جمعه, 31 فروردین 1403 Friday, 19 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41358 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد دیدگاهها : 2369×
 • شعار سال

  شعار سال 1403

 • موضوع افزایش قیمت بنزین در حد پیشنهاد مطرح شده/ قیمت واقعی بنزین یک دلار است؛ مابقی آن یارانه است
  22 دی 1400 - 17:44
  شناسه : 192389
  0

  عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه قرار نیست نرخ بنزین در سال آینده تغییر کند گفت: اگرچه در حال حاضر شایعاتی مبنی بر تغییر قیمت بنزین در فضای مجازی در حال انتشار است اما ذکر این نکته ضروری است که موضوع افزایش قیمت آن در حد پیشنهاد مطرح شده که می تواند قبول یا رد شود.

  پ
  پ

  کارت سوخت - موضوع افزایش قیمت بنزین در حد پیشنهاد مطرح شده/ قیمت واقعی بنزین یک دلار است؛ مابقی آن یارانه است - قیمت بنزین

  به گزارش «بامردم» به نقل از ایلنا؛ عبدالعلی رحیمی مظفری با اشاره به اینکه قطعا تصویب طرح 15 لیتر بنزین برای هر کد ملی به عدالت نزدیک‌تر است، افزود: اگر بنزین به عنوان یک سرمایه ملی است باید به تمام افراد اختصاص پیدا کند و اختصاص بنزین به افرادی که خودرو دارند دور از انصاف است.

  تنها افرادی که خودرو دارند از بنزین استفاده می کنند

  عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه اختصاص بنزین به حمل و نقل و تاکسی‌ها موضوع جداگانه‌ای است و بنزین به این خودروها با سهمیه تعلق می‌گیرد ادامه داد: در حال حاضر تنها افرادی که خودرو دارند از بنزین استفاده می کنند و این در حالیست که افراد فاقد خودرو از نعمت بنزین محروم اند.

  عضو مجمع نمایندگان فارس با اشاره به اینکه متاسفانه شرایط به گونه‌ای نیست که بتوان موضوع بنزین را کاملا حل کرد، بیان کرد: عدالت در بخش بنزین باید به گونه‌ای باشد که در مرحله نخست بنزین تک نرخی به دست مردم برسد و افراد بتوانند یارانه بنزین را دریافت کنند که متاسفانه فعلا شرایط مناسبی برای این طرح نیست.

  قیمت واقعی بنزین یک دلار است

  نماینده سروستان، خرامه و کوار در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر افرادی که ماشین دارند می توانند از بنزین استفاده کنند می گوید: هرچند که قیمت واقعی بنزین رقمی بالغ بر یک دلار است و مابقی آن یارانه است بنابراین ذکر این نکته ضروری است که یارانه به بنزین آزاد و لیتر 3 هزار تومانی هم تعلق می گیرد.

  عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی افرادی که از تمکن مالی بهتری برخوردارند از بنزین استفاده می کنند تصریح کرد: قطعا پرداخت نکردن حقوق به اقشار متوسط و ضعیف و مطابق با نرخ تورم باعث شده که همواره مستضعفان در این شرایط آسیب ببینند و متضرر شوند.

  زمانی که شرایط مناسبی نیست برای  رفاه مردم باید حداقلی ها را به کار ببریم

  رحیمی با اشاره به اینکه جهت افزایش رفاه مردم نیاز است تا فضایی در کشور ایجاد شود تا به واسطه آن مردم بتوانند کامل بهره مند شوند ادامه داد: در صورتی که کشور در شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار بود باید تمام نرخ‌ها آزاد می‌شد و حقوق‌ها هم افزایش می یافت اما زمانی که شرایط مناسبی بر کشور نیست باید جهت بهره مندی مردم حداقلی ها را به کار ببریم.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.