چهارشنبه, 9 خرداد 1403 Wednesday, 29 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 41931 تعداد نوشته های امروز : 16 تعداد دیدگاهها : 2390×
15 انیمیشن برتر تاریخ – انیمیشن هایی که نباید از دست بدهید
 • 19 شهریور 1402 ساعت: 11:54
 • شناسه : 263582
  3

  انیمیشن، نوعی از فیلم‌هایی هستند که با استفاده از تصاویر رنگی و حرکتی، داستان، شخصیت‌ها و محیط زیست را به نمایش می‌گذارند. این فیلم‌ها اغلب برای سرگرمی، آموزشی یا تبلیغاتی ساخته می‌شوند.

  پ
  پ

  word image 263582 1 - 15 انیمیشن برتر تاریخ – انیمیشن هایی که نباید از دست بدهید - انیمیشن

  انیمیشن، نوعی از فیلم‌هایی هستند که با استفاده از تصاویر رنگی و حرکتی، داستان، شخصیت‌ها و محیط زیست را به نمایش می‌گذارند. این فیلم‌ها اغلب برای سرگرمی، آموزشی یا تبلیغاتی ساخته می‌شوند.

  از مزایای انیمیشن، قابلیت نمایش دنیای فانتزی و شگفت‌آوری است که با استفاده از تخیلات خلاقانه ساخته می‌شود. همچنین، این فیلم‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا به سرعت احساسات و رفتارهای انسان‌ها را درک کنند و این را به محیط خودشان انتقال دهند.

  در انیمیشن، شخصیت‌ها معمولا توسط بازیگران صدا ضبط می‌شوند و سپس تصاویر همراه با صدای ضبط شده ترکیب می‌شوند. برای ایجاد حرکت در انیمیشن، از تکنولوژی‌های مختلفی مانند رایانه، نرم‌افزارهای ویرایش تصویر و تمرین حرکتی استفاده می‌شود. در نهایت، می‌توان گفت که انیمیشن یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین رسانه‌های دنیای کودکان و نوجوانان است که حتی برای بزرگسالان نیز از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است.

  مقدمه

  تاریخ انیمیشن در سینما

  پیش از اینکه به بررسی بهترین فیلم های انیمیشن بپردازیم، می خواهیم با گذشته تاریخی این بخش از سینما آشنا شویم. انیمیشن در دنیای سینما، نوعی هنری است که از طریق طراحی و اجرای تصاویر در دست دو کنندگان، یک دنیای خلاقانه و داستانی را نمایش می دهد. سال های ابتدایی سینما، انیمیشن به صورت فیلم های کوتاه و بدون صدا، همچنین برای کودکانی که به سینما می آمدند به نمایش در می آمدند. با گسترش سینما و رشد تکنولوژی، فیلم های انیمیشن به اندازه فیلم های بلندتری مانند درام و اکشن در سینما پذیرفته شدند.

  اهمیت فیلم های انیمیشن در صنعت سینما

  فیلم های انیمیشن، اکنون به یکی از بخش های بزرگ و مهم صنعت سینما تبدیل شده است. آن ها به چشم جوانان، بزرگسالان، کودکان و حتی منتقدان سینمایی به یک تفریح هنری مهم تبدیل شده اند. در طی سالیان اخیر، فیلم های انیمیشن قابل برندهای معتبری همچون جایزه اسکار بوده و دارای پیامی مفید و خوشنویس هستند.

  15 انیمیشن برتر تاریخ

  در این مطلب، 15 فیلم برتر انیمیشن را به صورت جامع بررسی خواهیم کرد. این فیلم ها شامل گونه های مختلف از فانتزی تا رمانتیک هستند و هر یک دارای یک سبک منحصر به فرد انیمیشن، شخصیت های دوست داشتنی و داستانی پر از چالش های مختلف هستند.

  The Lion King (1994)

  این فیلم اثر «روجر آلرس» توانست به سرعت یکی از بزرگترین فیلم های برند دیزنی شود. داستان این فیلم، پادشاه حیواناتی است که برای نجات جنگل خود باید مبارزه از داخل خودش را با رقیب خود بکشاند .

  word image 263582 2 scaled - 15 انیمیشن برتر تاریخ – انیمیشن هایی که نباید از دست بدهید - انیمیشن

  این انیمیشن پرطرفدار توسط دیزنی که یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین شرکت‌های سرگرمی در دنیا است. این شرکت آمریکایی در سال ۱۹۲۳ توسط والت دیزنی تأسیس شد و به سرعت به یکی از بزرگترین شرکت‌های هالیوود تبدیل شد. دیزنی در طول تاریخ خود، به تولید انواع انیمیشن‌ها، فیلم‌ها، موسیقی‌ها، محصولات مصنوعی و پارک‌های تفریحی مشهور است.

  https://film2serial.ir/new/19-%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%d8%af%db%8c%d8%b2%d9%86%db%8c

  Spirited Away (2001)

  این انیمیشن توسط «هایائو میازاکی» ساخته شده است و به عنوان یکی از برترین انیمیشن های ژاپنی شناخته می شود. داستان در مورد دختری به نام چیهیرو است که وارد دنیایی عجیب و غریب می شود و مجبور به مبارزه با شیاطین و فراشه های مختلف است.

