×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر

طبق گزارشاتی از روزهای اخیر، مسافران خدمات ریلی و قطار با کمبود بلیط قطار مواجه شده اند. در ماه های اخیر به خصوص بهمن ماه ۱۴۰۱، درخواست فروش بلیط قطار و سفرهای ریلی یه صورت چشم گیری افزایش یافته که مسافران و دفاتر فروش بلیط قطار را با مشکل مواجه کرده است. تقاضای بیش از حد معمول سفرهای ریلی در اواخر سال، باعث پر شدن ظرفیت قطارها شده؛ در حدی که تمامی پیش فروش های رزرو قطار برای اسفند ماه نیز پر شده اند و قطارها برای مسافران بیشتر ظرفیت ندارند.

البته کمبود بلیط قطار از اواخر تابستان ۱۴۰۱ شروع شده و دلیل آن هم این است که به علت کاهش محدودیت های کرونایی و فروکش شدن این ویروس، درخواست برای خرید بلیط قطار تلفنی و آنلاین زیاد شده و افراد بیشتری به سفرهای ریلی می پردازند.

مصطفی فاطمی، مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی گفت: با توجه به این که حجم تقاضای خرید بلیط قطار به خصوص برای نیمه های جنوبی کشور افزایش یافته، از آنجایی که شرکت هواپیمایی و راه‌آهن، از بین اعضای اصلی دردستگاه عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر می باشند، در حال رایزنی و حل موانع پیش رو هستیم.

یکی دیگر از مشکلات تاثیر گذار بر کمبود بلیط قطار این است که در طول سال های گذشته حدود ۶۰۰ واگن قطار خارج شده اند و با وجود اضافه شدن واگن های جدید، بازهم کاستی هایی دیده می شود.

محمد رجبی رئیس انجمن صنفی شرکت ‌های حمل و نقل ریلی نیز گفته است که: به دلیل خواسته مردم، اکثر قطارهای ۶ تخته به ۴ تخته تغییر کرده اند و همچنین برخی از شرکت های خصوصی خدمات ریلی حتی با احتمال ضرر و زیان، علاقه ای به توسعه ناوگان نشان نمی دهند و انگیزه ای برای این کار ندارند.

پس چگونه رزرو بلیط قطار انجام دهیم؟

در شرایط حاضر با توجه به سریع تکمیل شدن ظرفیت ها، شما می توانید برای تاریخ های تکمیل ظرفیت شده یا پیش فروش بلیط قطار عید نوروز خرید بلیط قطار تلفنی را انجام دهید. بدین منظور با نمایندگی های راه آهن تماس حاصل فرمایید تا بلیط مورد نظر خود را رزرو کنید.
رسم سفر به عنوان نماینده رسمی راه آهن آمادگی خدمت رسانی به شما جهت خرید بلیط قطار می باشد.

شما می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۰۰۰۱۰۹ تماس حاصل کرده و با کارشناسان فروش تلفنی بلیط قطار ارتباط بگیرید.

قیمت بلیط قطار چقدر است ؟

با وجود احتمال افزایش قیمت ۳۰% از شروع سال ۱۴۰۲، در حال حاضر قیمت قطارهای مختلف از مبداها و به مقصدهای مختلف به شرح زیر می باشد:

قیمت قطار تهران مشهد ۴ تخته: ۲۵۶/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران اهواز ۴ تخته: ۲۵۴/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران بندرعباس ۶ تخته: ۲۲۸/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران کرمان ۶ تخته: ۱۹۲/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران اصفهان ۴ تخته: ۱۸۸/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران شیراز ۴ تخته: ۳۵۰/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران تبریز ۴ تخته: ۱۹۰/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران زاهدان ۴ تخته: ۲۴۶/۰۰۰ تومان

قیمت قطار تهران گرگان ۶ تخته: ۱۱۲/۰۰۰ تومان

برای اطلاعات بیشتر از قیمت قطارها از مبداها و به مقاصد مختلف و همچنین رزرو بلیط قطار، به وب سایت rasmesafar.co مراجعه کنید و یا با شماره تماس ۰۲۱۴۳۰۰۰۱۰۹ تماس بگیرید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.