×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

آیا می‌دانید فواید نوشابه انرژی زا چیست؟! اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید: (قبل، حین و بعد از ورزش کردن) انرژی کافی داشته باشید، می‌توانید از این نوشیدنی‌های استفاده کنید. در طی سال‌های گذشته، تحقیقات بسیار زیادی بر روی این نوشیدنی‌ها انجام شده است. این تحقیقات نشان داده‌اند که نوشیدنی‌های انرژی زا می‌توانند کالری بدن را افزایش دهند. از این طریق می‌توانند بر روی عملکرد مفید ورزشکاران تاثیر بسزایی داشته باشند. با توجه به فواید فوق العاده‌ی این نوشیدنی‌ها، دور از ذهن نیست که از آنها به عنوان:

 • نوشابه‌های ریکاوری
 • نوشابه‌های ورزشی

یاد شود. این نوشیدنی‌ها نقش حیاتی در بسیاری از برنامه‌های تمریناتی ورزشکاران خواهدن داشت. دنیای مهر اسپاد تصمیم دارد که با ارائه اطلاعات کاملی در زمینه این نوع از نوشیدنی‌ها، به اهمیت نقش آنها در تمرینات اشاره کند.

Energy Drinks | The Nutrition Source | Harvard T.H. Chan School of Public Health

از فواید نوشابه انرژی زا چه می‌دانید؟

هر آنچه که باید از فواید نوشابه انرژی زا بدانید؟

قبل از بهره برداری از این محصولات، باید اطلاعات کامل و جامعی در مورد فواید نوشابه انرژی زا کسب نمایید. یکی از موارد مهم برای دستیابی به فواید ارزشمند این نوشیدنی‌ها، توجه به زمان استفاده از آنها است. زمانی می‌توان از فواید این نوشیدنی‌ها برخوردار شد که به زمان بهره برداری از آنها توجه کرد. اساس بهره برداری از این محصولات، با توجه به زمان ورزش کردن تنظیم خواهد شد.

استفاده از نوشابه‌‌های انرژی زا، قبل از ورزش کردن:

یکی از بهترین زمان‌ها برای برخورداری از فواید نوشابه انرژی زا، استفاده از آن قبل از ورزش کردن است. اگر از این نوشیدنی‌ها قبل از ورزش کردن استفاده کنید، می‌توانید شاهد فواید بی‌نظیری از جمله:

 • بهبود ذهنیت ورزشکار
 • بهبود خلق و خو و رفتار ورزشکار (به جهت برخورداری از ویتامین B)
 • رفع خستگی و از بین بردن بی انگیزگی برای ورزش کردن
 • افزایش سطح کالری در بدن
 • بهبود عملکرد مفید مغز (افزایش تمرکز، حافظه و همچنین بهبود زمان واکنش و عکس العمل)

باشید. با یک برنامه ریزی دقیق و مفید، می‌توانید از فواید ارزشمند این نوشیدنی‌ها برخوردار گردید. در بسیاری از تحقیقات در این زمینه، ثابت شده است که یکی از بهترین زمان‌های بهره برداری از این نوشیدنی‌ها، قبل از انجام ورزش‌های مختلف است. بهترین زمان برای مصرف این نوشیدنی‌ها، ۲۰ دقیقه تا ۶ ساعت قبل از انجام تمرینات ورزشی است. بنابراین بهتر است با یک برنامه ریزی دقیق و اصولی، از فواید ارزشمند این نوشیدنی، برخوردار گردید.

نوشابه انرژی‌زا را بهتر بشناسید

فواید نوشابه انرژی زا قبل از ورزش

فواید نوشابه انرژی زا چیست؟ (در حین انجام تمرینات ورزشی)

یکی دیگر از زمان‌های بسیار مناسب که می‌توان شاهد فواید نوشابه انرژی زا بود، استفاده از آن در حین ورزش است. واضح است که نوشابه‌ انرژی زا برای ایجاد احساس:

 • هوشیاری
 • افزایش انرژی
 • بیداری
 • افزایش تمرکز

و غیره، مفید و موثر است. این نوشیدنی به صورت کارآمد بر روی عناصر مختلف بدن تاثیر گذاشته و فواید بی‌نظیری را برای آن به همراه داشته است. این نوشیدنی دارای برخی از ترکیبات منحصر بفرد است که می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی عملکرد مفید بدن داشته باشد. لذا استفاده از آن در حین تمرینات ورزشی، بسی مفید و کارآمد خواهد بود. اما نکته حائز اهمیت در این زمینه، عدم زیاده وری در بهره برداری از این نوشیدنی است. استفاده از این نوشیدنی به مقدار استاندارد، می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی عملکرد بدن داشته باشد. اما در صورت زیاده روی در بهره برداری از این نوشیدنی، می‌توان شاهد بروز برخی از بیماری‌ها و ناراحتی‌ها در بدن، بود.

