×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 10 خبر

حجت‌‌الاسلام‌ والمسلمین حسین طائب - اینترنت همانند موشک و ماهواره همانند توپخانه عمل می کنند / می خواهند با تولید هیجان توسط بازی های رایانه ای هیجانات را به خشونت علیه نظام تبدیل کنند - اینترنت

به گزارش تسنیم: حجت‌‌الاسلام‌ والمسلمین حسین طائب اظهار داشت: در سند امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۲۱ فعالیت‌های ایران و کره‌شمالی به عنوان یکی از چالش‌های بزرگ آمریکا در کنار ظهور دولت‌های تجدیدنظرطلب در نظم جهانی یعنی چین و روسیه عنوان شده است. سومین چالش بزرگ عنوان‌شده توسط‌ آمریکایی‌ها ظهور گروه‌های بین‌المللی تروریستی بوده است.

وی اضافه کرد:‌ با توجه به اینکه ما در چارچوب تأمین امنیت و منافع ملی تعامل گسترده‌ای با چین و روسیه برقرار کردیم و یک جبهه در مقابل آمریکایی‌ها شکل دادیم، آنها عنوان می‌کنند که ایران نقش بزرگی در ایجاد ۳ چالش امنیتی بزرگ پیش روی آمریکا دارد.

طائب با بیان اینکه تقویت اسرائیل و ارزان‌سازی نفت خاورمیانه ۲ اولویت آمریکایی‌های در منطقه است، ادامه داد:‌ نتانیاهو بارها گفته که اگر آمریکایی‌ها حمایت خود از اسرائیل قطع کنند، این رژیم سقوط کرده و نمی‌تواند هشتادمین سال تاسیس خود را ببیند. آمریکایی‌ها در سند ۲۰۲۲ امنیت ملی خود، ایران را مهمترین عامل تضعیف نظام لبیرال‌دموکراسی غربی و برپاکننده یک مدل حکمرانی نوین عنوان کرده‌اند و به همین خاطر دولت جو بایدن در زمان خود باید با چالش ایران مقابله کند.

وی مهار قدرت منطقه‌ای و جهانی انقلاب اسلامی را هدف راهبردی آمریکایی‌ها دانست و تصریح کرد: آمریکایی‌ها برای تحقق این هدف خود ۵ راهبرد بی‌ثبات‌سازی کشورهای عضو جبهه مقاومت اسلامی، اجماع‌سازی جهانی علیه ایران، فشار از طریق حقوق بشر، معتبرسازی تهدید نظامی از سوی ایران و در نهایت ایجاد اغتشاشات در داخل کشور را دنبال می‌کنند.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود هویت‌زدایی را یکی از محورهای تلاش دشمن برای مهار انقلاب بیان کرد و گفت: دشمنان تلاش می‌کنند با روش‌هایی مثل شبهه‌افکنی، ایجاد نفرت و کینه بین اقوام و ایجاد نافرمانی در گروه‌های اجتماعی تقابل امنیتی، اجتماعی و سیاسی بین مردم و نظام ایجاد کرده و با ایجاد هرج و مرج به هدف خود برای هویت‌زدایی برسند.

طائب افزود: از طرفی آنها تلاش می‌کنند تا از طریق شبکه‌سازی‌های رسانه‌ای خود سبک ‌زندگی لذت‌گرای غربی را در میان جوانان ما جا بیندازند و با تولید هیجان از طریق بازی‌های رایانه‌ای این هیجانات را به خشونت علیه نظام تبدیل کرده و بعد با معرفی لیدرهای داخلی ایجاد اغتشاش کنند. برای مقابله با این راهبردهای آمریکا باید فعالیت‌های فرهنگی به ویژه در آموزش و پرورش را تقویت کرده و جواب شبهات را بدهیم.

وی ادامه داد: در جنگ رسانه‌ای بین ما و جریان استکبار اینترنت همانند موشک و شبکه‌های ماهواره همانند توپخانه عمل می‌کنند و آمریکایی‌ها می‌خواهند موشک‌ها و توپخانه‌های رسانه‌ای را انحصاری در اختیار بگیرند. اینترنت ابزاری است که می‌تواند کیفیت زندگی را بالا ببرد، اما اگر در دست دشمن باشد، تبدیل به یک تهدید مخرب می‌شود.

طائب تصریح کرد: برای مقابله با این جنگ ترکیبی باید اقتصاد را درست کنیم و رفع فقر، فساد و تبعیض در دوره جدید تحقق پیدا کند. اگر اقتصاد درست شود، فرهنگ هم اصلاح می‌شود و با اصلاح فرهنگ می‌توانیم یک آموزش و پرورش قوی داشته باشیم که جامعه را به سمت سعادت ببرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.