جمعه, 25 خرداد 1403 Friday, 14 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42216 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد دیدگاهها : 2401×
تعمیر یخچال
25 بهمن 1401 ساعت: 23:23
شناسه : 235640
0

سوالی که معمولا از خود میپرسید این است که چه زمانی باید با یک متخصص تعمیر یخچال در نسیم شهر تماس بگیرم. سامی سرویس بعنوان بهترین مرکز تعمیر یخچال و لباسشویی در خدمت شماست. جهت ارتباط با سامی سرویس میتوانید با شماره 09355077776 تماس حاصل فرمایید.

پ
پ

خوشبختانه، اکثر خرابی های رایج یخچال به راحتی توسط صاحب خانه قابل تعمیر هستند. با داشتن اندکی دانش و برخی قطعات به آسانی در دسترس، می‌توانید با بسیاری از مشکلات قبل از تبدیل شدن به یک فاجعه مقابله کنید. در اینجا چند مشکل معمولی و چند راه حل خانگی آورده شده است که می‌تواند به شما کمک کند تا یخچال را در بهترین شکل نگه دارید. اما باید بدانید اگر مشکل شما فراتر از موارد ذکر شده در این مقاله بود با متخصصین تعمیر یخچال در اسلامشهر تماس بگیرید

word image 235640 1 scaled - تعمیر یخچال -

نحوه عیب یابی یخچال

ما از یخچال هایمان انتظار زیادی داریم. ما چندین بار در روز درهای آن را باز و بسته می‌کنیم و همچنان انتظار داریم که دستگاه دمای ثابت و حتی یکنواختی را حفظ کند، مهم نیست که چقدر غذا در داخل ذخیره شده است یا چه مدت زمانی را که جلوی در باز ایستاده‌ایم و فکر می‌کنیم برای شام چه چیزی می‌خواهیم. نگه داشتن یخچال در بهترین حالت به این معنی است که کمی از زمان خود را به تعمیر و نگهداری معمول اختصاص دهید و مراقب مشکلات احتمالی قبل از وقوع باشید. اما زمانی که مشکلات به وجود می‌آیند، بسیاری از مسائل را می‌توان به راحتی برطرف کرد و در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی می‌شود!

تعمیر یخچال در نسیم شهر

سوالی که معمولا از خود میپرسید این است که چه زمانی باید با یک متخصص تعمیر یخچال در نسیم شهر تماس بگیرم. سامی سرویس بعنوان بهترین مرکز تعمیر یخچال و لباسشویی در خدمت شماست. جهت ارتباط با سامی سرویس میتوانید با شماره 09355077776 تماس حاصل فرمایید.

این راه حل‌ها برای نگهداری در پس ذهن شما عالی هستند، اما برخی از مشکلات با یک راه حل خانگی قابل حل نیستند به خصوص مسائل مربوط به خنک کننده یا سیستم‌های الکتریکی. اگر یخچال شما مشکلات زیر را داشت حتما با یک متخصص تعمیر یخچال در نسیم شهر تماس بگیرید:

word image 235640 2 scaled - تعمیر یخچال -

  • کویل‌های کندانسور ترک خورده یا آسیب دیده اند
  • در کف محفظه فریزر باقی مانده روغن احساس می‌کنید
  • صدای خش خش خفیفی را می‌شنوید و یخچال به خوبی خنک نمی‌شود
  • دستگاه حتی پس از تمیز کردن کویل‌های کندانسور به طور مکرر به چرخه خود ادامه می‌دهد
  • پوسته بیرونی دستگاه عرق کرده است
  • یخچال شکن همچنان در تابلوی برق اصلی شما خاموش می‌شود
  • دستگاه نشتی دارد و شما نمی‌توانید منبع نشتی را پیدا کنید

تعمیر یخچال در شهریار

اولین قدم در عیب یابی ساده است: به دفترچه راهنمای سازنده مراجعه کنید. اکثر کتابچه‌های راهنما فهرستی از مشکلات رایج و راه حل‌های بالقوه دارند. برخی از رایج ترین مشکلات را می‌توان با کمی حوصله و دقت حل کرد.

اگر مشکلات قابل برطرف شدن نبود میتوانید از یک متخصص تعمیر یخچال در شهریار بخواهید یک بازرسی سه ماهه انجام دهد تا مشکلات رایجی مانند ریزش آب در داخل یا خارج یخچال، تجمع کثیفی یا گرد و غبار روی کویل یا فن، صدا یا لرزش بیش از حد، سیکل مکرر یخچال، و مشکلات فریزر بررسی شود. در ادامه برخی از مشکلات معمول یخچال همراه با راه حل‌های آنها آورده شده است.

word image 235640 3 - تعمیر یخچال -

مهمترین مشکلات یخچال

مشکل 1: آب پاشیدن

راه حل احتمالی: لوله‌های معیوب را سفت یا تعویض کنید.

