پنجشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 11 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41259 تعداد نوشته های امروز : 6 تعداد دیدگاهها : 2368×
 • شعار سال

  شعار سال 1403

 • ۱۰ نکته طلایی در مورد آداب معاشرت
  18 بهمن 1401 - 12:22
  شناسه : 234402
  0

  فرقی ندارد به‌صورت حضوری یا تلفنی با طرف مقابل صحبت می‌کنید، یکی از موارد مهمی که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، قطع کردن صحبت دیگران در حین مکالمه است. این موضوع نشان‌دهنده عدم احترام به فرد و صحبت‌هایی است که انجام می‌دهد. به همین دلیل، هنگام گفتگو با دیگران اجازه دهید تا فرد مقابل به‌طور کامل صحبت‌های خود را بیان کند.

  پ
  پ

  y8QjSZdRXaoSy2LJWGJJ7FPaeUsPyH1Y4oDtlcl2 html a4c229e90e031cbc - 10 نکته طلایی در مورد آداب معاشرت -

  آداب معاشرت، به‌عنوان یکسری معیارهای پذیرفته شده در جامعه وجود دارند و بر نحوه رفتار و عملکرد افراد تاثیرگذار هستند. مهم نیست که در چه جایگاه یا وضعیتی قرار دارید، آداب اجتماعی، ضرورتی است که باید آن را همواره رعایت کنید. در حال حاضر مشکل عدم آموزش صحیح آداب معاشرت و اخلاق اجتماعی به‌ویژه در نسل جدید، به یک معضل جدی تبدیل شده است. با گسترش روابط اجتماعی در عرصه‌های مختلف و با توجه به اینکه اکثر افراد زمان زیادی را در محیط جامعه سپری می‌کنند، یادگیری آداب معاشرت بسیار ضروری است. به همین دلیل، قصد داریم ۱۰ نکته طلایی در مورد آداب معاشرت را بیان کنیم.

  1. مکالمه دیگران را قطع نکنید

  فرقی ندارد به‌صورت حضوری یا تلفنی با طرف مقابل صحبت می‌کنید، یکی از موارد مهمی که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، قطع کردن صحبت دیگران در حین مکالمه است. این موضوع نشان‌دهنده عدم احترام به فرد و صحبت‌هایی است که انجام می‌دهد. به همین دلیل، هنگام گفتگو با دیگران اجازه دهید تا فرد مقابل به‌طور کامل صحبت‌های خود را بیان کند.

  1. به صحبت‌های دیگران با دقت گوش کنید

  توانایی گوش دادن به صحبت‌های دیگر افراد، یک مهارت بسیار مهم است که باید به‌خوبی آن را یاد بگیرید و تمرین کنید. در ابتدا ممکن است این موضوع بسیار ساده و پیش‌پا‌افتاده به‌نظر برسد، اما در واقع تفاوت زیادی بین گوش دادن صحیح با گوش دادن عادی وجود دارد. گوش دادن با دقت و تایید سخنان طرف مقابل در حین گفتگو، نمونه‌ای از ادب و احترام تلقی می‌شود، در حالی‌که شاید بسیاری از افراد توجه کافی را به صحبت‌هایی دیگران نداشته باشند. لذا در هنگام صحبت کردن با سایر افراد، باید به‌خوبی به آنچه دیگران بیان می‌کنند، توجه کنید.

  1. زبان بدن خود را به‌درستی تنظیم کنید

  مفهوم زبان بدن را شاید بارها و بارها شنیده باشید. زبان بدن یکی از اصولی است که باید هنگام رویارویی با افراد مختلف آن را کنترل و مدیریت کنید. حالات بدنی مانند نحوه قرارگیری دست‌ها و پاها، تماس چشمی، لبخند زدن، نگاه کردن و… همگی جزئی از زبان بدن هستند که باید دقت کافی را در استفاده از آن‌ها داشته باشیم. به‌طور کلی، زبان بدن، یکسری علائم غیرکلامی را به مخاطب ارسال می‌کند که این موضوع باعث می‌شود تا فرد مقابل سیگنال‌های خاصی را از طرف شما دریافت کند. به همین دلیل، یادگیری چگونگی استفاده از بدن یکی از اصول بسیار مهمی است که افراد باید به آن توجه کنند.

  1. تمسخر و تحقیر دیگران را کنار بگذارید

  بسیاری از افرادی‌که در جامعه حضور دارند، عادت به مسخره یا تحقیر کردن دیگران دارند. شاید در عصر حاضر، بیان مشکلات دیگران و به سخره گرفتن آن‌ها، چندان خوشایند به‌نظر نرسد و حتی ممکن است فردی که با وی در حال صحبت کردن هستید نیز از این موضوع رنجیده‌خاطر شود. لذا سعی کنید در سخنان خود به‌جای پرداختن مشکلات دیگران، به بیان مسائل دیگری بپردازید.

