×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 5 خبر

word image 239097 1 - بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب برای خواب - رنگ اتاق

رنگ اتاق خواب این توانایی را دارد که بر خلق و خوی ما و همچنین خواب ما تأثیر بگذارد. زمانی که مضطرب یا عصبانی هستیم، در مقایسه با زمانی که آرام و شاد هستیم، سخت‌تر به خواب می‌رویم. چه در حال رنگ آمیزی اتاق خواب خود یا خریدن رختخواب جدید هستید، مطمئن شوید که اطراف خود را با رنگ هایی احاطه کرده اید که به شما کمک می کند چرت بزنید و با طراوت از خواب بیدار شوید. با ما در این مطلب همراه باشید تا با بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب برای خواب آشنا شوید.

آیا رنگ می تواند بر خواب تأثیر بگذارد؟

رنگ ها می توانند بر خلق و خو، احساسات و رفتارها تأثیر بگذارند. از رنگ های مختلف می توان برای برانگیختن برخی احساسات استفاده کرد .

دکور اتاق خواب شما مطمئناً می تواند بر کیفیت و کمیت خواب شما در هر شب تأثیر بگذارد. از آنجایی که رنگ می تواند احساس خاصی در شما ایجاد کند، چرا اتاق خواب خود را با سایه هایی پر نکنید که می توانند آرامش را ساطع کنند و جریان انرژی مثبت را تقویت کنند؟

سایه‌های پاستلی و بی‌صدا معمولاً برای خواب بهتر از رنگ‌های پر جنب و جوش هستند، زیرا رنگ‌های تند می‌توانند اثری انرژی ‌بخش داشته باشند. درک نحوه تأثیر این رنگ ها بر خلق و خوی شما می تواند به شما کمک کند فضای خواب خود را برای خواب بهتر دستکاری کنید.

در صورتی که برای رنگ سرویس خواب مشکل دارید شما می توانید مطلب سفارش جدیدترین مدل‌های سرویس خواب را مطالعه کنید.

بهترین رنگ های اتاق خواب برای خوابی آرام

بهترین رنگ اتاق خواب برای خواب، سایه هایی هستند که به شما احساس شادی، آرامش و امنیت می دهند. در حالی که بهترین رنگ خواب‌آور بسته به فرد متفاوت است، در زیر لیستی از بهترین رنگ‌های اتاق خواب برای خواب و فواید مرتبط با هر کدام آورده شده است.

۱. آبی

وقتی از شما خواسته می شود صحنه ای آرام بخش را تصور کنید، چه رنگ هایی را می بینید؟ بیشتر اوقات، آبی است. ما هر روز رنگ آبی را در آسمان و دریا می بینیم. آبی باعث ایجاد احساس آرامش و آرامش می شود. همچنین می تواند با احساس اعتماد، ثبات و قابل اعتماد بودن مرتبط باشد.

نکته دکوراسیون اتاق خواب: هنگام انتخاب رنگ آبی، به دنبال رنگ های روشن تر باشید. برای دیوارهای اتاق خواب یا رختخواب خود، آبی روشن را در نظر بگیرید و به آسمان آبی شفاف فکر کنید.

۲. سبز

سبز – در هسته خود – نماد طبیعت است. برای بدن و ذهن مفید تلقی می شود زیرا می تواند یک اثر آرام بخش ایجاد کند. این با آرامش و آرامش مرتبط است – و آن را برای خواب ایده آل می کند. وقتی صحبت از اتاق خواب می شود، توصیه می کنیم به جای سبز روشن از رنگ سبز مریم گلی استفاده کنید. سبز مریم گلی ملایم تر و خاموش تر است و برای خواب بهتر است.

نکته دکور اتاق خواب: افزودن گیاهان به اتاق خواب شما راهی عالی برای درگیر کردن رنگ بدون زیاده روی است.

word image 239097 2 - بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب برای خواب - رنگ اتاق

۳. صورتی روشن

صورتی روشن ممکن است اولین انتخاب شما برای رنگ اتاق خواب نباشد، اما صدای ما را بشنوید. صورتی – به خصوص صورتی روشن – نشان دهنده لطافت ملایم است. آرام بخش، غیر تهدید کننده است و می تواند با شیرینی ساده لوحانه مرتبط باشد. اگر زندگی پر استرس و پر استرسی دارید، کمی صورتی روشن به اتاق خواب خود اضافه کنید.

نکته دکور اتاق خواب: صورتی لازم نیست روی دیوارهای شما رنگ شود، اما می تواند رنگ پتو یا بالش خوبی داشته باشد.

۴. سفید

سفید روشن ترین رنگ در طیف است. این نمادی از آرامش است – آن را برای اتاق خواب عالی می کند. سفید تمیز و صیقلی است. می تواند برای شما آرامش و امید به ارمغان بیاورد. با تمام این فواید شگفت انگیز، رنگ سفید یک رنگ عالی برای اتاق خواب است.

نکته دکوراسیون اتاق خواب: لحاف های سفید راحت و شیک هستند. برای تکمیل ظاهر، یکی را با مبلمان سفید و یک فرش با رنگ روشن ست کنید.

