×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 13 خبر

بسته های حمایتی

دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه پنجشنبه شب در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و گسترش آن در گیلان اظهار داشت: موضوعات مربوط به کنترل ویروس کرونا با دو رویکرد تامین نیازمندی های بهداشتی و درمانی و نیز سیاست های ویژه اقتصادی در سطح ملی تعریف شده و از سوی دولت بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای پشتیبانی بودجه ای در مقابله با این بیماری پرداخت شد.

وی با اشاره به لزوم توجه به معیشت مردم جهت کاهش فشار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: با دستور رئیس جمهوری به هفت میلیون نفر از اقشار کم برخوردار که کسب و کار آنان در آستانه سال نو خسارت دیده، سه بسته حمایتی تعلق می گیرد.

وی همچنین از تدوین حمایت معیشتی ویژه ای به عنوان بسته غذایی با دستور رئیس جمهوری خبر داد و گفت: به سه میلیون نفر از افراد جامعه که هیچگونه درآمد ثابتی ندارند، از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در هرماه ، با در نظر گرفتن تعداد نفرات خانوار، کمک می شود.

به گفته دکتر نوبخت؛ برای چهار میلیون نفر از افراد دیگرجامعه نیز بنا بر استانداردهای تعیین شده ، تسهیلات یک و دو میلیون تومانی قرض الحسنه با کارمزد ۴درصد و بازپرداخت۳۰ ماهه بدون ضامن، ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر با استانداران و رئیسان دانشگاه های علوم پزشکی استان های دیگر در ارتباط بوده ام، زیرساخت های درمانی گیلان را نیازمند توجه بیشتر دانست و تصریح کرد: علاوه بر تنخواه ۲۸ میلیارد تومانی برای گیلان، در خصوص راه اندازی سریع دو بیمارستان تالش و لنگرود نیز ۲۲میلیارد تومان اعتبار پرداخت شد.

دکتر نوبخت با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های استاندار گیلان اظهار داشت: نیازمندی های استان به درستی و با سرعت از سوی نماینده عالی دولت در گیلان به مسئولان کشوری اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه در روزهای نخست برخی بخش های درمانی لوازم و تجهیزات مراقبت شخصی به اندازه کافی وجود نداشت، افزود: علیرغم این کمبودها کادر درمانی و بهداشتی گیلان با تلاشی ایثارگرانه رسالت خود را به انجام رساندند که فداکاری و روحیه جهادی آنان به مثابه تلاش رزمندگان در دفاع مقدس بوده و جای تقدیر دارد.

رییس سازمان برنامه و بودجه لیست ارائه شده از اقلام مورد نیاز گیلان را به لحاظ ارزش اقتصادی ۱۶۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: مبلغ مورد نظر در اسرع وقت جهت تامین ملزومات واریز شد.

دکتر نوبخت با یادآوری تاخیری که در پرداخت کارانه کادر درمانی گیلان وجود داشت، افزود: باید پرداخت کارانه با اولویت صورت گیرد که برای انجام این امر ۴۰میلیارد تومان دیگر از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده می شود.

وی گفت: بنا بر درخواست وزیر بهداشت و درمان و موافقت رییس جمهوری ، پرداخت پاداش کادر بهداشت و درمان گیلان در روزهای گذشته به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان صورت گرفت.

معاون رییس جمهوری تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را تلاشی برای کنترل ویروس کرونا و تصمیمی در سطح ملی دانست و گفت: در صورت لزوم تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی پس از ۱۵ فروردین هم تمدید می شود و می توان با تغییر در زمان بندی ها ، تعطیلی تابستانی مدارس را به تعویق انداخت.

دکتر نوبخت با بیان اینکه رییس جمهوری از آغازین دقایق مدیریت و تصمیم گیری برای مقابله با کرونا پای کار بوده و به منظور مدیریت علمی و تخصصی مسایل مربوطه به وزیر بهداشت و درمان تفویض اختیار کرد، افزود: هفته ای یکبار جلساتی به ریاست رییس جمهوری تشکیل شده و اقدامات و موضوعات مرتبط بررسی می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه تعطیلی واحدهای تولیدی را موجب اختلال و رکود در اقتصاد کشور و بروز بسیاری از مشکلات خواند و گفت: باید با بکارگیری سیاستی مناسب در این بخش فعالیت کرد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.