یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41305 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 2368×
 • شعار سال

  شعار سال 1403

 • دلیل خرابی لوازم گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته
  20 فروردین 1402 - 14:46
  شناسه : 247689
  0

  از آن جایی که خودرو هیوندای آوانته از یک گیربکس اتوماتیک برخوردار شده است، نگهداری از آن شاید با حساسیت بیش تری همراه باشد. در ادامه فروشگاه اتوموبی در نظر دارد تا بررسی گیربکس آوانته و لوازم آن، شما را در زمینه عیب یابی لوازم گیربکس اتوماتیک آوانته یاری دهد. با ما همراه باشید.

  پ
  پ

  images 1681034138 64328b9ad8caf - دلیل خرابی لوازم گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته -

  گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته یکی از اجزای مهم و اساسی موتور این خودرو به حساب می آید. در واقع سرعت و نیروی تولید شده موتور آوانته، توسط گیربکس کنترل می شود. این بخش از آوانته از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است که به آن ها لوازم گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته می گویند.

  با توجه به حساسیت و اهمیت سیستم گیربکس و لوازم آن در هر خودرو ، به خصوص خودرو آوانته، لازم است به درستی از آن مراقب شده و عیب یابی و تعمیر آن در صورت مشاهده هر گونه نشانه ای بدون معطلی، انجام گیرد.

  از آن جایی که خودرو هیوندای آوانته از یک گیربکس اتوماتیک برخوردار شده است، نگهداری از آن شاید با حساسیت بیش تری همراه باشد. در ادامه فروشگاه اتوموبی در نظر دارد تا بررسی گیربکس آوانته و لوازم آن، شما را در زمینه عیب یابی لوازم گیربکس اتوماتیک آوانته یاری دهد. با ما همراه باشید.

  جزئیات فنی گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته

  خودرو هیوندای آوانته، از یک موتور شش سیلندر خورجینی با حجم ۳.۸ لیتر برخوردار شده است که می تواند ۲۶۰ اسب بخار نیرو را تولید کند. این خودرو در دو مدل دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک به بازار مصرف کنندگان عرضه شده است.

  لوازم گیربکس اتوماتیک آوانته

  با در نظر گفتن وجود یک گیربکس شش سرعته و قدرت تولید نیرو توسط پیشرانه این خودرو، آوانته شتاب و قدرت خوبی داشته و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن حدود ۸.۰۵ ثانیه به طول می انجامد. همین طور مصرف آن در سیکل ترکیبی حدود ۱۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلو متر می باشد.

  آوانته به طور کلی یک خودرو شاسی بلند خیابانی و شهری به شمار می آید و نباید از آن انتظار یک خودرو آفرودی را داشت. هم چنین برای عبور از مسیر های سنگلاخی چندان مناسب نمی باشد. در صورتی که در جاده و اتوبان، یک تجربه رانندگی آرام و لذت بخش را در اختیار شما قرار خواهد داد.

  میزان چسبندگی آن به سطح جاده بسیار خود بوده و به لطف موتور شش سیلندر و گیربکس شش سرعته، از شتاب خوبی برخوردار شده است. البته در تعویض دنده ها به دنده سنگین، ممکن است کمی با کمی تاخیر رو به رو شوید.

  شما می توانید لوازم یدکی هیوندای آوانته را در بازار آنلاین لوازم یدکی اتوموبی بطور کامل با یکدیگر مقایسه کرده و پس از بررسی دقیق جزئیات و نتایج قطعه مناسب با خودروی خود را تهیه کنید.

  تشخیص خرابی گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته

  معیوب شدن گیربکس، به طور معمول خود را با نشانه ها و علائمی نشان می دهد تا شما بتوانید در زمان مناسب برای عیب یابی و تعمیر گیربکس اتوماتیک این خودرو اقدام نمایید. با مشاهده مواردی که در این بخش از مطلب آورده ایم، حتما در اولین فرصت و بدون فوت وقت، به تعمیرگاه مجاز هیوندای مراجعه نمایید.

  هم چنین در برخی از مواقع، با ایراد در عملکرد گیربکس، لازم است شما برای خرید لوازم گیربکس اتوماتیک آوانته اقدام کنید که در انتهای مطلب فروشگاهی را برای انجام این کار به شما معرفی نموده ایم.

  پایین آمدن سطح روغن گیربکس اتوماتیک

  تولید سر و صدای های غیر عادی و ناهنجار از داخل گیربکس

  کم شدن شتاب خودرو

  تقه زدن گیربکس اتوماتیک

  روشن شدن چراغ چک گیربکس

  خلاص شدن خودرو

  گیر کردن گیربکس اتوماتیک در حالت پارک

  ایجاد بوی سوختگی از داخل گیربکس اتوماتیک

  نحوه نگهداری و مراقبت از لوازم گیربکس اتوماتیک

  images 1681033979 64328afbba840 - دلیل خرابی لوازم گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته -

  در این بخش از مطلب، نکات و توصیه هایی را برای شما آورده ایم که بدون تردید با رعایت یک به یک آن ها می توانید مانع از بروز ایراد در لوازم گیربکس اتوماتیک آوانته شوید. همین طور از پرداخت هزینه های سرسام آور و نجومی عیب یابی و تعمیرات گیربکس اتوماتیک معاف خواهید شد:

  در خودرو های دنده اتوماتیک مانند هیوندای آوانته، لازم است در زمانبندی و کیلو متر تعیین شده توسط کارخانه سازنده، برای عوض کردن روغن گیربکس اقدام نماید.

