سه شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 9 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41235 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد دیدگاهها : 2365×
 • شعار سال

  شعار سال 1403

 • قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه
  16 اسفند 1401 - 12:15
  شناسه : 239974
  0

  قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه یا قیمت اجاره سند برای وام بانکی تفاوت دارد و این مقدار به موارد مختلفی ازجمله شهر محل سکونت، مدت زمان اجاره سند، شرایط پرونده و … بستگی دارد. قیمت اجاره سند برای زندانی در شهر بزرگی مانند تهران با شهرستان‌های دیگر تفاوت دارد. مدت زمان اجاره سند برای زندانی و دادگاه به مدت ۶ ماه یا یک سال تعیین می‌گردد که دربارٔه اجاره سند برای دریافت وام اینگونه نیست.

  پ
  پ

  قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه یا قیمت اجاره سند برای وام بانکی تفاوت دارد و این مقدار به موارد مختلفی ازجمله شهر محل سکونت، مدت زمان اجاره سند، شرایط پرونده و … بستگی دارد. قیمت اجاره سند برای زندانی در شهر بزرگی مانند تهران با شهرستان‌های دیگر تفاوت دارد. مدت زمان اجاره سند برای زندانی و دادگاه به مدت ۶ ماه یا یک سال تعیین می‌گردد که دربارٔه اجاره سند برای دریافت وام اینگونه نیست.

  در ادامه مطلب به توضیحات بیشتری دربارهٔ قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه و عوامل مؤثر بر آن می‌پردازیم.

  images 1677317899 63f9d70b63f79 - قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه -

  ​قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه در شهرهای مختلف

  در حال حاضر نرخ اجاره سند برای آزادی زندانی در تهران حدود ۱۴ درصد است. در سایر کلان‌شهر‌ها این قیمت حدود ۹ تا ۱۰ درصد در نظر گرفته می‌شود، البته نرخ اجاره سند در شهرستان‌ها با توجه به نظر مقام قضایی و دادگاه می‌تواند تا ۸ درصد هم لحاظ شود. علاوه‌بر هزینه‌ای که برای اجاره سند پرداخت می‌کنید، هزینه‌های جداگانه‌ای برای مشاوره نیز باید پرداخت شود که شما باید در محاسبهٔ قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه، این مسائل را نیز در نظر بگیرید. نکتهٔ دیگری که در این زمینه وجود دارد و شما باید به آن توجه کنید، نظر مالک دربارهٔ قیمت سند اجاره ای است، پس به‌طوکلی باید بگوییم درست است که قیمت سند اجاره ای تهران با سایر شهرستان‌ها متفاوت است، اما عوامل زیادی در تعیین این قیمت نقش دارند که گاهی ممکن است قیمت تمام‌شدهٔ اجاره سند در شهرستان‌ها برای افراد گران‌تر از ملک مشابه در تهران تعیین شود.

  ​سایر عوامل مؤثر بر قیمت اجاره سند که برای آزادی زندانی نقش دارند

  بسته به این‌که اجاره سند در چه موقع مورد استفاده قرار می‌گیرد قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود:

    • موارد استفاده از سند اجاره‌ای

  اجاره سند برای زندانی در موقعیت‌های مختلفی قابل استفاده است که شامل پنج مورد زیر است:

  1. بیشترین مورد استفاده از سند اجاره‌‌ای برای زندانی مربوط به زمانی است که هنوز زمان حبس زندانی تمام نشده است و قبل از اتمام زمان حبس، زندانی می‌خواهد آزاد شود. در چنین شرایطی، برای مدت زمان باقی‌ماندهٔ حبس، دادگاه قرار وثیقه مشخصی را تعیین کرده و فرد می‌تواند با تأمین قرار وثیقه، قبل از موعد از زندان آزاد شود.
  2. مورد دیگر مربوط به زمانی است که مجرم نیاز به مرخصی داشته باشد و بخواهد به‌صورت موقت از زندان مرخصی بگیرد. در این موارد مراجع قضایی با دریافت یک وثیقهٔ معتبر، براساس میزان تودیع فرد، اجازهٔ مرخصی را برای افرادی که می‌توانند از مرخصی استفاده کنند را صادر می‌کند.
  3. در شرایط دیگر ممکن است فردی طبق دستور مقامات قضایی ممنوع‌الخروج شده باشد و قصد خروج از کشور را داشته باشد. در این صورت نیز این امکان وجود دارد که به‌صورت قانونی و با استفاده از وثیقه فرد بتواند از کشور خارج گردد. در این حالت وثیقه تا زمانی که فرد در سفر خارج از کشور است در اختیار دستگاه قضایی خواهد بود و بنابراین معمولاً هزینهٔ لازم برای اجاره سند گران‌تر خواهد بود.

