×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

بادیگارد حرفه‌ای - ویژگی‌هایی که بادیگارد حرفه‌ای باید داشته باشد

اغلب افرادی که به دنبال استخدام بادیگارد هستند، می‌خواهند بدانند که محافظ شخص مدنظرشان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که برخی افراد از بادیگاردها استفاده می‌کنند. شاید یک سلبریتی بخواهد با همراه داشتن تیم بادیگاردی بیشتر به چشم بیاید. یا مدیر یک سازمان برای خطراتی که جان او را تهدید می‌کند از بادیگارد استفاده می‌کنند. فرقی نمی‌کند که بنا به چه دلیلی نیاز به محافظ شخصی دارید، مهم این است که یک بادیگارد حرفه‌ای باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا بتواند امنیت شما را تضمین کند.

در ادامه ویژگی‌ها و توانمندی‌هایی که محافظین شخصی باید داشته باشند را برای شما توضیح خواهیم داد. در صورتی که به دنبال بادیگارد مطمئن هستید باید این ویژگی‌ها را در او مشاهده کنید تا حداکثر کارایی را برای شما داشته باشند.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های مورد نیاز هر بادیگارد

امروزه افراد زیادی به دنبال استخدام محافظ شخصی به صورت تکی یا تیمی و یا استخدام بادیگارد روزانه یا ماهانه برای حفظ امنیت خود می‌باشند. اما چه بادیگاردی را باید استخدام کنید؟ این بادیگاردها باید چه ویژگی و توانایی داشته باشند؟

برای اینکه در استخدام بادیگارد مدنظر خود بهترین فرد را برای این کار انتخاب کنید، باید با یک سری ویژگی و خصوصیاتی که یک بادیگارد حرفه‌ای باید داشته باشد آشنا شوید. در ادامه ویژگی‌ها و توانایی‌هایی که از یک بادیگارد انتظار می‌رود داشته باشد را برای شما لیست کرده‌ایم.

ویژگی‌های فیزیکی

اکثر بادیگاردها برای محافظت در برابر مهاجمین باید از هیکل بسیار تنومندی برخوردار باشند. چنین بادیگاردهایی باید حداقل بالای ۱۸۰ سانتی متر قد، ۱۰۰ کیلوگرم وزن و هیکل چهارشانه‌ای داشته باشند. چنین افرادی به راحتی مورد توجه اطرافیان قرار می‌گیرند و با توجه به جثه و هیکلی که دارند می‌توانند هر مهاجمی را از عمل خصمانه خود منصرف کنند.

البته از بادیگاردهایی که از هیکلی معمولیتری برخوردار هستند نیز به صورت ناشناس و با ترکیب با بادیگاردهای درشت هیکل استفاده می‌شود. این دسته از محافظین از چابکی بیشتری برخوردار بوده و عکس العمل‌های سریع‌تری را به نمایش می‌گذارند. با توجه به شرایطی که دارید می‌توانید از هر کدام از این دو نوع بادیگارد استفاده کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم برای داشتن نهایت امنیت از هر دو نوع بادیگارد به صورت محسوس و ناشناس در اطراف خود بهره ببرید.

در کل محافظین شخصی از نظر فیزیکی باید آمادگی بدنی بالایی داشته باشند و بتوانند ساعات طولانی در طی روز بدون خستگی کار کنند.

بادیگارد باید به ورزش رزمی تسلط داشته باشد

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک محافظ شخصی باید داشته باشد، تسلط بر یک یا چند ورزش رزمی‌ است. اغلب بادیگاردها از بین نیروهای نخبه نظامی یا قهرمانان ورزش‌های رزمی انتخاب می‌شوند. داشتن چنین مهارت‌هایی و تسلط بر فنون دفاع شخصی برای هر بادیگارد بسیار حیاتی است.

در صورتی که یک بادیگارد بر فنون رزمی تسلط نداشته باشد، در شرایط پر خطر که مورد هجوم قرار می‌گیرد از خودش هم نمی‌تواند دفاع کند چه برسد به مشتری خود. در هنگام استخدام بادیگارد حرفه‌ای حتما به این نکته توجه داشته باشید. البته امروزه اکثر بادیگاردهای مطرح و حرفه‌ایی از قهرمان‌های اسبق ورزش‌های رزمی می‌باشند.

 داشتن آگاهی کامل نسبت به اطراف خود

یک بادیگارد باید نسبت به موقعیتی که در آن قرار دارد آگاهی کاملی داشته باشد. محافظین باید آدم‌های تیز بینی باشند و به صورت مداوم محیط اطراف خود را بررسی کنند. داشتن چنین ویژگی به آن‌ها کمک می‌کند تا مهاجمین و قاتل‌ها را قبل از شروع حمله شناسایی کنند. این را به خاطر بسپارید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

مطمئنا شناسایی و خنثی کردن خطر خیلی بهتر از این می‌باشد که به مهاجم زمان و فضای کافی برای حمله داده شود و سپس سعی شود با فرد مهاجم وارد درگیر شوید. علاوه بر این در چنین شرایطی که بادیگاردها با افراد مهاجم درگیر می‌شوند، تمرکز از روی کارفرما کم می‌شود و احتمال آسیب دیدن و در خطر افتادن جان او بیشتر خواهد شد.

داشتن اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یکی دیگر از ویژگی‌های ضروری یک محافظ شخصی است. اگر به توانایی خود اطمینان نداشته باشید، نمی‌توانید امنیت شخص دیگری را تضمین کنید. بادیگاردی که به توانایی‌های خود اطمینان داشته باشد و با اعتماد به نفس بالا کار خودش را پیش ببرد، بازدارندگی بزرگی برای هر مهاجمی محسوب خواهد شد.

