یکشنبه, 24 تیر 1403 Sunday, 14 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42629 تعداد نوشته های امروز : 6 تعداد دیدگاهها : 2411×
بررسی نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی
29 مرداد 1401 ساعت: 15:03
شناسه : 204388
0

 با‌توجه به حجم بالای کار در باشگاه‌های ورزشی، تقاضای زیادی از سوی افراد برای ارائه یک برنامه مدیریت باشگاه وجود دارد؛ لذا شرکت افق فرا‌ویژن اقدام به تولید نرم‌افزار مدیریت باشگاه حرفه‌ای کرده است که مشکلات بسیاری را در این حوزه بر‌طرف کرده است.

پ
پ

بررسی نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی یکی از مسائلی است که صاحبان باشگاه‌های ورزشی و کسانی که قصد دارند در این حوزه فعالیت کنند با آن مواجه هستند. ورزش یک مواردی است که فواید و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و به حفظ سلامت و تناسب اندام کمک زیادی می‌کند. امروزه جوانان باشگاه‌ها را برای ورزش کردن ترجیح می‌دهند و همین امر باعث شده تا باشگاه‌های زیادی به‌صورت تخصصی دایر و شروع به فعالیت کنند.

 با‌توجه به حجم بالای کار در باشگاه‌های ورزشی، تقاضای زیادی از سوی افراد برای ارائه یک برنامه مدیریت باشگاه وجود دارد؛ لذا شرکت افق فرا‌ویژن اقدام به تولید نرم‌افزار مدیریت باشگاه حرفه‌ای کرده است که مشکلات بسیاری را در این حوزه بر‌طرف کرده است.

وب‌سایت بامردم اطلاعاتی را از سایت افق فراویژن در زمینه بررسی نرم‌افزار های مدیریت باشگاه بدنسازی و ورزشی در اختیار شما گذاشته است. افق فراویژن تولیدکننده انواع نرم افزار و دستگاه‌های حضور و غیاب است که به بررسی و سازماندهی پرسنل یا افراد یک مجموعه کمک می‌کند.

هرکدام از نرم‌افزارهای مدیریت باشگاه، عملکرد مخصوص به خود را دارند و به مدیریت برخی از کارها می‌پردازند. برای مثال یک نرم افزار مدیریت باشگاه بدنسازی مناسب مدیریت بوفه باشگاه است. نوعی دیگر از نرم افزار های مدیریت باشگاه ورزشی مناسب برای رفت‌وآمدها و کنترل تردد ورزشکاران است. نوعی از نرم‌افزار های باشگاه ورزشی به مباحث مالی یا مدیریت کمدهای آن مربوط است.

به‌طورکلی هر نوع نرم‌افزاری که برای مدیریت فضای باشگاه اعم از کمدها، افراد، وسایل، مباحث مالی و … مورد استفاده قرار بگیرد؛ به نوعی نرم افزار مدیریت باشگاه ورزشی شناخته می‌شود. در ادامه بهتر است با تعریف نرم افزار مدیریت باشگاه ورزشی بیشتر آشنا شوید و هرکدام از انواع آن را بشناسید.

images 1660985863 - بررسی نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی -

نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی چیست؟

نرم افزار مدیریت باشگاه چیست؟ سؤالی که ذهن بیشتر افرادی که قصد خرید سیستم کنترل تردد دارند را به خود مشغول می‌کند. بسیاری از افرادی که در حوزه باشگاه‌ها به‌خصوص باشگاه‌های بدنسازی و فوتبال مشغول به فعالیت هستند از زمان‌بر بودن فرایندهای ثبت و کنترل افراد رضایت ندارند و به دنبال دانلود نرم افزار مدیریت باشگاه بدنسازی یا نرم افزار مدیریت باشگاه فوتبال و مشابه آن‌ها هستند.

 پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا در همه زمینه‌ها شاهد حضور کامپیوتر و افزایش سرعت انجام امور باشیم.

شرکت‌های نرم‌افزاری نیز باتوجه به این نیاز بازار اقدام به تولید نرم‌افزار‌هایی در زمینه مدیریت باشگاه ورزشی کرده‌اند. این نرم‌افزار‌ها به کسانی که دارای باشگاه‌های ورزشی هستند کمک می‌کنند تا به‌راحتی و به طور خودکار باشگاه خود را مدیریت کنند و تمامی فرایندهایی که به‌صورت دستی و بر روی کاغذ ثبت می‌شد را در زمان کوتاهی انجام دهند؛ لذا خریداری و استفاده از آن امری ضروری محسوب می‌شود.