  Toy Story (1995)

  این انیمیشن به کارگردانی «جان لاسیتر» برای بار اولی خود نشان داد که تکنیک کامپیوتری به عنوان شکل جدیدی از ساخت انیمیشن بسیار موثر است. داستان در مورد یک اسباب بازی به نام وودی است که با رقیبی مشابه خود برای جایگاه بهتر مبارزه می کند.

  My Neighbor Totoro (1988)

  این انیمیشن نیز توسط «هایائو میازاکی» ساخته شده است و داستان در مورد دو خواهر است که در یک خانه در اطراف جنگل زندگی می کنند. آن ها با یک موجود جادویی به نام “توتورو” آشنا می شوند و با هم برای نجات مملکت جنگل مبارزه می کنند.

  Finding Nemo (2003)

  word image 263582 3 scaled - 15 انیمیشن برتر تاریخ – انیمیشن هایی که نباید از دست بدهید - انیمیشن

  این فیلم توسط کارگردان «اندرو استانتون» ساخته شده است و داستان در مورد یک پدر ماهی است که به دنبال پسرش از دست رفته به نام نمو می گردد. ماجراهای پرکششی را که پدر ماهی برای پیدا کردن پسرش دریافت می کند، مشاهده می کنیم.

  The Incredibles (2004)

  این فیلم توسط سازندگان فیلم برنامه پرعملکرد خود یعنی دیزنی، ساخته شده است و بیشتر مخاطبان را با شخصیت پدر خانواده “باب” جذب خود کرده است. این داستان در مورد یک خانواده آمریکایی با ابرقهرمانی نیرومند است که به دنبال نجات جهان هستند.

  Mulan (1998)

  این فیلم انیمیشنی موفق، بر اساس داستانی واقعی درباره یک دخترجوان چینی ساخته شده است که در جنگ برگزیده شده است. توانستیم در این فیلم با فرهنگ چین آشنا شویم و دختری پرشجاع را در دوران جنگ در حال دفاع از کشور خود ببینیم.

  Beauty and the Beast (1991)

  این فیلم دومین فیلم کامپیوتری برند دیزنی بوده است. این فیلم سینمایی روایتگر زندگی یک شاهزاده افسانه ای است که برای نجات بسیجی های بدن خود تبدیل به یک وحش شده است. هیجان و جذابیت این فیلم در برابر جادوگری است که می تواند کنترل داستان را به خود بگیرد.

  Aladdin (1992)

  این فیلم از برند دیزنی توانست به تصویر درآوردن داستان پادشاهی صحرا با رمانتیک های خیال آسا در بین کودکان و بزرگسالان محبوبیت فراوانی داشته باشد. در این فیلم، با گینی، جادوگری می شود که می تواند هر آرزویی را برآورده کند.

  Up (2009)

  این فیلم در مورد یک مرد میانسال است که به دنبال یک سفر فضایی است. او تصمیم می گیرد به احضار دختری با نام “راسل” جویند که به او کمک خواهد کرد تا به مقصد خود برسد.

  The Little Mermaid (1989)

  این فیلم شامل نوید های شادی و درد برای برتر شدن در بین موجودات زیر آبی است. البته، داستان این فیلم در برابر یک پادشاهی هزار ساله قرار دارد.

  Inside Out (2015)

  انیمیشن inside out به کارگردانی “پیت داکتر” به بررسی احساسات و حس های مختلف انسان، از جمله فراموشی، خشم و شادی می پردازد.

  Coco (2017)

  word image 263582 4 scaled - 15 انیمیشن برتر تاریخ – انیمیشن هایی که نباید از دست بدهید - انیمیشن

  این فیلم درباره یک پسر جوان به نام میگل است که به دنبال فرزندی گمشده از خانواده اش می گردد. داستان این فیلم در مورد یک جستجوی خانوادگی و پیدا کردن رابطه های پنهان است.

  Ratatouille (2007)

  این فیلم به کارگردانی “برد بیرد” به مسابقه پخت شام آشپزی می پردازد. داستان در مورد یک موش سفید است که به خواسته های خود تبدیل به یک سرآشپز و طراح غذا می شود.

  The Nightmare Before Christmas (1993)

  این فیلم انیمیشنی که توسط کارگردان “تیم برتون” ساخته شد، روایتگر داستان کریسمس در شب هالووین است. بسیاری از مخاطبان این فیلم بخاطر داستان جذابی و سبک منحصر به فرد تعقیب شده اند.

  جمع بندی

  در این مقاله ، به بررسی در عمق 15 فیلم برتر انیمیشن در تمامی زمان ها پرداختیم. هر یک از این فیلم ها دارای داستان ویژه، طراحی دو بعدی و با کیفیت بوده و جزء برترین فیلم های انیمیشن تاریخ سینما به حساب می آیند. توصیه می کنیم که اگر علاقه مند به این گونه فیلم ها هستید، حتماً این فیلم ها را ببینید.

  ثبت دیدگاه

  1 دیدگاه برای “15 انیمیشن برتر تاریخ – انیمیشن هایی که نباید از دست بدهید”
  1. خیلی خوب بود. واقعا لیست کاملی از انیمیشن ها بود. دمتون گرم. عاشق همشونم بخصوص Coco که فوقق العادست

   پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.