وجود استرس و اضطراب در بادیگاردها یک نشانه ضعف است. چنین نشانه‌هایی به مهاجمین اجازه می‌دهد تا با خیال راحت‌تری برنامه خود را پیاده سازی کنند و به شخص مورد نظر خود خسارات جانی و مالی وارد کنند.

رفتار و برخورد حرفه‌ای

فرقی نمی‌کند که یک محافظ شخصیی برای فردی مشهور، ثروتمند یا سیاست مدار کار کند، آن‌ها در هنگام کار زمان زیادی را در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت. با این اوصاف این افراد باید راحت باشند و با اعتماد به نفس کامل بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند. داشتن رفتار حرفه‌ای و سنجیده و مهارت‌های ارتباطی خوب برای هر بادیگاردی یک ویژگی کلیدی در نظر گرفته می‌شود. از یک بادیگارد انتظار می‌رود که بتواند با تمامی اقشار جامعه و مردم صحبت کرده و برخورد مناسبی از خود به نمایش بگذارد.

بادیگاردها به نوعی نماینده مشتریان خود هستند و اگر رفتار زننده‌ای از آن‌ها سر بزند، مردم عملکرد او را به پای کارفرمایش ثبت خواهند کرد.

توانایی رانندگی به شکل حرفه‌ای

اگر قصد استخدام محافظ دارید، بررسی کنید که آیا او راننده ماهری هست یا خیر. بادیگاردها باید از استعداد فوق العاده‌ای در رانندگی برخوردار باشند. دانستن نحوه رانندگی ایمن و سریع در هنگام بحران یک مهارت خاص می‌باشد که تنها با تمرین بدست می‌آید و همه افراد چنین مهارتی را ندارند.

علاوه بر رانندگی خودرو، داشتن مهارت رانندگی با سایر وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت یک مزیت برای بادیگاردها به حساب می‌آید که می‌تواند در مواقع ضروری به کار آید.

همچنین آگاه بودن بادیگارد با منطقه زندگی و ناحیه‌ای که در آن رفت و آمد می‌کنید یک مزیت به شمار می‌آید. در صورت بروز خطر بادیگارد باید بتواند امن‌ترین راه‌های فرار را شناسایی کند تا جان کارفرمای خود را نجات دهد.

قابلیت ارائه خدمات بر اساس تقاضا

مواردی به این شکل زیاد اتفاق می‌افتد که برخی مواقع افرادی که به بادیگارد نیاز دارند، به دنبال استخدام بادیگارد برای ساعاتی از روز یا چند روز در طول هفته می‌باشند. یک بادیگارد حرفه‌ای باید توانایی این را داشته باشد که با توجه به درخواست مشتری خود بتواند در کنار او حضور پیدا کند.

هستند افرادی که به دنبال استخدام بادیگارد روزانه، یا قرارداد ماهیانه و یا سالیانه می‌باشند و همچنین کارفرماهایی که به دنبال بادیگاردهایی هستند که به صورت ۲۴ ساعته در کنار او حضور داشته باشند.

یک بادیگارد حرفه‌ای باید بتواند با چنین شرایطی به بدون مشکل کنار بیاید و مشکلی از این بابت نداشته باشد و با تمام توانایی بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد.

قابلیت کار به صورت تکی یا تیمی

با توجه به موقعیت و حجم خطراتی که فرد را تهدید می‌کنند، این احتمال وجود خواهد داشت که شخص مورد نظر به دنبال یک نفر بادیگارد یا تیمی از بادیگاردهای حرفه‌ای باشد. بادیگارد مد نظر شما باید بتواند به تنهایی انتظارات شما را برآورده کند و امنیت شما را تضمین کند. بایدگاردها باید از شخصیت قوی برخوردار باشند و بتوانند به تنهایی از پس مشکلات و خطرات بربیایند.

در شرایطی شاید بخواهید چند بادیگارد را همزمان استخدام کنید که این افراد باید توانایی کار تیمی را داشته باشند و در حین کار به یکدیگر احترام بگذارند. ایجاد تنش در بین تیم بادیگاردی به مهاجمین این فرصت را می‌دهد تا نقشه‌های شوم خود را پیاده سازی کرده و فرار کنند.

بادیگارد - ویژگی‌هایی که بادیگارد حرفه‌ای باید داشته باشد

استخدام یک فرد حرفه‌ای

متاسفانه امروزه افراد زیادی به واسطه هیکلی که دارند ادعای بادیگارد بودن می‌کنند. این افراد دوره‌های حرفه‌ای بادیگاردی را ندیده و از توانایی‌های لازم برای بادیگارد شدن برخوردار نمی‌باشند. همانطور که در بالا گفتیم برای بادیگارد شدن باید چیزی بیش از یک هیکل تنومند داشته باشید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتما از بادیگاردهای شناخته شده و حرفه‌ای استفاده نمایید تا با استفاده از تجربه و توانایی‌های خود امنیت شما را به صورت تضمینی برقرار کنند.

رضا سلیمان پور (https://rezasolimanpoor.ir) با سابقه بیش از ۷ سال سابقه کاری در زمینه بادیگاردی و انجام بیش از ۱۰۰ پروژه موفق در زمینه محافظت اشخاص آماده ارائه انواع خدمات محافظت شخصی می‌باشد. با استفاده از خدمات بادیگاردی رضا سلیمانپور شما می‌توانید یک بادیگارد یا تیم بادیگاردی حرفه‌ای و دوره دیده‌ای را برای بازه زمانی مورد نیاز خود در اختیار داشته باشید.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.