×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر

فضلی

رحمانی فضلی

سامان بدر در گیل خبر نوشت: در اخبار آمده است که اسحاق جهانگیری  استاندار گلستان را به دلیل مرخصی حین وقوع سیل  برکنار کرده است که البته مشخص است چنین چیزی از نظر قانونی امکان پذیر نیست. ولی به هر ترتیب اگر چنین خبری واقعیت داشته باشد چرا با وزیر کشور برخورد نمی شود که از مرخصی استاندار گلستان حین وقوع سیل باخبر بود؟ رحمانی فضلی می گوید استاندار به ما گفت که با پیش بینی هایی که شده همه چیز تحت کنترل خواهد بود. یعنی وزیر کشور و استاندار یک اصل ساده که حوادث غیرمترقبه غیرقابل پیش بینی هستند را نیز نمی دانند؟

مدت هاست  وزیر کشور با اقدامات خود فغان بسیاری را در آورده است. البته  نزدیکی با رئیس مجلس و لابی گسترده وزارت کشوری ها  با نمایندگان بیشترین حاشیه امنیت را دور رحمانی فضلی ایجاد کرده است که با وجود همه انتقادات مطروحه کوچکترین پرسشی از او نیز نمی شود. در همین گیلان ما دو شهرستان لاهیجان و رودسر بیش از یک سال با سرپرستی اداره می شدند. چرا؟ چون نمایندگان منتقد دولت با گزینه های فرمانداری مخالفت می کردند و وزارت کشور با نمایندگان به اصطلاح تعامل می کرد که وظیفه خود را انجام ندهد و در نهایت بازهم  مثل همیشه دو فرماندار را از شهرستان دیگر گیلان  به این دو شهرستان منتقل کردند تا این چرخه تکراری ادامه پیدا کند!

همین وزارت کشور فرماندار کرج  خود را به دلیل مخالفت نماینده از شهرداری کرج منع کرد و ادعا کرد به او در دولت نیازمندیم. اما چند ماه بعد با تغییر استاندار شفقی نیز از فرمانداری کرج خارج شد. به واقع چطور می شود فردی صلاحیت فرمانداری یک شهرستان را به دست آورد اما با رای اعضای شورا نتواند شهردار همان شهر شود؟ این سبک و سیاق تعیین صلاحیت چگونه است که ناگهان روند صلاحیت ها تغییر می کند.

در همین رشت وزارت کشور در تفسیر ابلاغیه جدید مبنی بر شرایط احراز شهرداران  ماه ها همه را اسیر کرده است. کاری که می توان در طی  چند روز صورت بگیرد بیش از نه ماه است در دستگاه پرپیچ و خم بوروکراتیک وزارت کشور دست به دست می شود و حال نیز گفته می شود حتی سومین گزینه شورا برای تصدی پست شهرداری هم رد شد است. به واقع چطور می شود فردی برای شهرداری نزدیک ده شهر تایید صلاحیت بگیرد اما ناگهان حکم ردصلاحیت دریافت کند؟ اساس منطق وزارت کشور بر چه پایه ای استوار است؟ با این وصف اعضای شورا با ابلاغیه های جدید و قوانین عجیب و غریب روند طولانی بررسی صلاحیت چگونه می توانند به یک نتیجه واحد دست پیدا کنند؟ جزء این است که وزارت کشور با ابلاغیه ها و روند طولانی تایید صلاحیت افراد تنها مشکلات یک شهر را بیشتر می کند؟

ابلاغیه های جدید وزارت کشور مبنی بر انتخاب شهرداران و بخشداران و فرمانداران را که بخوانید متوجه می شوید که در این کشور بیشتر  مدیران دولت احمدی نژاد فرصت این را دارند که به پست های مدیریتی خود ادامه دهند. دیگر با ابلاغیه های جدید زنان و جوانان تا سالها حتی خواب شهرداری را نخواهند دید. همان طور که جوانان حامی دولت نیز برای یک پست نه چندان با اهمیت بخشداری باید از منتقدین به رانتخواری محکوم شوند. آن وقت شاهد آن هستیم قائم مقام وزارت کشور یک شبه از شورای شهر فاروج با مدرک دندان پزشکی تا چنین مقامی ارتقاء پیدا می کند.

وزارت کشور روحانی سدهای بزرگی جلوی اهداف دولت ایجاد کرده است و با اقداماتش هر روز بر دایره انتقادات از آن اضافه می کند. این که رئیس دولت با چنین اقداماتی موافق است یا مخالف هنوز نامشخص است. ولی با ادامه کار وزیر کشور مشخص است که بیشتر از همه خود روحانی در سیبل انتقادات قرار می گیرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.