  توجه داشته باشید که باید از روغن گیربکس متناسب با خودرو استفاده نمایید. چرا که استفاده و ریختن روغن نا مرغوب و اشتباه داخل گیربکس اتوماتیک آوانته، می تواند علاوه بر وارد کردن آسیب های جدی به لوازم گیربکس، شما را متحمل به پرداخت هزینه های سنگین کند.

  سرویس های دوره ای را جدی بگیرید و آن ها را فراموش نکنید. توصیه می کنیم حداقل سالی یک بار به منظور اطلاع از وضعیت گیربکس اتوماتیک و لوازم آن به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه نمایید تا مواردی مانند نشتی روغن و یا هر گونه وضعیت غیر عادی مورد بررسی قرار بگیرد.

  در زمان سرویس های دورها، باید سطح میزان روغن گیربکس اتوماتیک و همین طور رنگ و بوی آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد تا از بروز ایراد در لوازم گیربکس اتوماتیک آوانته جلوگیری شود.

  بررسی سطح روغن گیربکس اتوماتیک این خودرو، باید در دمای خاصی صورت بگیرد. به همین لازم است حتما برای کنترل کردن سطح روغن گیربکس، به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه نمایید.

  توجه داشته باشید که تعویض روغن گیربکس اتوماتیک، توسط دستگاه های اتوماتیک انجام می گیرد. به این شکل که دستگاه تمام روغن کهنه و سوخت را از داخل گیربکس آوانته خارج کرده و روغن سالم را جایگزین آن می کند.

  در زمان رانندگی، پدال گاز را نرم فشار دهید. با در نظر گرفتن طرز کار گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته، فشار دادن زیاد و همین طور به صورت نا منظم، می تواند آسیب های جدی به گیربکس و لوازم آن وارد کرده و در نهایت منجر به کم شدن طول عمر آن شود.

  تحت هیچ شرایطی از هیوندای آوانته به عنوان یدک کش استفاده نکنید. این کار منجر به اکسید شدن و یا سوختن روغن گیربکس اتوماتیک شده و در نتیجه لوازم و قطعات داخلی گیربکس دچار خرابی می شوند.

  حتما علائم خرابی گیربکس اتوماتیک مانند تقه زدن گیربکس، زوزه کشیدن گیربکس، گاز هرز خوردن را جدی بگیرید و با مشاهده هر گونه تغییر در صدا، سرعت و عمل عوض کردن دنده و دور موتور، سریعا به نزدیک ترین تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

  با توجه به حساسیت بالای سنسور ها و مدار های الکترونیکی گیربکس اتوماتیک آوانته، بهتر است که از موتور شویی این خودرو به شدت خودداری کنید.

  در زمان عوض کردن دنده، میزان فشار را بر روی پدال گاز کم تر کنید تا دور موتور کاهش پیدا کند و عمل تعویض دنده انجام پذیرد. هر چه تعویض دنده در دور موتور پایین صورت پذیرد، قطعات و لوازم گیربکس کم تر دچار آسیب شده و کارایی و عمر گیربکس اتوماتیک نیز بیش تر خواهد شد.

  در صورتیکه به تعویض و یا خرید لوازم یدکی خودرو های کیا نیاز دارید میتوانید از طریق وبسایت اتوموبی قطعات مورد نظرتان را مشاهده و قیمت لوازم یدکی هیوندای را بررسی کنید و در صورت تمایل سفارش خودتان را به صورت آنلاین در فروشگاه آنلاین اتوموبی ثبت کنید.

  خطا های مرتبط با گیربکس اتوماتیک آوانته را جدی بگیرید و هر چه سریع تر به منظور رفع آن اقدام نمایید.س چرا که رانندگی با گیربکس اتوماتیک معیوب منجر به خرابی قطعات و لوازم گیربکس اتوماتیک آوانته شده و شما مجبور به پرداخت هزینه های سنگین تری خواهید شد.

  علائم درست کار نکردن ساعت گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته

  به طور کلی ۴  نشانه وجود دارد که بروز هر کدام، خبر از معیوب شدن ساعت گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته را به همراه خواهد داشت. از این رو لازم است در زمان مشاهده هر کدام، به تعمیرگاه مجاز هیوندای مراجعه کنید. در ادامه این علائم و نشانه ها را مورد بررسی قرار داده ایم:

  تعویض دنده اشتباه

  همان طور که پیش تر اشاره کردیم، ساعت گیربکس اتوماتیک، به عنوان مغز گیربکس در زمان عوض کرده دنده شناخته می شود. ساعت گیربکس نه تنها به پدال دریچه گاز پاسخ می دهد، بلکه عمل عوض کردن دنده در بهترین و مناسب ترین دور در دقیقه را نیز انجام می دهد تا این خودرو تا جای ممکن، در مصرف سوخت صرفه جویی کند!

