×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

بستری کرونا 2 700x487 - وارد پیک ششم شیوع کرونا شده ایم

به گزارش شبکه خبر، حمید سوری، رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا درباره وضعیت مدیریت و مقابله با کرونا در کشور گفت: اپیدمی همچنان در جهان ادامه دارد و کشور ما به لحاظ اپیدمی در شرایط خوبی نیست.

وی با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون در ماه‌های اخیر تا حد زیادی جبران شده است، تصریح کرد: ما هنوز از واکسیناسیون کامل نسبت به میانگین جهانی که دو دُز است، فاصله داریم.

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تاریخ مشخصی برای انقضا و اتمام این اپیدمی وجود ندارد، گفت: واکسیناسیون یکی از راه‌های مقابله با اپیدمی و قطع زنجیره انتقال است.

سوری افزود: به لحاظ تئوری برای اینکه بتوانیم مدعی شویم که ایمنی نسبی در جامعه ایجاد شده و چرخش ویروس به حداقل رسیده است، باید بیش از ۸۰ درصد جامعه ایمن شوند.

وی با تأکید بر اینکه ویروس کرونا به دنبال افراد حساسی که مناسب میزبانی این ویروس هستند، می‌گردد، گفت: در خوش‌بینانه‌ترین حالت بین ۵۵ تا ۶۰ درصد ایمنی در جامعه ایجاد شده است ولی این ایمنی عدد ثابتی نیست.

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: عامل بیماری‌زا یا ویروس، رفتار و شیوه زندگی و نحوه مدیریت ما، سه مؤلفه اصلی در ایجاد ایمنی هستند.

سوری ادامه داد: حدود دوماه قبل براساس یکسری از شاخص‌ها و آمارها به مقامات مسئول گزارش دادم که نشانه‌هایی از بروز پیک ششم کرونا دیده شده است.

رئیس کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: وقتی طی دوهفته روند افزایشی تداوم یابد، به معنی ورود به پیک جدید شیوع کروناست.

اکنون وارد پیک ششم کرونا شده ایم، چرا که طی دو هفته این شیب روند افزایشی در جامعه یعنی پیک بعدی شروع شده است. این امر باعث تاسف است که بلافاصله پس از پیک پنجم وارد پیک ششم شویم.

وی افزود: در مدیریت هوشمند قبلی فعالیت‌ها منوط به رنگ‌بندی شهرها بود ولی در این طرح تصور ما این است که شرایط کل کشور قرمز است و در این شرایط قرمز تمام پنج گروه شغلی می‌توانند با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و واکسیناسیون فعالیت کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.