×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 6 خبر

ویلا چوبی

خانه چوبی پیش ساخته چیست؟

خانه چوبی پیش ساخته در واقع متد و روشی است که برای اجرای سریع تر ساخت ویلا و خانه چوبی استفاده می شود. به بیان ساده تر برای تسریع روند ساخت خانه چوبی، بخش های نرمال پروژه (همانند دیوار ها) در کارخانه ساخته و به محل پروژه منتقل می شوند.

زندگی در یک خانه چوبی تجربه ای کاملاً منحصر به فرد و خاص محسوب می شود و یکی از مهمترین دلایل آن، حس نزدیکی و تعامل بیشتر با طبیعت می باشد. در حال حاضر نیز ویلا های چوبی به سرعت در حال پیشرفت هستند و هم اکنون استقبال بسیار خوبی از خانه های چوبی می شود. بنابراین تصمیم گرفتیم که ادامه مهمترین مزایای ساخت خانه چوبی را در مقایسه با خانه های بتنی بیان کنیم:

۱- زیبایی منحصر به فرد خانه های چوبی

وجه تمایز خانه های چوبی با سایر سازه ها، استفاده از چوب است! اما از نظر فیزیکی چوب و بتن دارای تفاوت های ساختاری بنیادین هستند! (از نظر فیزیکی بتن ماده ای سخت و شکننده است درحالی که چوب خاصیت ارتجاعی دارد) بنابراین از نظر فنی معماری خانه های چوبی کاملاً متفاوت با سازه های بتنی می باشد!

اما خارج از بحث فنی، استفاده از چوب به عنوان متریال قالب خانه حس تازگی و تجربه جدیدی از زندگی شهری را به شما منتقل خواهد کرد. مطمئناً تا وقتی که در یک خانه چوبی زندگی نکنید، این حس را تجربه نخواهید کرد!

خانه چوبی پیش ساخته

۲- ساخت خانه چوبی در تمام اقلیم های ایران قابل ساخت است!

ساخت خانه چوبی در بیشتر مناطق ایران امکان پذیر است و برای هر اقلیم و شرایط آب و هوایی، دستور العمل مخصوص خود را دارد. به عنوان مثال نحوه تخته کوبی در مناطق شمالی و مرطوب با مناطق خشک و کویری کاملاً متفاوت است.

بنابراین چنانچه قصد ساخت خانه چوبی دارید، حتماً باید باتوجه به ویژگی های اقلیمی پروژه خود اقدام به تهیه مصالح نمایید.

۳- سرعت اجرا و سرعت ساخت بالای خانه های چوبی پیش ساخته

یکی دیگر از مهمترین تفاوت های خانه چوبی با سایر سازه ها، سرعت اجرا و تحویل آنهاست. بدین صورت که معمولاً خانه های چوبی در کمتر از ۳ ماه ساخته و آماده استفاده می شوند!

ممکن است که بدلیل خیلی از مسائل نیاز داشته باشید که یک ویلای لاکچری را در مدت زمان کوتاهی به بهره برداری برسانید. بنابراین در این موارد اگر فاکتور سرعت اجرای پروژه برای شما در اولویت است، پیشنهاد می شود که حتماً به سراغ ساخت خانه چوبی بروید!

۳- ارزش ساخت خانه چوبی بیشتر از سایر سازه هاست

خانه های چوبی در کلاس کاری خود، به نسبت سایر متریال بسیار مقرون به صرفه تر و با ارزش تر هستند. به گونه ای که ارزش نهایی خانه چوبی پس از ساخت، تقریباً یک و نیم برابر سازه بتنی مشابه خود است! بنابراین در مناطقی که ارزش ریالی زمین بالاست، بهترین گزینه ساخت خانه و ویلا چوبی است!

خانه چوبی

۴- دوام و عمر مفید بالای خانه های چوبی

اگر خانه های چوبی بطور اصولی ساخته شوند، عمر مفید آنها بیشتر از ۵۰ سال خواهد بود! این درحالی است که خانه های چوبی اصولاً نیاز به هزینه های اضافی تعمیر و نگه داری ندارند و از این جهت برگ برنده با خانه چوبی خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم که اگر تصمیم به ساخت خانه چوبی دارید، حتماً از شرکت های معتبر در این حوزه کمک بگیرید. یکی از شرکت های پیشگام در طراحی و ساخت خانه چوبی پیش ساخته مطابق با استاندارد های کانادا، شرکت آرتا چوب آریا می باشد که دارای گواهینامه رسمی استاندارد های کانادا است!

۵- هزینه های بازسازی و نگهداری خانه چوبی بسیار ناچیر است!

تمامی سازه ها با گذشت زمان نیاز به بازسازی و تعمیر دارند! اما یکی از بهترین ویژگی های ویلا و خانه های چوبی، عمر مفید بالای این سازه هاست که بخش اعظمی از آن مربوط به ویژگی های خاص چوب است. (چوب به مرور زمان دچار ترک خوردگی و آسیب های فراوانی می شود اما این آسیب ها درمورد چوب طبیعی بسیار ناچیر هستند.)

البته پیشنهاد می شود که هر ۷ الی ۱۰ سال اقدام به رنگ آمیزی داخلی نمایید. این کار علاوه بر اینکه از لحاظ ظاهری بسیار توصیه می شود، باعث می شود که خاصیت تلخی چوب از بین نرود و موجب تخریب آن به وسیله حشرات نشود.

ویلا چوبی

۶- پروسه دریافت مجور برای خانه های چوبی بسیار ساده تر از سایر سازه ها است!

با توجه به این که تاکنون آیین نامه ای در شهرداری درخصوص خانه چوبی پیش ساخته تدوین نشده است، لذا ساخت این خانه ها نیاز به مجوز شهرداری ندارد!

