یکشنبه, 2 اردیبهشت 1403 Sunday, 21 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41380 تعداد نوشته های امروز : 2 تعداد دیدگاهها : 2369×
 • شعار سال

  شعار سال 1403

 • حذف استقلال از آسیا مهندسی شده بود / این‌ها با استقلال و نام آن مشکل دارند
  13 فروردین 1402 - 12:40
  شناسه : 246400
  0

  محمد نوری درباره حذف استقلال از آسیا گفت: از دولت گرفته تا وزیر ورزش، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و مدیران قبلی که باعث انباشته شدن این بدهی بودند و خیانت کردند همه مقصر هستند.

  پ
  پ

  - حذف استقلال از آسیا مهندسی شده بود / این‌ها با استقلال و نام آن مشکل دارند - استقلال

  پرداخت نشدن مطالبات آندرا استراماچونی دردسر بزرگی برای باشگاه استقلال به وجود آورده و قهرمان فصل گذشته لیگ برتر را در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا قرار داده است. استقلال سال گذشته هم موفق به اخذ مجوز حرفه‌ای نشد و حالا برای دومین سال متوالی نمی‌تواند در آسیا به میدان برود. روز گذشته علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای خطاب به حمید سجادی از سمت خود استعفا داد و حالا هواداران این باشگاه در انتظار تعیین وضعیت مدیریت هستند.

  محمد نوری، پیشکسوت باشگاه استقلال در خصوص عدم پرداخت طلب استراماچونی و حذف آبی‌ها از آسیا صحبت کرده که در ادامه آمده است:

  استقلال طلب استراماچونی را پرداخت نکرد و از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد؛ نظر شما درباره این اتفاق چیست؟

  حذف استقلال یک فاجعه ملی است. حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا یک پروژه ملی است و متاسفانه ما در این قضیه همه را مسئول می‌دانیم. از دولت گرفته تا وزیر ورزش، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و مدیران قبلی که باعث انباشته شدن این بدهی بودند و خیانت کردند همه مقصر هستند. من متاسفم که با احساسات میلیون‌ها هوادار بازی شد. خود من از دیروز که فهمیدم خیلی ناراحت هستم و هیچکس نمی‌توانتد با من حرف بزند. خیلی بد است که هیچکس کمک نکرد و پروژه مهندسی شده بود و همه دست به دست هم دادند که استقلال حذف شود. حالا من نمی‌دانم چرا دوست نداشتند استقلال در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. برای دولت و وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی هم پولی نبود. متاسفانه دست به دست هم دادند که استقلال حذف شود و عوامل این قضیه و کسانی که خیانت کردند باید جوابگوی هواداران باشند.

  اینکه می‌گویید مهندسی شده بود یعنی عمدی در کار بوده که استقلال حذف شود؟

  بله چون این‌ها با استقلال و نام آن مشکل دارند. جدا از مسئله حذف از آسیا شما ببینید در بازی‌ها هم با این تیم مشکل دارند. شرایط استقلال در 5-6 سال اخیر که بر علیه این تیم بودند. چرا تبعیض قائل می‌شوند؟ در سال‌های قبل این مشکلات برای پرسپولیس هم پیش آمده بود ولی بالا تا پایین دولت خیلی راحت همه بسیج شدند تا کار انجام شود چون می‌گفتند پروژه ملی است و نباید آبروی ایران برود. اما چرا در این قضیه که پای استقلال وسط بود چنین کاری نکردند؟ پس مهندسی شده بوده است. برای پرسپولیس این قضیه چندین سال اخیر انجام شد ولی برای استقلال نشد. این ظلم همیشه به استقلال شده و تبعیض همیشه بوده بوده من شک ندارم و به جرات می‌گویم مهندسی شده بوده و دست به دست هم دادند و سکوت کردند. حتی همراه اول که اسپانسر استقلال است هم عقب کشید. همه چیز برنامه‌ریزی شده که این تیم حذف شود.

  البته گفته می‌شود چند ماه قبل مبلغی به حساب باشگاه استقلال واریز شده و مصوبه‌ای بوده که با آن طلب استراماچونی را بدهند اما پولش به بازیکنان داده است!

  ما که این را ندیدیم و از آن مطمئن نیستیم. پولی هم که گرفته شده باید شفاف‌سازی شود. اگر پولی داده شده کجا بوده است. الآن خیلی از هواداران به مرز سکته رسیده‌اند. وزارت ورزش اگر کمکی کرده چرا اعلام نمی‌کند و مثل آقای قربان‌زاده که می‌گوید مدیریت قبلی 700 میلیارد برداشت کرده است. خب چرا الآن اعلام می‌کنید و آن زمان جلوی این کار را نگرفتید؟ وقتی کار از کار می‌گذرد همه حرف می‌زنند که این مورد قبول هواداران نیست.

