×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 10 خبر

سیگار - سیگار از تنهایی کشیدن بهتر است! - تنهایی

آسیب مولکولی انباشته شده و به ایجاد ضعف و بیماری‌های جدی مرتبط با پیری کمک می‌کند. در برخی افراد این فرآیندهای مولکولی شدیدتر از سایرین است، وضعیتی که معمولا به عنوان پیری تسریع شده از آن یاد می‌شود.

خوشبختانه افزایش سرعت پیری ممکن است قبل از آشکار شدن پیامدهای فاجعه‌بار آن با استفاده از مدل‌های دیجیتالی پیری (ساعت‌های پیری) شناسایی شود. چنین مدل‌هایی همچنین می‌توانند برای استخراج درمان‌های ضد پیری در سطوح فردی و جمعیتی مورد استفاده قرار گیرند.

طبق آخرین مقاله منتشر شده در Aging-US، هر درمان ضد پیری باید به همان اندازه که بر سلامت جسمی فرد تمرکز می‌کند، بر سلامت روان فرد نیز تمرکز داشته باشد. یک همکاری بین‌المللی به رهبری Deep Longevity با دانشمندان آمریکایی و چینی اثرات تنهایی، داشتن خواب ناآرام یا احساس ناراحتی را بر سرعت پیری اندازه‌گیری کرده و آن را قابل توجه دانسته است.

این مقاله دارای یک ساعت پیری جدید است که با خون و داده‌های بیومتریک ۱۱۹۱۴ بزرگسال چینی آموزش و تایید شده است. این اولین ساعت پیری است که به طور انحصاری بر روی یک گروه چینی با چنین حجمی آموزش داده شده است.

شتاب سالمندی در افراد با سابقه سکته مغزی، بیماری‌های کبدی و ریوی، افراد سیگاری و از همه جالب‌تر، افرادی که در وضعیت روانی آسیب پذیر بودند، مشاهده شد. در واقع نشان داده شد که احساس ناامیدی، ناراحتی و تنهایی باعث افزایش سن بیولوژیکی فرد نسبت به سیگار کشیدن می‌شود. سایر عوامل مرتبط با شتاب سالمندی عبارت از مجرد بودن و زندگی در یک منطقه روستایی به دلیل در دسترس بودن کم خدمات پزشکی است.

نویسندگان مقاله نتیجه می‌گیرند جنبه روانی پیری را نباید در تحقیقات و یا در کاربردهای عملی ضد پیری نادیده گرفت. به گفته مانوئل فاریا از دانشگاه استنفورد، حالت‌های روانی برخی از قوی‌ترین پیش‌بینی‌کننده‌های پیامدهای سلامت و کیفیت زندگی هستند، اما تا حد زیادی از مراقبت‌های پزشکی مدرن حذف شده‌اند.

الکس ژاورونکوف، مدیر عامل Insilico Medicine، تاکید می‌کند این مطالعه روشی را برای کاهش سرعت یا حتی معکوس کردن پیری روانی در مقیاس ملی ارائه می‌کند.

در اوایل سال جاری، Deep Longevity یک سرویس وب سلامت روان تحت هدایت هوش مصنوعی، FuturSelf.AI را منتشر کرد که بر اساس یک انتشار قبلی در Aging-US است. این سرویس یک ارزیابی روان‌شناختی رایگان ارائه می‌دهد که توسط هوش مصنوعی پردازش می‌شود و گزارشی جامع از سن روانی کاربر و همچنین بهزیستی روانی فعلی و آینده ارائه می‌دهد. دیپانکار نایاک، مدیر اجرایی Deep longevity تایید می‌کند: FuturSelf.AI، در ترکیب با مطالعه افراد مسن چینی، Deep Longevity را در خط مقدم تحقیقات بیوجرونتولوژی قرار می‌دهد.

Deep Longevity راه‌حل Longevity as a Service (LaaS) را برای ادغام چندین نشانگر زیستی عمیق پیری که «ساعت‌های پیری عمیق» نامیده می‌شوند، توسعه داد تا یک معیار چندعاملی جهانی از سن بیولوژیکی انسان ارائه کند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.