اما برای استفاده از خدمات شهری (نظیر آب و برق و گاز و …) در نهایت نیاز به اخذ مجوز بهره برداری خواهید بود. لازم به ذکر است که روال اداری دریافت این مجوز ها، بسیار ساده تر از سایر سازه ها می باشند. (مشاوره رایگان ساخت خانه چوبی در واتساپ)

۷- خانه های چوبی ضد زلزله هستند!

بسیاری از افراد تصور می کنند که چوب شکننده است و تحمل وزن و فشار زیاد را ندارد! درحالی که این تصور کاملاً اشتباه است ویلا های چوبی ساخته شده توسط شرکت های معتبر گارانتی مقاومت دربرابر زلزله و رانش زمین دارند! از جمله مهمترین عواملی که باعث مقاومت سازه های چوبی دربرابر زلزله و حرکت زمین می شوند می توان به این موارد اشاره کرد:

  1. ویلاهایی که به روش چوبی ساخته می شوند، به دلیل خاصیت ارتجاعی چوب (برخلاف خاصیت شکنندگی بتن)، باعث می شوند نیروهای وارده به سازه داینامیک باشند (در مقابل سازه های بتنی که سازه هایی استاتیک محسوب می شوند) و بنابراین تحمل نیروی بسیار بیشتری داشته باشند.
  2. همچنین به دلیل سبک تر بودن و اختلاف وزن بسیار زیاد چوب و بتن، ویلاهای چوبی مقاومت کاملاً ایده آلی در برابر زلزله و رانش زمین دارند.

۸- مقاومت بسیار خوب خانه های چوبی دربرابر حریق و آتش سوزی!

بسیاری از افراد تصور می کنند که خانه های جوبی به سادگی آتش می گیرند و تمامی سرمایه آنها به هدر خواهد رفت! اما این تصور کاملاً اشتباه است و برای جلوگیری از آتش سوزی تمهیدات بسیار ویژه ای اندیشیده شده!

از جمله مهمترین مواردی که باعث مقاومت بسیار زیاد خانه چوبی در برابر حرارت و آتش سوزی می شوند به موارد زیر می توان اشاره نمود:

  1. جنس چوب و متریال استفاده شده برای ساخت این ویلاها خاص و نسوز است (در فرآیند آماده سازی چوب ها، از مواد شیمیایی غیر قابل اشتعال بهره گرفته می شود که کاملاً در برابر حرارت مقاوم باشند.)
  2. استفاده از مواد ضد حریق در پوشش نهایی رنگ سازه
  3. در لایه های داخلی (بین نمای بیرونی و داخلی) از الیاف و عایق های سنگی استفاده می شود که خواص نسوز دارند و عمل اکسیژن رسانی و حریق را کاملاً کنترل می کنند
  4. استفاده از سیستم هوشمند سازی مکانیکال و الکتریکال مانند اعلان حریق و همچنین اطفا حریق هوشمند

۹- هزینه ساخت خانه چوبی کاملاً مقرون به صرفه است!

بسته به نوع سازه ها و کیفیت چوب و متریال استفاده شده ، هزینه های ساخت متفاوت خواهد بود. اما بطور کلی چوب متریال گرانی محسوب می شود و قاعدتاً باید هزینه ساخت ویلاهای چوبی بسیار بیشتر از سایر سازه ها باشد!

اما به دلیل اینکه پروسه ساخت ویلاهای چوبی بسیار سریع تر از سازه های بتنی انجام می شود، از سایر هزینه های اضافی جلوگیری می شود و نهایتاً هزینه ساخت، تفاوت چندانی با هم نخواهد داشت!

اما در صورت استفاده از بهترین کیفیت چوب و متریال ، هزینه ساخت ویلای چوبی به نسبت ویلاهای بتنی، اندکی بیشتر خواهد بود؛ ولی در نهایت شما صاحب ویلایی با ارزشی تقریباً معادل با دو برابر قیمت ویلاهای بتنی مشابه خود خواهید بود.

از طرفی لازم به ذکر است که برای انجام دکوراسیون داخلی و بحث لاکچری سازی نمای داخلی ویلا، نیاز به پرداخت هزینه های مازاد وجود ندارد! (در ویلاهای چوبی به دلیل اینکه خروجی کار چوب است، نیاز چندانی به استفاده از متریال دیگری نمی باشد. اما این درحالی است که خروجی ویلاهای بتنی، بتن می باشد و می بایست برای زیبا سازی فضای داخلی از سنگ و چوب و سایر مصالح استفاده شود که همین امر به افزایش هزینه ها منجر می شود!)

۱۰- آرامشی که در چوب است، در سنگ و فلز نیست!

از نظر فیزیکی چوب عایق بسیار خوب گرما و صداست! این خاصیت باعث آرامش فوق العاده ویلا و خانه های چوبی می شود. بنابراین اگر بدنیال آرامش بیشتر در این دنیای پرتلاطم امروزی هستید، ساخت خانه چوبی برای شما تجربه بی نظیری را به ارمغان خواهد آورد!

کلبه چوبی

جمع بندی:

در این خبر سعی شد که بطور کوتاه درباره مزایای اصلی ساخت خانه چوبی توضیح داده شود. امروزه سرمایه گذاری در بازار ساخت خانه چوبی بسیار رایج شده و به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک، خانه های چوبی درصد بسیار بیشتری از ساخت و ساز ها را -مخصوصاٌ در شمال ایران- به خود اختصاص دهند.

برای مشاهده قیمت خانه چوبی پیش ساخته کلیک کنید.

برچسب ها : , ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.