یکی از شرکت هایی که در تولید نرم افزار مدیریت باشگاه ورزشی و دستگاه حضور و غیاب فعالیت می کند، شرکت افق فراویژن است که در این زمینه پیش از 10 سال سابقه دارد.

اهمیت استفاده از نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی

استفاده از نرم‌افزار برای مدیریت اصولی کسب‌ و‌ کار‌های ورزشی از جمله باشگاه‌ها ضروری است و از اهمیت بالایی برخوردار است. برای برخورداری از این نرم‌افزار‌ها کافی است تا با پرداخت هزینه نرم‌افزار مدیریت باشگاه حجم وای‌فای برای کامپیوتر را شارژ کرده و نسبت به دانلود آن اقدام کنند.

 بسیاری از افراد با‌وجود آگاهی از لزوم استفاده از این نرم‌افزار‌ها و ضرورت کیفیت و پشتیبانی آن به دنبال نسخه‌های رایگان برای عدم پرداخت هزینه هستند. به‌عنوان مثال نرم‌افزار مدیریت باشگاه بیلیارد رایگان نمی‌تواند کیفیت و امکانات یک محصول واقعی را ارائه دهد.

 امکاناتی که دستگاه حضور و غیاب باشگاه یا نرم افزار های مدیریتی به سالن ورزشی شما می‌دهد، می‌تواند علاوه بر سازماندهی باشگاه ورزشی، افراد یا پرسنل، تبعات خوب دیگری را هم داشته باشد. برای مثال وجود برخی از امکانات مانند سیستم پیامکی، اطلاع‌رسانی زودهنگام، دریافت اطلاعات شخصی در هر لحظه، مدیریت کمدهای مجموعه و … می‌تواند رضایت مخاطب و مشتریان شما را تا سطح زیادی افزایش دهد.

اهمیت استفاده از نرم افزار مدیریت سالن ورزشی، بیشتر از اینها است. در ادامه به چند مورد مهم اشاره کرده‌ایم و هر کدام را توضیحی کوتاه داده‌ایم. شما می‌توانید در صورت نیاز به نرم افزار مدیریت باشگاه، با کارشناس‌های افق فراویژن در تماس باشید.

 دلایلی که اهمیت استفاده از نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی را نشان می‌دهند:

 1. امکان دسته‌بندی پرسنل

با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان به راحتی پرسنل باشگاه مانند مربیان، کادر فنی، پزشکان و… را دسته‌بندی کرد و ساعات کاری، شیفت بندی، حقوق و سایر موارد را ساماندهی کرد. دسته‌بندی‌کردن پرسنل باشگاه کمک زیادی به نظم خواهد کرد. برای مثال متوجه حضور مربی‌های باشگاه خواهید شد، درنتیجه غیبت مربی‌ها مشخص می‌شود. از طرفی می‌توانید بررسی‌های لازم برای ورود و خروج ورزشکاران را هم داشته باشید.

برخی از ورزشکاران مبلغ پرداختی خود را بر اساس تعداد روز و تایم‌هایی که به باشگاه می‌روند، پرداخت می‌کنند. طرف دیگر خرج‌های مربوط به بوفه است که می‌تواند در آن واحد پرداخت نشود و در سیستمی ثبت شود. دسته بندی پرسنل و دیگر افراد موجود در باشگاه با استفاده از سیستم حضور و غیاب یا مدیریتی بهتر انجام می‌شود.

 1. دسته‌بندی بازیکنان و امکانات باشگاه

سهولت دسته‌بندی بازیکنان یا ورزشکاران، تعیین میزان امکانات قابل استفاده توسط هر کدام، ساعت‌های ورود و خروج و… به راحتی ثبت و قابل کنترل است.

با استفاده از نرم‌افزار های مدیریت باشگاه ورزشی می‌توانید میزان استفاده از دستگاه‌ها را برای هر ورزشکار مشخص کنید. این کار برای باشگاه‌های بزرگ یا شلوغ بسیار مناسب است تا از ازدحام یا هرج و مرج در استفاده دستگاه های بدنسازی جلوگیری شود.

هنگامی که تمرین های تیمی یا مسابقاتی در باشگاه انجام می شود، وجود تمام بازیکن های تیم لازم است. در نتیجه برای روزهای تمرین در باشگاه ورزشی بهتر است از نرم افزار حضور و غیاب استفاده کنید تا نبود بازیکن های تیم برای شما مشخص شود.

در صورتی که باشگاه شما تنها به کلاس های متفاوت مجهز است؛ می توانید برای سازماندهی ورزشکاران از آن استفاده کنید. برخی از ورزشکاران در تایم های مشخصی باید در باشگاه ورزشی حضور پیدا کنند و با توجه به پرداختی ماهانه امکان وجود در برخی از روز های هفته را ندارند.

