×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی چیست ؟

دندانپزشکی ترمیم و زیبایی نوعی سرمایه گذاری برای آینده می باشد با بالا رفتن سن، بسیاری از ویژگی های جسمانی افراد تغییر خواهد کرد. با این حال مهم نیست چند سال دارید زیرا تحقیقات نشان داده است که لبخند افراد همیشه اثر بخشی خود را بر اطرافیان دارد. برخی افراد برای اثرگذاری بیشتر روی اطرافیان زیر تیغ جراحی های زیبایی می روند اما نهایتا لبخند تنها چیزی است که تاثیر فراوانی در اولین نگاه بر طرف مقابل می گذارد.

دندانپزشکی ترمیم و زیبایی ترکیب هنر و علم است با اینکه یک دندانپزشک عمومی هم می تواند برخی درمان های ترمیم و زیبایی را (مانند ونیر کردن و سفید کردن) انجام دهد و با استفاده از ابزار های کامل لبخندی را تغییر دهد یا احیا کند اما این کافی نیست.تبدیل شدن به بهترین دندانپزشک زیبایی نیازمند آموزش های تخصصی، گذراندن تحصیلات مرتبط و درک زیبایی ساختاری صورت می باشد تا نتایج درست و مفیدی از آن به دست آید.
بیشتر مردم معتقدند که در نگاه اول لبخندی زیبا بسیار اثرگذار تر از هر ویژگی دیگری است.( مانند مو، لباس و غیره) علاوه بر آن گروهی دیگر از مردم نیز معتقدند که افراد خنده رو نسبت به دیگران جذاب تر، بامزه تر و جالب تر می باشند

1 2 - روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یا لبخند هالیوودی چیست ؟

 

قبل از اینکه به روش‌های رسیدن به لبخند هالیوودی بپردازیم، باید بدانید که دقیقا منظور از اصلاح طرح لبخند چیست؟ اصلاح طرح لبخند که با نام‌های طراحی لبخند و لبخند هالیوودی هم مشهور است، در حقیقت به عمل نمایش گذاشتن دندان‌ها و لثه در وضعیتی زیبا و مناسب گفته می‌شود که باعث به وجود آمد جذابیت خاصی در چهره فرد می‌شود.  نکته‌ای که باید در اصلاح طرح لبخند به آن توجه کنید، این است که این روش فقط برای دندان‌های شکسته، بدرنگ یا نامرتب انجام نمی‌شود. کسانی هم که دندان‌هایی سالم دارند هم می‌توانند برای دستیابی به لبخندی بهتر و زیباتر و البته ایجاد یک تغییر مثبت، از این روش استفاده کنند.

هزینه اصلاح طرح لبخند

در رابطه با هزینه اصلاح طرح لبخند باید بگوییم که نمی توان یک هزینه ی واحد و مشخص برای آن در نظر گرفت. این هزینه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هزینه ی اصلاح طرح لبخند بسته به اینکه شما به چند روش برای اصلاح فرم دندان ها و معایب آن نیاز دارید می تواند متغیر باشد. گاهی شما به ۱ اصلاح جزئی نیاز مند هستید و گاهی هم به چند روش زیبایی نیاز دارید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید. ضمن اینکه هزینه ی پرکردن دندان های پوسیده هم باید در نظر بگیرید. موقعیت جغرافیایی مطب دکتر یا کلینیک که برای این کار در نظر گرفته اید هم در میزان هزینه های شما تاثیر گذار است و طبیعی است که می تواند آن را افزایش دهد. نوسانات ارز هم می تواند در قیمت مواد اولیه تاثیر گذار باشد

2 1 599x400 - روش های اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند

برخورداری از لبخندی زیبا و دندان های مرتب و هماهنگ با چهره از مطلوبیت های همه افراد است.لبخند زیبا با دندان‌های مرتب از نظر قوس، اندازه، شکل و رنگ روشن و متناسب با چهره هر فرد تعریف می‌شود و یکی از عوامل تأثیر گذار در افزایش اعتماد به نفس و روابط اجتماعی و شغلی است. در دندان پزشکی زیبایی، دندان پزشک می‌تواند افراد را دارای لبخندی زیبا و جذاب نماید. در کلنیک تخصصی دکتر اخوان جدیدترین روش‌های اصلاح طرح لبخند و درمان‌های ترمیمی و نگهداری دندان‌ها به مراجعین محترم ارائه می‌گردد
پس از انجام هر یک از روش های درمانی بر روی دندان ها فرد باید همواره روزانه دو مرتبه از مسواک و نخ دندان استفاده نماید.
فرد باید سالانه به متخصص دندان جهت بررسی وضعیت کلی دندان ها مراجعه نماید.
فرد پس از انجام عملیات های پزشکی باید رژیم غذایی خود را اصلاح نمایید.
در واقع افراد پس از انجام هر یک از روش های درمانی باید بسیار از دندان های مراقبت نمایند.

