هرچند رویکرد سیاسی دانشگاه گیلان طی سالهای اخیر به گونه ای بوده که منتقدان دولت سهم بیشتری برای سخنرانی در آن داشتند، به طوری که حتی امسال برخلاف سالهای گذشته  هیچ سخنران اصلاح طلبی در این دانشگاه سخنرانی نکرد، اما چنین ضعف هایی چه به صورت عمدی و چه غیرعمدی این فرصت را در اختیار منتقدان قرار می دهد که از آن به بهترین شکل بهره برداری نمایند. البته مدیریت دانشگاه گیلان نشان داده که چندان اهمیتی به رشد و بالندگی سیاسی در دانشگاه نمی دهد. حداقل امید این بود که نسبت به حل زیرساخت های دانشگاه اقدام کند که جمع کثیری از شخصیت ها  و دانشجویان سیاسی در خاموشی کنار یکدیگر به گفت و گو ننشینند.

قطع برق سخنرانی میرسلیم؛ 1 - گل به خودی دانشگاه گیلان به نفع منتقدان دولت - دانشگاه گیلان

منبع: گیل خبر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.