استفاده از نوشابه انرژی زا بعد از ورزش:

از دیگر زمان‌های مناسب برای استفاده از این نوشیدنی‌ها، بعد از ورزش کردن است. فواید نوشابه انرژی زا پس از ورزش کردن نیز، بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است. بدن پس از انجام فعالیت‌های ورزشی، مقدار بسیار زیادی از الکترولیت‌ها را از دست خواهد داد. از جمله فواید این نوشیدنی، می‌توان به جبران الکترولیت‌ها، اشاره کرد. نوشیدنی‌هایی که پس از تمرین مورد استفاده‌ی ورزشکاران قرار می‌گیرند، فواید قابل توجهی را در بر دارند. نوشابه‌های انرژی زا پس از انجام تمرین، بهترین و مناسب‌ترین نوشیدنی خواهند بود. این نوشیدنی‌ها، انرژی از دست رفته‌ی بدن را تامین نموده و فرد را برای فعالیت روزانه، آماده می‌کند.

از مصرف این نوشیدنی‌ها پس از ورزش کردن، می‌توان به عنوان یک نوشیدنی ریکاوری یاد کرد. این نوشیدنی‌ها می‌توانند انرژی از دست رفته‌ی بدن را تامین نموده و سلامت بدن را به همراه داشته باشند.

فواید و مضرات نوشیدنی انرژی زا| مجله سیب

فواید نوشابه انرژی زا بعد از ورزش

نکات طلایی و ارزشمندی که باید از فواید نوشابه انرژی زا، بدانید:

در دنیای مهر اسپاد می‌توانید شاهد نکات طلایی و ارزشمندی باشید که شما را با فواید نوشابه انرژی زا، بیشتر آشنا خواهد کرد. از جمله این نکات طلایی و ارزشمند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. یکی از مهمترین المان‌ها در نوشابه انرژی زا، عدم برخورداری آنها از الکل است. این نوشیدنی‌ها از جمله نوشیدنی‌های غیر الکلی به شمار می‌روند. لذا برای ورزشکاران بسیار ایده‌آل و مناسب خواهند بود.
 2. این نوشیدنی‌ها با ترکیبات منحصر بفرد، تحریک سیستم عصبی بدن را به همراه خواهند داشت. بنابراین می‌توانند سبب افزایش ضربان قلب شده و از این طریق عملکرد سیستم گردش خون را افزایش دهند. افزایش گردش خون در بدن نیز می‌تواند مزایایی از قبیل: نشاط، هوشیاری، توانمندی و غیره را به همراه داشته باشد.
 3. در تولید این نوع از نوشیدنی‌ها، شاهد بسیاری از نوآوری‌های خارق العاده هستیم. بنابراین دور از ذهن نیست که امروزه شاهد تنوع گسترده و حیرت انگیزی از این نوشیدنی‌های محبوب و پرطرفدار در بازارهای رقابتی باشیم.
 4. در این نوشیدنی‌ها می‌توان شاهد بسیاری از ترکیبات مناسب و ایده‌آل بود. از عناصر تشکیل دهنده‌ی این نوشیدنی‌ها، می‌توان به عصاره‌های گیاهی، مشتقات اسید آمینه، ویتامین‌های گروه B و مواردی از این قبیل اشاره نمود.

مناسب ترین قیمت نوشابه انرژی زا جینسینگ در آبان ۱۴۰۱ - آراد برندینگ

مهمترین تاثیرات و فواید نوشابه انرژی زا برای بدن

چطور می‌توان بهترین و مفید‌ترین نوشابه‌های انرژی زا را شناخت؟!؟

یکی از راهکارهای بسیار مهم برای بهره برداری از بهترین نوشابه‌های انرژی زا، استفاده از مشاوره‌های متخصصین در دنیای مهر اسپاد است. با دریافت این مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی، می‌توان از بهترین مزایای آنها، بهره برداری نمود. توجه به برخی از نکات برای استفاده از این نوشیدنی‌های مفید و ارزشمند، بسیار کاربردی خواهد بود.

 • توجه به موارد استفاده از نوشابه‌های انرژی زا
 • توجه به برند تولید کننده‌ی محصول
 • توجه به نوع بسته بندی، میزان ترکیب عناصر مختلف و کیفیت محصول
 • توجه به قیمت محصول
 • توجه به زمان استفاده
 • توجه به محدودیت‌های سنی برای بهره برداری از محصول

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.