می‌توان از بناهای تاریخی کسب درآمد اقتصادی کرد و مخارج مرمت آن‌ها را تأمین کرد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
false
false

سخنگوی شورای شهر 600x400 - می‌توان از بناهای تاریخی کسب درآمد اقتصادی کرد و مخارج مرمت آن‌ها را تأمین کرد

جواد نجار تمیزکار در جلسه مشترک با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان، با تشکر از زحمات علیزاده مدیرکل سابق میراث فرهنگی و گردشگری، برای مدیرکل جدید آرزوی توفیق نمود و اظهار امیدواری کرد: در مدیریت جدید، لاهیجان به لحاظ دارا بودن ابنیه تاریخی و جاذبه‌های گردشگری فراوان موردعنایت ویژه قرار گیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان بابیان اینکه ابنیه تاریخی این شهر آن‌طور که شایسته است موردتوجه قرار نگرفته، افزود: برای مسجد اکبریه قدم‌هایی توسط اداره میراث برداشته‌شده، اما کافی نیست.

وی با ابراز گلایه از فضای سبز حیاط مسجد اکبریه، حوض شکسته آن و… افزود: میراث خود رسیدگی آن‌چنانی انجام نمی‌دهد و اجازه کار هم به شهرداری‌ها داده نمی‌شود تا به‌صورت مشارکتی به این فضاها رسیدگی شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان بابیان اینکه بناهای تاریخی کارکرد اقتصادی خوبی دارند، افزود: به‌صورت اصولی و کارشناسی می‌توان از بناهای تاریخی کسب درآمد اقتصادی کرد و مخارج مرمت آن‌ها را تأمین کرد.

وی گفت: مسجد اکبریه و حمام گلشن ازجمله بناهای ارزشمندی است که می‌توان برای آن برنامه‌ریزی داشت و برای نوروز پیش رو حتی مبلغ ورودی دریافت کرد.

تمیزکار گفت: پیشنهاد می‌کنم اداره میراث، خانه صادقی یا ساختمان میراثی دیگری را برای تبدیل به موزه میراث فرهنگی در اختیار شهرداری قرار دهد تا انشاء ا… منشأ خیر برای مردم باشد.

وی گفت: از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری می‌خواهم اهتمام ویژه‌ای نسبت به حفظ مواریث تاریخی لاهیجان داشته باشد و لاهیجان را موردعنایت ویژه قرار دهد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true