 1. مدیریت اطلاعات

از‌جمله مزایای استفاده از این نرم‌افزار‌ها می‌توان به یکپارچگی سیستم باشگاه، گزارش‌گیری، تحلیل اطلاعات و… اشاره کرد. مدیریت اطلاعات کارکنان یا ورزشکاران از مهم‌ترین مسائلی است که باید مدیریت باشگاه در نظر داشته باشد. اطلاعات مالی، تایم‌های حضور، مدت استفاده از دستگاه، کلاس‌های ثبت نام شده یا هر چیزی که ثبت شده باشد، نیاز به مدیریت و امنیت کامل است تا مشکلی در باشگاه‌های ورزشی به وجود نیاید.

 این نرم افزار های مدیریت باشگاه ورزشی یا بدنسازی به حفظ و مدیریت این نوع اطلاعات کمک می‌کند و اجازه پیش آمدن اتفاقات را نمی‌دهد. از طرفی اگر مربی یا ورزشکاری بخواهد پرداختی‌های خود را چک کند یا از مدیریت دریافت کند، باید اطلاعات هر کدام از پرسنل و روزهای حضور آنها به نحوی مدیریت شده باشد که سریع در دسترس آنها قرار بگیرد. شفافیت در اطلاعات با مربی یا ورزشکار می‌تواند تجربه کاربری درخشانی را برای باشگاه ورزشی شما داشته باشد. نتیجه تجربه کاربری مطلوب می‌تواند مشتری‌های آینده شما را رو به افزایش ببرد.

images 1660985889 - بررسی نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی -

نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی

نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی جز نرم‌افزار‌های اتوماسیون محسوب می‌شود که در مجموعه‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این نرم‌افزار‌ها به‌صورت اختصاصی برای یک باشگاه خاص و برخی در تمامی باشگاه‌های ورزشی مورد‌استفاده قرار می‌گیرد.

برای نمونه می‌توان به نرم‌افزار مدیریت باشگاه ژیمناستیک و نرم‌افزار مدیریت باشگاه بیلیارد اشاره کرد. اگر صاحب یک کسب و کار ورزشی هستید و دغدغه مدیریت بهینه مجموعه خود را دارید، با استفاده از اتوماسیون می‌توانید به‌راحتی به امور مالی و کاری خود نظم بدهید. از جمله ویژگی‌های خاص نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • مدیریت اسناد مالی
 • مدیریت اسناد کاری
 • برنامه‌ریزی دقیق باشگاه
 • امکان دریافت کلیه گزارش‌های مورد‌نیاز
 • استفاده از ابزار‌های طراحی شده به‌منظور تبلیغات و بازاریابی
 • پنل اختصاصی برای مدیر، کارکنان و ورزشکاران

نرم‌افزار باشگاه بدن‌سازی

باشگاه بدنسازی یکی از باشگاه‌هایی است که طرف‌داران زیادی به‌خصوص در میان جوانان دارد و به همین دلیل نرم‌افزار‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد. برخی شرکت‌ها اقدام به تولید نرم‌افزار مدیریت باشگاه بدنسازی رایگان می‌کنند و حتی نرم‌افزار مدیریت باشگاه بدن‌سازی اندروید نیز برای مدیریت بهتر باشگاه توسط مدیران توسط این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

همچنین ورزشکاران نیز می‌توانند با دانلود رایگان نرم افزار مدیریت باشگاه بدنسازی از برخی ویژگی‌های آن مانند صدور برنامه‌غذایی، مدیریت صحیح و کنترل بر روی نحوه انجام ورزش، مدیریت تغییرات اندام‌ها و… استفاده کنند. برخی دیگر از ویژگی‌های این نرم‌افزار عبارت‌اند از:

 • مدیریت بوفه
 • مدیریت مالی
 • انجام امور حسابداری
 • مدیریت کمد‌های باشگاه
 • قابلیت اتصال به دستگاه کارت‌خوان

مزایای استفاده از نرم‌افزار مدیریت باشگاه

با‌توجه به مزایای فراوانی که نرم‌افزار‌های موجود در این حوزه دارند، بسیاری از افراد به‌دنبال نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی رایگان هستند. اما برای داشتن یک نرم‌افزار با‌کیفیت که قابلیت‌های مورد انتظار یک نرم افزار مدیریت باشگاه جوانان را داشته باشد، لازم است تا هزینه کافی انجام دهید. مزایا نرم افزار های مدیریت باشگاه تقریبا واضح است. همان‌طور که می‌دانید به سازماندهی بسیاری از مسائل از جمله ورزشکاران، مربیان، تایم استفاده از دستگاه، مدیریت بوفه و… کمک می‌کند.