۵. بژ

رنگ بژ رنگی روشن و خنثی دارد که آن را به گزینه ای جذاب برای طراحی داخلی تبدیل می کند. این نوع گرمتر از رنگ سفید در نظر گرفته می شود. به دلیل شباهت آن به رنگ سفید، نشان دهنده آرامش و سادگی است. رنگ بژ ساده و آرام است – مکملی عالی برای سبز مریم گلی در اتاق خواب.

نکته دکوراسیون اتاق خواب: برای داشتن فضایی آرام در اتاق خواب، رنگ بژ را به دیوارها، ملافه ها یا مبلمان خود اضافه کنید.

بدترین رنگ های اتاق خواب برای خواب

در حالی که رنگ‌های متنوعی وجود دارد که می‌توانید به اتاق خواب خود اضافه کنید، برخی از سایه‌ها وجود دارند که جایی برای بسته شدن فضای شما ندارند. بدترین رنگ اتاق خواب برای خواب تیره، روشن است و می تواند انرژی و خلاقیت را برانگیزد.

۱. قرمز

قرمز یکی از پر انرژی ترین رنگ های طیف است. نه تنها عشق را منتقل می کند، بلکه نشان دهنده جنگ، خطر و قدرت است. رنگ قرمز آنقدر رنگدانه قوی است که حتی می تواند پرخاشگری یا خشم را برانگیزد. از آنجایی که قرمز چنین شدتی از خود ساطع می کند، رنگ قرمز برای اتاق خواب توصیه نمی شود.

جایگزین دکوراسیون اتاق خواب: اگر به دنبال اضافه کردن رنگی به دکوراسیون خود هستید، به جای آن رنگ صورتی روشن را انتخاب کنید.

word image 239097 3 - بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب برای خواب - رنگ اتاق

۲. بنفش تیره

بنفش انرژی قرمز را مهار می کند، اما در نظر گرفته می شود که با خلاقیت، قدرت و اسراف مرتبط است. خوابیدن در یک اتاق بنفش به احتمال زیاد رویاهای واضح یا حتی کابوس ها را ترویج می کند. در نتیجه صبح‌ها احساس خستگی می‌کنید. با توجه به ویژگی های بسیار قوی که به آن گره خورده است، توصیه می شود رنگ بنفش تیره را از اتاق خواب دور نگه دارید.

جایگزین دکوراسیون اتاق خواب : اگر از طرفداران بنفش هستید، به جای آن رنگ اسطوخودوس روشن را انتخاب کنید. سایه‌های تیره‌تر بنفش می‌تواند غم و اندوه و ناامیدی را منتقل کند، دو احساسی که بهتر است از اتاق خواب کنار گذاشته شوند.

۳. قهوه ای تیره

افرادی که در اتاق‌های قهوه‌ای می‌خوابیدند، به‌طور متوسط شش ساعت و پنج دقیقه در شب می‌خوابیدند که دومین بدترین میزان خواب بعد از رنگ بنفش است. در حالی که سایه های روشن تر قهوه ای ممکن است برای خواب مفید باشد، قهوه ای تیره تر می تواند تأثیر جدی تری داشته باشد. قهوه‌ای می‌تواند احساس کسالت و افسردگی کند، که باعث می‌شود فرد خواب‌آلود احساس اضطراب و انزوا کند – که اغلب منجر به خواب ناآرام می‌شود.

جایگزین دکوراسیون اتاق خواب: به دنبال رنگ های روشن تر مانند بژ یا کرم باشید.

۴. مشکی

در حالی که ما از شما انتظار نداریم که دیوارهای خود را سیاه رنگ کنید، افزودن رنگ مشکی به سایر قسمت های اتاق خواب نیز توصیه نمی شود. بر اساس روانشناسی رنگ، سیاه می تواند نماد مجموعه ای از احساسات منفی از جمله خشم، ترس، غم و حتی مرگ باشد. دقیقا آرامش بخش نیست درسته؟ با این حال، طبق اصول فنگ شویی، رنگ مشکی را می توان به قدری در خانه خود به کار برد تا اثری آرام بخش تر ایجاد کند.

جایگزین دکوراسیون اتاق خواب: به جای انتخاب ملافه مشکی، لوازم جانبی مشکی را در سرتاسر اتاق خود بپاشید – به قاب عکس، شمع و جا گیاهان فکر کنید.

word image 239097 4 - بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب برای خواب - رنگ اتاق

۵. نارنجی

رنگ نارنجی اثری مشابه قرمز دارد. این توانایی را دارد که به شما احساس انرژی و بیداری بیشتری بدهد و احتمال خواب ناآرام شما را افزایش دهد. رنگ نارنجی جلب توجه می کند. احساس هیجان و انرژی را برمی انگیزد. در حالی که رنگ‌های نارنجی روشن می‌توانند انرژی ایجاد کنند، رنگ‌های روشن‌تر و کم‌رنگ‌تر می‌توانند باعث شادی شوند. مشابه رنگ مشکی، به جای رنگ آمیزی رنگ روشن روی دیوار اتاق خواب، سایه های نارنجی روشن را در سراسر اتاق خواب بپاشید.

جایگزین دکوراسیون اتاق خواب: نکاتی از رنگ نارنجی روشن را به شکل نقاشی، فرش و کتاب به دکوراسیون اتاق خواب خود اضافه کنید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.