با شناسایی منبع نشتی یخچال خود شروع کنید. رایج ترین مشکل و اولین جایی که باید بررسی شود تامین آب به یخ ساز یا آب پخش کننده یخچال است. به دنبال شیر قطع کننده آب، چه در زیرزمین یا زیر سینک نزدیک به یخچال باشید. پس از قطع شدن آب، لوله‌های ترک خورده، فرسوده یا شکننده را طبق دستورالعمل‌های همراه قطعه تعویض کنید.

از طرف دیگر، ممکن است لازم باشد شیر ورودی آب را که یک دستگاه برقی است که خط تامین آب خانگی شما را به یخچال شما متصل می‌کند، تعویض کنید. این سوپاپ را معمولاً می‌توان در پشت یخچال، نزدیک به پایین پیدا کرد. ابتدا اتصالات منبع تغذیه آن را به دقت بررسی کنید تا نشتی نداشته باشد، سپس اتصالات را سفت یا تعویض کنید. هنگامی که به آنجا برگشتید، بدنه شیر را از نظر وجود ترک بررسی کنید و در صورت لزوم تعویض کنید. اگر این راه حل برای این مشکل جواب نداد با متخصص تعمیر یخچال در نسیم شهر تماس بگیرید.

مشکل 2: نویز بیش از حد

وضعیت: سر و صدا! یخچال شما صداهای جیغ و خراش می‌دهد.

راه حل احتمالی: موتورهای فن دستگاه خود را که در کندانسور و اواپراتور قرار دارند، بررسی و تمیز کنید.

اکثر یخچال‌های مدرن بدون برفک با یک کویل کندانسور فن خنک کار می‌کنند، که در نزدیکی کمپرسور، در قسمت پشتی پایین یخچال قرار دارد. برای بررسی اینکه آیا فن به درستی کار می‌کند یا خیر، ابتدا برق یخچال را قطع کرده و پانل دسترسی عقب را بردارید. به دنبال هر گونه مانع یا زباله ای باشید که می‌تواند مانع از حرکت آزادانه فن شود. اگر هر یک از پره‌های فن آسیب دیده باشد، یا اگر موتور سایش قابل مشاهده نشان دهد، این قطعات باید تعویض شوند. همچنین، گیره‌های لاستیکی نصب را از نظر علائم سایش بررسی کنید و در صورت لزوم تعویض کنید.

با این حال، اگر به نظر می‌رسد صدا از فریزر می‌آید، موتور فن اواپراتور ممکن است مقصر باشد. این موتور که در محفظه فریزر قرار دارد، هنگام کار کردن کمپرسور، هوا را روی کویل‌های اواپراتور می‌کشد. مجدداً تمام برق یخچال را قطع کرده و درب فن اواپراتور را از فریزر جدا کنید. مانند فن کندانسور، اگر هر یک از پره‌های فن شل یا آسیب دیده باشد، یا اگر محور موتور آزادانه نچرخد، این قطعات باید تعویض شوند. همچنین، گیره موتور فن اواپراتور را که موتور را از براکت نصب جدا می‌کند، بررسی کنید. ساییدگی و پارگی منظم می‌تواند باعث جدا شدن گیره شود و منجر به افزایش لرزش و صدا شود. اگر این راه حل برای این مشکل جواب نداد با متخصص تعمیر یخچال در اسلامشهر تماس بگیرید.

مشکل 3: سیکل مکرر یخچال

وضعیت: یخچال به دفعات بیشتر روشن و خاموش می‌شود – یا بدتر از آن، دیگر اصلا روشن نمی‌شود.

راه حل احتمالی: کویل‌های یخچال خود را گردگیری کنید.

سیکل مکرر یخچال اغلب نشان دهنده کثیف بودن کویل‌های کندانسور و کثیف بودن تیغه‌های فن است. به خصوص اگر خانه ای با حیوانات خانگی دارید، گرد و غبار، زباله و خز می‌تواند در امتداد پره‌های فن کندانسور و روی کویل‌ها جمع شود. در موارد شدید، این وضعیت رله اضافه بار را قطع می‌کند و از روشن شدن یخچال جلوگیری می‌کند. اما راه حل آسان است: برق دستگاه را خاموش کنید و پانل دسترسی عقب را بردارید. کویل ها، تیغه‌های فن و موتور را با برس جاروبرقی خود با دقت جاروبرقی بکشید. برای کمک به جلوگیری از تجمع گرد و غبار در آینده، قسمتی از مواد صافی سبک را برش دهید و آن را در پانل هواکش زیر در قرار دهید تا زباله‌ها را قبل از رسیدن به سیم پیچ‌ها به دام بیندازند. اگر این راه حل برای این مشکل جواب نداد با متخصص تعمیر یخچال در شهریار تماس بگیرید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.