 شاید تصور کنید که مزایا نرم افزار حضور و غیاب باشگاه تنها به این موارد ختم شود. اما می‌توان گفت سازماندهی های دیگری را هم برای مدیریت باشگاه به وجود می‌آورند. می‌توانید با استفاده از نرم افزار های مدیریت باشگاه، ایمیل یا پیامک را فعال کنید. در نتیجه ارتباط پیامکی با مشتریان خود داشته باشید. استفاده از این ترفند به شما کمک می‌کند تا در بازاریابی مشتریان خود موفق عمل کنید.

نتیجه و مزایا اصلی استفاده از نرم افزار مدیریت باشگاه ورزشی این است که به سازماندهی و نظم باشگاه کمک کند. نرم افزار های مدیریت باشگاه افق فراویژن امکانات مطلوبی را برای پیاده سازی نظم و امنیت در حفظ اطلاعات برای سالن بدنسازی یا ورزشی شما فراهم می‌کند. در ادامه افق فراویژن به صورت لیست وار چند نکته را برای شما بیان کرده است.

 برخی مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت باشگاه عبارت‌اند از:

 1. امکان مدیریت آسان باشگاه
 2. امکان اتصال به دستگاه اثر انگشت
 3. مدیریت ورود و خروج افراد
 4. افزودن امکانات باشگاه مانند درب‌های ورودی
 5. امکان ثبت‌نام و ذخیره اطلاعات افراد
 6. امکان چاپ کارت ویژه اعضا
 7. امکان تعریف کارت تردد برای افرا
 8. امکان تعریف و استفاده همراه برای افراد
 9. تعیین اعتبار و تاریخ انقضا برای کارت
 10. ثبت امکاناتی که افراد مجاز به استفاده از آن هستند
 11. تعیین زمان و روز‌های استفاده افراد از امکانات باشگاه
 12. ثبت مبالغ پرداخت شده توسط افراد بابت تمدید اعتبار
 13. نظارت بر رفت و آمد افراد
 14. تعریف دسترسی‌های مختلف برای کاربران، مربیان و پرسنل
 15. امکان تهیه انواع گزارش‌ها مانند گزارش‌های تردد و گزارش‌های مالی
 16. امکان تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات و بازیابی آن

نرم‌افزار مدیریت باشگاه افق فرا‌ویژن

شرکت افق فرا‌ویژن با هدف ارائه هر‌چه بهتر و سریع‌تر خدمات پشتیبانی، بهبود کیفیت خدمات و انعطاف در هزینه‌های خدمات، اقدام به راه‌اندازی واحد پشتیبانی اختصاصی افق به نام افق سرویس و ارائه خدمات پس ‌از ‌فروش به مشتریان می‌کند. در همین راستا نرم افزار مدیریت باشگاه توسط این شرکت به مشتریان ارائه می‌شود.

 شرکت افق فرا‌ویژن با بیش از یک دهه تجربه، در زمینه تولید و ارائه انواع نرم‌افزار‌ها از‌جمله نرم افزار مدیریت باشگاهی فعالیت دارد. از ویژگی‌های این شرکت می‌توان به تولید انواع دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد، ارائه مشاوره رایگان در زمینه خرید، تعهد نسبت به محصولات، گارانتی و خدمات پس‌از‌فروش است. توجه به نوع بسته بندی نرم افزار می‌تواند مناسب باشد.

images 1660985931 - بررسی نرم‌افزار مدیریت باشگاه ورزشی -

افق فراویژن با سابقه پیشینه درخشان خود در زمینه تولید و ارائه نرم افزار و دستگاه‌های حضور و غیاب، فعالیت می‌کند. خرید و سفارش نرم افزار های مدیریت باشگاه، نرم افزار های حضور و غیاب، دستگاه کنترل تردد یا هر ابزاری که برای ثبت ورود و خروج یا مدیریت مکان نیاز است، توسط تیم افق فراویژن تولید می‌شود.

برای خرید اینترنتی نرم افزار مدیریت باشگاه ورزشی افق فرا ویژن می‌توانید از طریق وب سایت رسمی سفارش خود را ثبت کنید. دقت داشته باشید که در انتخاب نوع محصول و مدل آن خطایی صورت نگیرد. پس از سفارش، اطلاعات خود را تکمیل کنید تا کارشناسان مجموعه موارد ارسالی را آماده کنند.

منبع: شرکت میانپرداز https://attendancedevices.ir/

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.