کاربرد لمینت دندان برای اصلاح طرح لبخند

هزینه لمینت دندانی یکی از روش های کم هزینه در دندانپزشکی زیبایی به نسبت دیگر روش ها در اصلاح شکل دندان ها می باشد . لمینت دندان برای پوشش قسمت‌های مختلفی که زیبایی دندان‌های شما را تحت تأثیر قرار داده است به کار می‌رود. لمینت دندان تأثیر بسیار زیادی در زیبایی بخشیدن به دندان شما می‌تواند داشته باشد. برای دیدن نتیجه‌ی آن می‌توانید به عکس طرح لبخند زیر نگاه کنید

ونیر دندان به سطح جلوی دندان شما متصل شده و رنگ، ظاهر و اندازه‌ی دندان شما را می‌تواند تغییر دهد. معمولاً لمینت دندان از جنس پرسلان است که دارای استحکام و هماهنگی بسیار خوبی با لثه است. با استفاده از لمینت دندان به بهترین شکل می‌توانید دندان شکسته، بد شکل، فاصله‌ی میان دندان‌ها و دیگر موارد را حل کنید.

داشتن دندان شکسته می‌تواند ظاهر لبخند شما را تا حد بسیار زیادی تحت‌تأثیر قرار داده و ظاهر مطلوب شما را از بین ببرد. از این رو اصلاح طرح لبخند در این مورد بسیار حیاتی است. استفاده از ونیر دندان یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای حل این مشکل است. برای انجام این کار در آغاز پزشک شما یک کنترل کلی روی دندان‌های شما خواهد داشت و به احتمال زیاد اقدام به عکس‌برداری با اشعه‌ی ایکس از دندان‌های شما خواهد کرد. این کار به دندان‌پزشک کمک خواهد کرد که به شکلی بهتر اقدام به استفاده از لمینت دندان برای اصلاح طرح لبخند شما کند.

در قدم بعد، دندان‌پزشک اقدام به تراشیدن حدود یک تا دو میلی‌متر از لایه‌ی روی دندان شما یعنی مینای دندان خواهد کرد. این ضخامت تقریباً به اندازه‌ی ضخامت ونیر دندان است. پس از آن دندان‌پزشک اقدام به تهیه‌ی مدلی برای ساخت ونیر دندان خواهد کرد. پس از آماده شدن ونیر دندان، شما با مراجعه به پزشک برای مرحله‌ی آخر کار حاضر خواهید شد. در این مرحله دندان‌پزشک لمینت دندان را به دندان شما متصل کرده و زیبایی لبخند شما را به شما بازخواهد گرداند.

3 2 533x400 - روش های اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

آیا اطلاعاتی در مورد دندانپزشکی زیبایی دارید؟ آیا می دانید دندانپزشکی زیبایی شامل چه اقدامات و فرایند هایی می باشد؟ از شما دعوت می کنیم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کنید تا اطلاعات بسیار مفیدی را از این طریق به دست بیاورید. دندانپزشکی زیبایی به شاخه ای از رشته ی دندانپزشکی گفته می شود که آمیخته ای از علم و هنر بوده و باعث ایجاد زیبایی و سلامت در دندان ها و دهان افراد می شود. امروزه بسیاری از افراد جامعه در تمام کشورهای جهان به دنبال زیبا ساختن دندان ها و لبخند خود هستند تا از این طریق بتوانند توجه اطرافیان خود را به سوی خود جلب کنند از طرفی نیز بسیاری از دندانپزشک خوب در تهران  با انجام تبلیغات بسیار گسترده سعی بر آن دارند تا بهترین و بی نظیرترین خدمات را در این حوزه به بیماران خود ارائه داده و سهم خود را در زیبایی عموم افراد ایفا کنند. توجه داشته باشید که با بهره مندی از این شاخه ی دندانپزشکی می توانید به جذابیت و زیبایی بسیار خاص و بی نظیری دست پیدا کنید و یکی از جذاب ترین افراد در میان دوستان و نزدیکان خود به شمار بیایید.

کاربرد ایمپلنت دندان در اصلاح طرح لبخند

ایمپلنت ها برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده می شوندکه با توجه به جنس و مواد تشکیل دهنده ایمپلنت ها هزینه کاشت دندان متغییر می باشد ..در روند ایمپلنت کردن، دندانپزشک پیچ تیتانیومی کوچکی را در محل دندان از دست رفته، وارد استخوان فک می کند که به عنوان پایه ی روکش ایمپلنت عمل می کند. ایمپلنت از دندان های اطراف قابل تشخیص نیست و پس از پیوند خوردن ایمپلنت با استخوان و بافت های مجاور دندانی امن و همیشگی برای بیمار خواهد شد. بیماران باید بهداشت دهان و دندان را در طول دوره جاگذاری ایمپلنت به طور کامل رعایت کنند تا ماده پلاک و ذرات باقی مانده ی غذایی از محل ایمپلنت پاک شوند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.