×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 9 خبر

برق - خبر بد برای مشترکان برق خانگی - افزایش قیمت

به طور متوسط حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مشترکان خانگی برق در کل کشور در زمره مشترکان پرمصرف قرار می‌گیرند.

مشترکان پرمصرف کسانی هستند که بیشتر از الگوی مصرف هر شهر یا منطقه سکونت خود، به مصرف برق می‌پردازند و تعداد این مشترکان، در روزهای گرم سال نسبت به دیگر روزهای سال، افزایش می‌یابد.

در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری، بر اساس مصوبه قبلی هیئت وزیران، ۷ درصد به تعرفه برق همه مشترکان و ۱۶ درصد به تعرفه برق مشترکان پرمصرف افزوده می‌شود. در واقع، مشترکان پرمصرف با افزایش ۲۳ درصدی تعرفه برق مواجه خواهند شد.

همچنین، طبق مصوبه هیئت وزیران در خصوص برق امید، مقرر شد تا ۶ ماه به مشترکان پرمصرف فرصت داده شود تا به جمع مشترکان خوش مصرف که به میزان الکوی مصرف، به مصرف برق می‌پردازند، وارد شوند و در غیراین صورت، ۶ ماه پس از آغاز اجرای برق امید، مشترکان پرمصرف جریمه شوند. این جریمه که یک افزایش تعرفه ۱۰ درصدی است، با توجه به آغاز اجرای برق امید در ابتدای آبان ماه ۱۳۹۹ و فرصت ۶ ماهه به مشترکان پرمصرف در این مصوبه، از ابتدای اردیبهشت ماه برای مشترکان پرمصرف لحاظ خواهد شد و با درنظر گرفتن افزایش ۱۶ درصدی تعرفه مخصوص این مشترکان، مشترکان پرمصرف علاوه بر افزایش ۷ درصدی تعرفه برق که برای تمامی مشترکان اعمال می‌شود، با افزایش ۲۶ درصدی تعرفه از ابتدای اردیبهشت ماه مواجه خواهند بود.

علاوه بر این افزایش تعرفه ها، وزارت نیرو به هیئت دولت پیشنهادی را ارائه کرده که برای روزهای پیک تابستان ۱۴۰۰، تعرفه موقتی با عنوان تعرفه پیک بحران لحاظ شود تا این تعرفه موقت، نسبت به افزایش عجیب و غریب مصرف برق در ساعات پیک بازدارندگی ایجاد کند. اگر چنین مصوبه‌ای به تصویب هیئت دولت برسد، جامعه هدف آن، بیشتر مشترکان پرمصرف برق خواهند بود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.