انتظار عجیب یک دختر برای بزرگ شدن پسر ۱۵ ساله برای ازدواج
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
false
false

عقد مهریه 600x400 - انتظار عجیب یک دختر برای بزرگ شدن پسر ۱۵ ساله برای ازدواج

پسر عمویم به من گفته که دوستم دارد. خیلی به او فکر می کنم و نمی توانم احساسم را کنترل کنم. وقتی به خودم می گویم که من به او نمی رسم، اعصابم به هم می ریزد و با خانواده ام برای هر موضوع کم اهمیتی دعوا می کنم. کمکم کنید.

علاقه مندی شما و پسر عمویتان به یکدیگر در این سن می تواند از ویژگی های دوره نوجوانی (جاذبه و کشش جنس مخالف) و از نشانه های بلوغ باشد که البته احتمال دارد گذرا و موقتی باشد اما گاهی با توجه به نکته هایی که بیان کردید مثل فکر کردن زیاد یا حتی ارتباط مخفیانه، می تواند آن را به یک وابستگی عاطفی دردسرساز تبدیل کند که تبعاتش نگرانی، وسواس فکری، اضطراب، افسردگی و … است.

درک درستی از ازدواج دارید این که در پیامک تان اشاره کرده اید که «می خواهم منتظر بمانم تا او آن قدر بزرگ شود تا بتواند یک زندگی را اداره کند»، نشان دهنده درک درست شما از ازدواج است یعنی اگرچه پسرعمویتان را دوست دارید اما به این مسئله دقت دارید که فقط علاقه برای ازدواج کافی نیست بلکه زندگی مشترک مدیر می خواهد که در شرایط کنونی پسر عموی ۱۵ساله شما این توانمندی را ندارد.

بنابراین برای رهایی از این مشکل از شما می خواهم که به چند نکته توجه کنید. سن شما برای ازدواج مناسب نیست تصمیم گیری درست راجع به ازدواج نیازمند بررسی دقیق امتیازات و ایرادات شریک زندگی برای داشتن انتخابی درست است که البته اطلاعات ما راجع به این موارد محدود و ناچیز است. به نظر مهم ترین امتیاز می تواند علاقه مندی هر دوی شما به یکدیگر باشد ولی از سایر تشابهات اطلاعی نداریم مثل مسائل اعتقادی، مالی، فرهنگی، میزان صمیمیت و روابط فامیلی دو خانواده و … .

با این حال، نگرانی ها وایرادات این علاقه مندی، اول از همه سن هر دو نفر شماست که در ابتدا به آن اشاره شد. نوجوانی سن غلبه هیجانات بر منطق و خرد است که مانع شناخت منطقی و دقیق برای انتخاب شریک زندگی است. نکته دوم، بی ثباتی در انتخاب ملاک های همسر خوب در نوجوانی است که احتمال پشیمانی و تغییر نظر فرد با بزرگ تر شدن و شکل گیری هویت وجود دارد.

به همین دلیل، انتخاب همسر و ازدواج زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود. دست از رویاپردازی بردارید مسئله دیگر، انتخاب مبهم وغیر واقعی شماست. شما پسر عمویی را انتخاب کرده اید که ۱۵ساله است و هم اکنون نه آمادگی ازدواج را دارد و نه قصد آن را.

بنابراین می خواهید صبر کنید تا او بزرگ شود و ویژگی های یک شریک زندگی قوی و محکم را پیدا کند و آن وقت با او ازدواج کنید. پس شما با تصویری که در ذهن تان از مرد ایده آل آینده خود ساخته اید، قصد ازدواج دارید نه این فرد مد نظر! به نظر می رسد که این فرد خیلی از ملاک های شما را ندارد که شما باید صبر کنید تا او آن قدر بزرگ شود که بتواند مرد زندگی شما بشود یعنی شما پسر عموی تان را دوست دارید اما هم اکنون عملا نمی توانید او را به عنوان شریک زندگی انتخاب کنید بلکه تنها در افکار و رویاهایتان با او هستید و او را می پسندید!

به نظر شما چه تضمینی وجود دارد که او در آینده همانی بشود که شما دوست دارید و مسیری را طی کند که شما در ذهن تان ترسیم کرده اید؟ آیا ما کنترلی بر روی دیگران و روند رشد و مسیر آینده آن ها داریم؟ توصیه می شود از رویا پردازی دست بردارید و با واقعیت ها همراه شوید. زمان زیادی را صرف احساسات تان نکنید احساسات زمانی از کنترل ما خارج می شود که در زندگی ما حکمرانی و ریاست می کند و ما با فاصله گرفتن از واقعیت و منطق در آن غرق می شویم اما اگر بهای بیش از اندازه و زمان زیادی صرف آن نکنیم، زودتر محدود می شود و در کنترل ما قرار می گیرد. بنابراین سعی کنید با فعال نگه داشتن خود و پرهیز از بیکاری به این احساسات دامن نزنید.

ایران

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true