  از این رو هر زمان که متوجه شدید خودرو شما به تازگی در عوض کردن دنده، اشتباه می کند به طوری که انتظار دارید دنده را بالا ببرید، پایین می آید، می تواند به عنوان نشانه ای از خرابی ساعت گیربکس اتوماتیک آوانته باشد.

  البته این امکان وجود دارد که در زمان عوض کردن دنده، به سمت بالا و یا پایین، متوجه شوید که از دنده عبور می کند، این مورد نیز می تواند به عنوان یکی از نشانه های معیوب شدن ساعت گیربکس اتوماتیک شناخته شود.

  تعویض دنده لغزشی

  در زمان رانندگی با خودرو هایی که به سیستم گیربکس دستی مجهز شده اند، در زمان تعویض دنده، لرزشی احساس می شود. شاید شما این مشکل را در زمان رانندگی با هیوندای آوانته که به یک گیربکس اتوماتیک مجهز شده است، تجربه نکنید. اما کاملا مشابه با گیربکس های دستی می باشد.

  هنگامی که پدال گاز را پایین می آورید تا خودرو شتاب بگیرد، دور موتور افزایش پیدا می کند، اما هیچ تغییر در سرعت حرکت خودرو صورت نمی پذیرد. این مسئله در بیش تر مواقع، نشان دهنده فرسودگی صفحه کلاچ می باشد. با این حال، در گیربکس های اتوماتیک مانند گیربکس خودرو هیوندای آوانته، این امر به همین سادگی نبوده و ممکن است دریچه ای که در داخل مجموعه ساعتی تعبیه شده است، دچار گرفتگی شده و روغن گیربکس به صورت درست و صحیح در جریان نباشد.

  عوض نشدن دنده

  شبیه به مشکل تعویض دنده اشتباه، می توانیم به مشکل عوض نشدن دنده اشاره کنیم. در صورتی که هیوندای آوانته در زمانی که باید، دنده را عوض نمی کند، می تواند نشانه ای از خراب شدن ساعت گیربکس اتوماتیک آن باشد. توجه داشته باشید که تشخیص این ایراد کاملا به میزان تجربه شما از رانندگی دارد. چرا که باید بدانید بهترین زمان برای تعویض دنده، چه وقت است!

  صدا های شدید در زمان عوض کردن دنده

  بروز این ایراد، در واقع یکی از نشانه های اصلی خراب و معیوب شدن ساعت گیربکس هیوندای آوانته می باشد. دقیقا همانند زمانی که در حال رانندگی با گیربکس دستی هستید و حین عوض کردن دنده صدا های تند می شنوید، در زمان رانندگی با آوانته که از یک گیربکس اتوماتیک برخوردار شده است نیز ممکن است همین مشکل بروز پیدا کند.

  خرید لوازم گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته

  images 1681034197 64328bd53705a - دلیل خرابی لوازم گیربکس اتوماتیک هیوندای آوانته -

  با در نظر گرفتن حساسیت و اهمیت گیربکس اتوماتیک و لوازم آن در خودرو هیوندای آوانته، دارندگان این خودرو در زمان خرید آن ها، دغدغه فابریک و اصل بودن لوازم یدکی را دارند. در واقع خرید لوازم یدکی هیوندای آوانته، با توجه به قطعات فیک و تقلبی که در بازار وجود دارند، کار دشواری به نظر می رسد.

  حال اگر به دنبال فروشگاه لوازم یدکی هیوندای آوانته هستید تا از اصالت قطعات و لوازم آن اطمینان خاطر داشته باشید، ما به شما فروشگاه اتوموبی را معرفی می کنیم. این فروشگاه با داشتن بیش از یک دهه تجربه در زمینه فروش قطعات و لوازم یدکی خودرو های هیوندای، از معتبر ترین فروشگاه های سطح شهر تهران به حساب می آید که خیال شما را از اصالت کالا های خود آسوده خواهد کرد.

  مجموعه اتوموبی با چندین سال سابقه در حوزه واردات قطعات با کیفیت و اورجینال لوازم این خودروی محبوب را ارائه می دهد، برای خرید لوازم یدکی هیوندای آوانته با بهترین قیمت و تضمین کیفیت می توانید به فروشگاه آنلاین اتوموبی مراجعه کنید.

  شما می توانید برای خرید لوازم گیربکس اتوماتیک خودرو هیوندای آوانته، به صورت حضوری به این فروشگاه مراجعه نمایید و با کمک کارشناسان فروش اتوموبی، قطعات مورد نیاز خود را تهیه نمایید. اما اگر زمان کافی برای مراجعه حضوری را ندارید، این امکان از سوی مجموعه ما فراهم شده است تا با داشتن شماره شاسی و مدل خودرو آوانته خود، خرید لوازم یدکی این خودرو را به صورت غیر حضوری و از طریق تماس تلفنی و یا سایت فروشگاه انجام دهید.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.