  علی فتح‌الله‌زاده هم دیروز تصمیم به استعفا گرفت. در این خصوص نظر شما چیست؟ او چقدر در این ماجرا نقش داشت؟

  من خودم نظرم این بود که ایشان باید می‌ایستاد ولی فشار خیلی زیاد بود و از ایشان انتقاد شد. ما هم مثل هواداران ناراضی بودیم ولی به نظرم پشت قضیه دسیسه‌هایی بوده است. به نظرم همه در این قضیه نقش داشتند ولی نقش مدیران قبلی خیلی بیشتر بود. آقای فتحی این پول می‌توانست پرداخت شود و خیانت کرد. زمان آقای آجورلو که 700 میلیارد از سهام این مردم برداشت کردند و معلوم نشد با آن چیکار کردند. این وسط قیمت ارز هم بالا رفت و طلب استراماچونی از 10 میلیارد به 100 میلیارد رسید. متاسفانه آقایان وقتی از استقلال می‌روند به پست‌های بالاتر هم می‌رسند. یک نفر این‌ها را بازخواست نمی‌کند که جواب هواداران را بدهند.

  یادم است فصل قبل مهدی قایدی را به این بهانه فروختند که با آن طلب استراماچونی را بدهند!

  این قضیه زمان آقای آجورلو بود.

  زمان احمد مددی فروخته شد ولی بعد آجورلو مدیرعامل بود.

  دقیقا. یک سری برنامه‌ریزی پشت قضیه بود که مردم نمی‌دانند. مثل همان آپشن‌ها و قراردادهای 25 میلیاردی که امضا کردند. با بازیکنی جای دیگر 5 میلیارد پیشنهاد داشته این‌ها 15 میلیارد قرارداد بستند. جنایبت و خیانت رخ داده است. این پول‌ها برای هواداران است. ما می‌خواستیم برای قهرمانی استقلال زمان آقای آجورلو دو میلیون به پیشکسوتان پاداش بدهیم ولی ندادند و بعد اینطوری پول باشگاه را حیف کردند. قایدی هم درآمدزایی خوبی برای استقلال داشت ولی مشخص نیست این پول‌ها چه شده و کجا رفته است. این‌ها برای خیانت‌هایی که کردند باید جواب بدهند وگرنه با خیل عظیمی از هواداران طرف هستند که یقه‌شان را می‌گیرند.

  الآن ساپینتو هم مدعی شده که چند ماه حقوقش را نگرفته و با ادامه این وضعیت ممکن است او هم فسخ کند و به سرنوشت استراماچونی دچار شود.

  من به عنوان پیشکسوت باشگاه از ساپینتو تشکر می‌کنم و واقعا به احترامش بایستیم. دست او درد نکند که می‌توانسته چنین کاری کند ولی مردانگی کرده و پای تیمش مانده. با همه این بحران‌ها استقلال این هفته هم برنده شد و واقعا ممنون او هستیم. ما از یک مربی خارجی شاید انقدر هم انتظار نداشته باشیم ولی واقعا آدم متعهدی است که پای استقلال مانده است. با این بحران ممکن است استقلال در هفته‌های بعد از نظر کسب نتیجه کمی به مشکل بخورد و ساپینتو هم صبرش لبریز می‌شود. اتفاقی که اگر بیفتد دیگر واویلاست. استراماچونی و پادوانی که بودند، ساپینتو هم اضافه می‌شود. امیدوارم چنین اتفاقی نیفتد ولی واقعا ممکن است.

  نظر شما درباره رفتار استراماچونی چیست؟ او در آن زمان برعکس ساپینتو بلافاصله فسخ کرد و رفت. بعد هم دو سال بیرون ماند که کامل پولش را بگیرد.

  ببینید او مربی حرفه‌ای است. این‌ها ایرانی که نیستند و خارجی‌اند. هر کدام مدیر و وکیل دارند و براساس قراردادی که می‌بندند عمل می‌کنند. این‌ها خودشان استراماچونی را رد کردند و کاری کردند که او فراری شد. ایشان باید هم بابت این قضیه شاکی باشد. او حقش را می‌خواهد. زمانی که او شکایت کرد چند ماه فرصت بود و می‌شد برنامه‌ریزی کنند که پولش را بدهند ولی پشت گوش انداختند. نمی‌توانم اسمش را بی‌معرفتی بگذارم ولی شاید می‌توانست با استقلال کنار بیاید اما آن‌ها مربیان حرفه‌ای هستند. استراماچونی مقصر نیست. کسانی مثل فتحی و آجورلو مقصر هستند که با مبلغ کمتر می‌توانستند این قضیه را ببندند ولی پول‌ها را خرج کردند. پادوانی زمان افتخاری مصدوم و انقدر او را اذیت کردند و 4 سال از این قضیه می‌گذرد و پول او را نداده‌اند و شکایت کرده است. متاسفانه مشکلات انقدر زیاد است و خیانت می‌شود هوادار وقتی می‌شنود تازه می‌بیند چه اتفاقی افتاده است.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.