  1. همواره صبور و شکیبا باشید

  گاهی اوقات ممکن است بنابه دلایلی با افرادی مواجه شوید که آداب معاشرت را به‌درستی رعایت نمی‌کنند و رفتارهای زشت و زننده‌ای را از خود بروز می‌دهند. بهترین راهکار در این مواقع، یادگیری روش‌های کنترل خشم و استفاده از آن‌ها است. همچنین ممکن است در بعضی مواقع فشار، استرس و اضطراب زیادی به شما وارد شود که باید بتوانید در برخورد با سایر افراد خونسردی خود را به‌خوبی حفظ کنید.

  y8QjSZdRXaoSy2LJWGJJ7FPaeUsPyH1Y4oDtlcl2 html 986c6d38c366067d - 10 نکته طلایی در مورد آداب معاشرت -

  1. آداب معاشرت مربوط به ملاقات و مهمانی را به‌خوبی رعایت کنید

  ملاقات یا مهمانی رفتن یکی از مواردی است که همه افراد به‌نوعی آن را در برنامه خود دارند و جزو نکات مهم در قوانین آداب معاشرت است. اما برای حضور در هر نوع ملاقات یا مهمانی، چه مصاحبه کاری رسمی باشد و چه مهمانی رفتن به خانه نزدیکترین و عزیزترین افراد، لازم است تا برخی اصول مانند به‌موقع حضور یافتن یا بیان مطالبی که برای دعوت‌کننده خوشایند نیست را همواره رعایت کنید.

  1. سعی کنید به مسائل خصوصی دیگران نپردازید

  یکی از موارد رایج به‌خصوص در بین ایرانیان، صحبت کردن درباره مسائل شخصی خودشان یا طرف مقابل و حتی افرادی است که در آن لحظه حضور ندارند. همچنین بسیاری از افراد اسرار دیگران را برملا می‌کنند که این موضوع نیز به هیچ وجه پسندیده نیست و برای همه آزاردهنده است. به همین دلیل، بیشتر مردم ترجیح می‌دهند با چنین افرادی معاشرت نکنند و از آن به‌عنوان یک امر زشت یاد می‌کنند.

  1. همیشه آراستگی ظاهری خود را حفظ کنید

  یکی از مهمترین موضوعاتی که باید همیشه مدنظر داشته باشید، توجه کافی به وضعیت ظاهری خودتان است. استفاده از لباس‌های مرتب، کفش‌های تمیز، شانه زدن موها، مسواک زدن، استفاده از عطر و… از جمله مواردی هستند که در آراستگی ظاهری شما تاثیر زیادی دارند. البته، این موضوع دلیلی‌بر هزینه اضافی و استفاده از لوازم و پوشاک گران‌قیمت نیست، بلکه با چند راه‌حل ساده می‌توانید به وضعیت ظاهری مطلوبی دست یابید.

  1. شبکه‌های اجتماعی، تفاوتی با خود افراد ندارد

  موضوعی که شاید کمتر کسی به آن توجه کند، نحوه ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی است. تمامی جملاتی که در شبکه‌های اجتماعی ارسال می‌کنید، هیچ تفاوتی با آنچه که هنگام حضور فرد بیان می‌کنید ندارند. لذا، باید در انتخاب تک‌تک فیلم‌ها، عکس‌ها و کلماتی که برای دیگران می‌فرستید، دقت کنید. زیرا این موضوع می‌تواند باعث ایجاد خشم یا احساسات منفی در دیگران شود.

  1. با دیگران همانطور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

  در مواجه با دیگران، همواره به‌گونه‌ای رفتار کنید که دوست دارید دیگران نیز همانگونه با شما رفتار کنند. خوش‌رفتاری کردن با دیگران، تشکر کردن در برابر کاری که برایتان انجام داده‌اند یا عذرخواهی کردن در صورت بروز مشکل از مواردی هستند که باید همواره به آن توجه کنید. معمولاً افرادی‌که به این مسائل توجه بیشتری دارند، بیشتر مورد احترام و پذیرش دیگران قرار می‌گیرند.

  بهترین سایت در زمینه یادگیری آداب معاشرت

  بدون شک، توجه به آداب معاشرت یک ضرورت برای حضور در جامعه محسوب می‌شود. با این وجود، یادگیری آداب معاشرت چیزی نیست که بتوانید آن را به‌طور کامل در جامعه یاد بگیرید. بهترین راهکار برای یادگیری آداب معاشرت، استفاده از دوره‌های آموزشی است که توسط افراد متخصص در این حوزه، تهیه و در اختیار افراد مختلف قرار می‌گیرد. سایت راز هستی، یکی از بهترین سایت‌های تخصصی در زمینه یادگیری و آموزش آداب معاشرت است که می‌تواند یک گزینه ایده‌آل برای افرادی‌که به‌دنبال یادگیری آداب اجتماعی و نحوه برقراری صحیح ارتباط با دیگران هستند باشد.

  برچسب ها : جامعه,اجتماعی

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.