تایید ۱+۵ نفر برای ارائه برنامه های شهرداری/ طعنه علیپور به یک کاندیدای شهرداری / عدم آشنایی حاجی پور به بعضی کاندیداها + حاشیه ها
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۰ خرداد - ۱۳۹۸  
false
false

شهر رشت 600x400 - تایید ۱+۵ نفر برای ارائه برنامه های شهرداری/ طعنه علیپور به یک کاندیدای شهرداری / عدم آشنایی حاجی پور به بعضی کاندیداها + حاشیه ها

گیل خبر نوشت: در این جلسه با توجه به آیین‌نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار، گزینه های مورد تایید شورای حقوقی شورا معرفی شدند.

سید محمد علی ثابت قدم(شهردار سابق رشت)، رسول جماعتی(نماینده سابق فومن)، رضا ساغری(شهردار سابق رشت)، سید جواد میرحسینی(معاونت سابق معماری و شهرسازی وزارت مسکن و شهرسازی)، رحیم شوقی (معاون فنی و عمرانی منطقه آزاد انزلی) گزینه های مورد تایید شورای حقوقی شورا بوند که بنا به گفته توسط کارشناس حقوقی شورا  امکان تایید آن ها  با توجه به آئین نامه می رود.

حجت جذب، حمید باقری پور، رضا جمشیدی، مجتبی خدمت بین دانا، احمد رئیسی، اسدالله طهماسبی، سید مسعود موسوی توسط بخش حقوقی شورا  فاقد شرایط لازم برای شهرداری معرفی شدند.

بعضی اعضای شورا در ادامه درخواست کردند باتوجه به ابهامات آئین نامه در مورد مسائل مختلف از جمله معادل سازی حضور افراد در مدیریت بخش خصوصی همه گزینه های شهرداری برنامه های خود را ارائه کنند.

در این رابطه اسماعیل حاجی پور گفت:  بنده پیشنهاد می کنم توضیحات کاندیداها را بشنویم و ۳ نفر را انتخاب کنیم و به تهران برویم و استعلام بگیریم. هرچه شد بپذیریم و سپس رای گیری را انجام بدهیم و  شهردار منتخبی که مورد تایید وزارت کشور است را انتخاب کنیم.

سرانجام بعد از بحث های فراوان، بنا به درخواست احمد رمضانپور، مبنی بر این که حداقل افرادی که در مورد آن ها شبهه وجود دارد برنامه های خود را ارائه کنند ، رئیس شورا اعلام کرد: برای آقای جذب حاضریم چنین شرایطی را بپذیریم و حتی حق وتو قائل شویم که ایشان برنامه های خود را ارائه کنند.

با تصمیم اعضا ی شورا مقرر گردید شنبه صبح کاندیداها برای ارائه برنامه در صحن شورا حضور پیدا کنند.

حاشیه های جلسه

وقتی کارشناس حقوقی شورا در معرفی رزومه های  گزینه های شورا حجت جذب را مشاور بخش خصوصی معرفی کرد، این عضو شورا و کاندیدای شهرداری اعلام کرد که در بخش خصوصی سابقه مدیریت دارد. نحوه معادل سازی بخش خصوصی برای حضور درشهرداری هنوز توسط وزارت کشور ابلاغ نشده است.

به دنبال اعلام نام گزینه های مورد تایید، اسماعیل حاجی پور به شوخی اعلام کرد مثل این که تنها گزینه های طیف شما مورد تایید هستند و حتی این آئین نامه را نیز با هماهنگی شما تایید کرده اند. علوی نیز به شوخی این حرف را تایید کرد.

به دنبال عدم تایید سوابق سید مسعود موسوی، محمد حسن علیپور دیگر عضو شورا یادآوری کرد که مادر این کاندیدا برای شهرداری پسرش به خانه وی آمده بود.

بعد از تایید صلاحیت سید جواد میرحسینی، اسماعیل حاجی پور اعلام کرد چنین فردی را نمی شناسد که بهراد ذاکری گفت: او بچه رشت است.

رئیس شورا اعلام کرد، از زمان ابلاغ  این آئین نامه با همه کارشناسان و مدیران  وزارت کشور و استانداری به بحث و گفتگو نشسته است و ابهامات مختلف آن را بررسی کرده است.

فاطمه شیرزاد  با اظهار اینکه پروسه انتخاب شهردار بسیار طولانی شده است، گفت: اگر می خواهیم زمان بیشتری را از دست بدهیم استعفای خود را بنویسیم و تقدیم کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true