×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

nikfar - نقش وکلای ملت در کسب اعتبارات | آیا آقای نیکفر این بار می تواند؟

با توجه به تمسک آقای نیکفر به ترفندهایی چون استیضاح وزیران (که البته حق نماینده است)، دخالت‌های آشکار در امور اجرایی مانند نامه برای عزل رؤسای ادارات، ادعای گذاشتن تیغ بران بر گلوی مسئولین، چوب لای چرخ دولت تدبیر و امید گذاشتن و…، آیا میتوان به تعامل سازنده ایشان با دولت در بحث بودجه خوشبین بود؟!

سید مرتضی اقبالیان - نقش وکلای ملت در کسب اعتبارات | آیا آقای نیکفر این بار می تواند؟

نقش وکلای ملت در کسب اعتبارات | آیا آقای نیکفر این بار می تواند؟

اختصاصی بامردم | یادداشتی به قلم “سید علیرضا (مرتضی) اقبالیان”
——————–
با تقدیم لایحه بودجه سال ۹۶ توسط ریاست محترم جمهور به مجلس شورای اسلامی، سؤالی که یقیناً برای عده کثیری از مردم پیش می‌آید این است که نقش وکلایشان در کسب اعتبارات لازم برای شهر و دیارشان چه میزان خواهد بود؟ طبیعی است که مردم همواره در این موارد چشم به عملکرد منتخبین خویش دارند تا ببینند در کسب اعتبارات و یا سوق بهتر بودجه به سمت منافع شهرستانی و محلی چه میزان موفق خواهند بود و آیا خواهند توانست برایشان استیفای حق نمایند؟

مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل هم از این قاعده مستثنی نیستند. آنان سطح انتظار بسیار بالایی از نماینده کنونی دارند، زیرا در ادوار گذشته شاهد حضور فعال و مؤثر ابوذر ندیمی، نماینده سابق لاهیجان و سیاهکل در دوره نهم مجلس شورای اسلامی بودند؛ نماینده‌ای که علاوه بر عضویت در هیئت رئیسه‌ی کمیسیون اقتصادی، همواره یا عضو کمیسیون تلفیق بوده یا در هیئت رئیسه‌ی آن حضور فعال داشته است. شایان ذکر است که ابوذر ندیمی در سال آخر نمایندگی‌شان همزمان عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه نیز بوده اند.

مطابق با آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، بعد از تقدیم لایحه بودجه به دولت، به منظور بررسی و تایید آن، کمیسیون تلفیق تشکیل می‌گردد و واضح است که عضویت در آن چه مقدار می‌تواند در رقابت ذکر شده مهم و حیاتی باشد…

نقش کلیدی و محوری ابوذر ندیمی در تصویب و اجرای بند «ق»، تبصره ۲ بودجه سال ۹۳ بود که به برکت آن کلنگ گازرسانی به تمامی روستاهای لاهیجان و سیاهکل به عنوان اولین شهرستان های اجرا کننده این بند در استان گیلان و حتی ایران، در دوره نمایندگی ایشان زده شد و در روزهای پایانی سال گذشته و اوایل سال جاری شاهد گازرسانی به تمامی روستاهای این شهرستان ها بوده‌ایم…

از این موارد بسیارند و با توجه و دقت در آنها به راحتی به نقش کلیدی و محوری نمایندگان در کسب فرصت های لازم برای توسعه شهرستان‌ها پی خواهیم برد…

باتوجه به بی‌تجربگی دکتر ذبیح الله نیکفر در امور اجرایی – مدیریتی و عدم آشنایی لازم با فرآیند و روند معمول حاکمیتی، بیم ضعف و کاستی در اجرای مسئولیت نمایندگیشان وجود دارد؛ هر چند در زمان انتخابات، ایشان تأکید داشتند که با استفاده از مشاوران، می‌توان در جهت تحقق خواسته‌ها گام برداشت، اما سوال اینجاست که آیا تاکنون در امور محوله موفق بوده‌اند؟ آیا با از دست رفتن فرصت عضویت نماینده لاهیجان و سیاهکل در کمیسیون اقتصادی و تلفیق و برنامه، ایشان که با شعار هوای تازه وارد کارزار انتخاباتی شدند، می‌توانند این کاستی‌ها را جبران کنند؟ ایشان باسابقه عدم توفیق در تعرفه رؤسای ادارات آموزش و پرورش حوزه انتخابیه خود، آیا می‌توانند در سطح ملی برای این سامان در امر بودجه سالانه گامی موفق بردارند؟
با توجه به تمسک ایشان به ترفندهایی چون استیضاح وزیران (که البته حق نماینده است)، دخالت‌های آشکار در امور اجرایی مانند نامه برای عزل رؤسای ادارات، ادعای گذاشتن تیغ بران بر گلوی مسئولین، چوب لای چرخ دولت تدبیر و امید گذاشتن و…، آیا میتوان به تعامل سازنده ایشان با دولت در بحث بودجه خوشبین بود؟!
ایشان که سابقه تهدید حامیان دولت به افتادن در گودال را در پرونده خود دارند این حرف ما را خواهند پذیرفت که جناب آقای دکتر نیکفر! گره کار این مردم تنها با عکس گرفتن با این و آن حل نمی شود، باید کاری برای این مردم در سطح ملی انجام داد و سپس آن را گزارش کرد! برخلاف دوستانی که از شما خواستند به دلیل عدم توانمندی استعفا دهید و شما خطاب بر آنان فرمودید: آرزو بر جوانان عیب نیست، ما این خواسته را از شما نداریم. در هر صورت شما در انتخابات گذشته پیروز بودید و بناست نماینده‌ی مردم شریف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی باشید؛ اما نگرانیم که توجه بیش از اندازه شما به حاشیه‌ها مانع از انجام وظایف به صراحت بیان شده‌ی نمایندگان مجلس در قانون شود! حاشیه‌هایی چون دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم در عزل و نصب مسئولین هیئت‌های ورزشی و یا غیرکارشناسی خواندن پروژه‌های ملی همچون: تقاطع غیر هم سطح میدان گیل و یا عزل مدیران شهرستان با کارنامه و عملکرد درخشان در سطح ملی تنها به این دلیل که در انتخابات گذشته از شما طرفداری نکرده اند…

با توجه به جمیع جوانب آیا می‌توان انتظار داشت که خبر خوشی در بحث بودجه برای شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود به همراه آورید؟!


پایگاه خبری تحلیلی با مردم :انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.