  images 1677317899 63f9d70b70c09 - قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه -

  1. عامل دیگری که بر قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه مؤثر است، حالتی است که در آن شخص توسط تعزیرات محکوم شود. در این حالت امکان استفاده از سند اجاره ای و تودیع وثیقه وجود خواهد داشت و طبق شرایط موجود قیمت اجاره سند تعیین می‌گردد.
  2. مورد بعدی استفاده از سند برای آزادی زندانی و تودیع وثیقه زمانی است که متهم در مرحل تکمیل پرونده قرار داشته و باید در بازداشت باشد. در چنین شرایطی فرد می‌تواند طبق اتهام موردنظر و موقعیت خود، از دادگاه تقاضای آزادی به شرط تودیع وثیقه کند و تا زمان تشکیل دادگاه آزاد باشد.
    • مراحل اجاره سند

  این مورد نیز نقش مؤثری در تعیین قیمت اجاره سند دارد که در ادامه به توضیحاتی دربارهٔ آن می‌پردازیم:

  ​دریافت مشاوره

  برای افرادی که نیاز به اجاره سند برای زندانی دارند باید براساس وضعیت پرونده، شدت جرم و نوع اتهام وارده، شرایط کاملاً سنجیده‌شده و درصورتی ‌که شرایط برای استفاده از سند اجاره‌ای فراهم باشد، قرارداد اجاره سند تنظیم گردد. این مسائل با انجام مشاوره صورت می‌گیرد.

  ​تنظیم قرارداد برای اجاره سند

  بعد از انجام مرحلهٔ اول، یعنی دریافت مشاوره و بررسی کامل فرآیند استفاده از سند اجاره‌ای، فرد می‌تواند برای تأمین وثیقه ملکی و تنظیم قرارداد، از یک مؤسسه حقوقی کمک بگیرد. در حین عقد قرارداد مسائلی مانند زمان اجاره سند، مبلغ اجاره به‌صورت سالیانه، ضمانت‌های لازم، چگونگی استفاده از سند، نحوهٔ تمدید سند در صورت نیاز و … تعیین می‌گردد. عقد قرارداد برای اجاره سند الزامی بوده و در تعیین هزینهٔ اجاره سند برای زندانی و دادگاه نقش دارد.

  ​بازداشت سند و کارشناسی دقیق روند انجام امور اجاره توسط کارشناس رسمی دادگستری

  مرحله بعدی برای اجاره سند، ارائه اصل مدارک به بانک یا شعبه دادسرا و دادگاه است. در این مرحله نامه‌ای در ارتباط با کارشناسی وثیقه و بازداشت سند توسط مسئول بخش وثیقه‌ها در بانک یا مقام قضایی ذیربط در اختیار صاحب سند قرار می‌گیرد. این کار در حدود ۱ تا ۳ روز زمان می‌برد.

  ​دریافت کلیهٔ ضمانت‌های لازم جهت پایان روند اجاره سند

  قبل از بازداشت کامل سند به مقام قضایی ذیربط، تمامی هزینه و قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه که برای یک سال تعیین شده‌است، باید به‌صورت چک توسط اجاره‌کننده به صاحب سند پرداخت گردد، به‌علاوه اعضای خانواده و آشنایان فرد اجاره‌کنندهٔ سند باید با چک و سفته فرد را ضمانت کنند. این موضوع باعث می‌شود که مالک سند نگرانی‌ای در رابطه با مشکلات احتمالی برای سند خود نداشته باشد. بعد از انجام این مراحل، سند آمادهٔ ارائه به مراجع قضایی بوده و فرد از طریق تودیع وثیقه آزاد می‌گردد.

  images 1677349652 63fa5314b12a6 - قیمت اجاره سند برای زندانی و دادگاه -

  ​جمع‌بندی

  یکی از راه‌های توصیه‌شده برای رهایی زندانیان در شرایط مختلف، اجاره سند است. این کار برای افرادی که وثیقهٔ شخصی برای ارائه به دادگاه و آزادی ندارند بسیار مناسب بوده و کاملاً قانونی است. سایت سندگذار تمامی امور مربوط به اجاره سند برای آزادی زندانی یا ضمانت فروشگاه و تأمین سند اجاره ای ارزان قیمت را به‌صورت قانونی انجام می‌دهد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.