دوشنبه, 28 خرداد 1403 Monday, 17 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42265 تعداد نوشته های امروز : 7 تعداد دیدگاهها : 2404×
برخی کسانی که قرار است با فساد مقابله کنند خودشان وضعشان خرابتر است/ اجازه نمی دهند خودروی برقی و هیبریدی وارد کشور شود
3 اردیبهشت 1403 ساعت: 3:45
شناسه : 278596
2
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ؛

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:« اگر عفو عمومی در رابطه با کسانی که در خارج از کشور هستند صادر کنند و اعلام کنند به غیر از کسانی که جنایت کردند و یا حق مردم را خوردند، بقیه بتوانند به کشور باز گردند، می تواند به کشور کمک کند.»…

منبع : شفقنا
پ
پ

سید احمد آوایی در گفت‌و‌گویی در رابطه با وضعیت اقتصادی کشور، اظهار کرد: اعتقاد بنده بر این است که با این ساختار داخلی ما و روابطی که در دنیا داریم، هر دولتی هم بر سر کار بیاید، نمی تواند نقش کلیدی در رابطه با حفظ ارزش پول ملی داشته باشد. ما چون رابطه بانکی با هیچ جای دنیا نداریم، لذا نمی توانیم پولی را در ارتباط با کشورها جابجا کنیم؛ بنابراین پول کشور از طریق دلال ها و صراف ها به هدر می رود.

وی در خصوص عفو عمومی و بازگشت ایرانیان خارج از کشور، گفت: بنده بارها گفتم و الان هم معتقدم که اگر عفو عمومی در رابطه با کسانی که در خارج از کشور هستند صادر کنند و اعلام کنند به غیر از کسانی که جنایت کردند و یا حق مردم را خوردند، بقیه بتوانند به کشور باز گردند، می تواند به کشور کمک کند. ایرانیانی که در خارج از کشور داریم اگر اعتماد کنند، بخش از سرمایه های خود را وارد کشور می کنند که آرامشی ایجاد می شود و باعث می شود دنیایی که همه با ما قهر هستند به سمت آشتی با ما روی بیاورند. بنابراین آنقدر به دولت اقای رییسی نقد نکنیم چون این دولت تصمیم گیرنده نیست.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فساد موجود در کشور، اظهار داشت: فساد عمیقی در سیستم اداری داریم که رهبر انقلاب آن را تعبیر به اژدهای هفت سر فساد کردند. برخی افراد فاسد در سیستم اداری کشور داریم، مکمل تحریم‌های خارجی و سربازان بدون یونیفرم دنیای غربی هستند که ما را تحریم کردند. فساد موجود در کشور، گسترده است و همان ابزاری که می خواهد با فساد بجنگد هم بعضا دچار فساد می‌شود. رهبر انقلاب اسلامی فرمودند که با یک دستمال کثیف نمی توان شیشه را تمیز کرد. بنابراین برخی کسانی که قرار است با فساد مقابله کنند خودشان وضعشان خرابتر است. در این میان نقش سیستم های نظارتی و دستگاه قضایی و نیروهای اطلاعاتی بسیار مهم است.

آقای آوایی خاطرنشان کرد: بعضی از مسوولین همچون ماکسی میلیان در سریال مردان آنجلس هستند که تازه از غار بیرون آمدند و مدعی هستند که بنزین مفت به مردم می دهیم درحالی که به این افراد باید گفت اجازه دهید که خودرو با قیمت واقعی به دست مردم برسد بعد از آن بنزین را هم با قیمت واقعی به آنها عرضه کنید. مردم با لیتری ۱۵ هزار تومان و ۲۰ هزار تومان بنزین می زنند نه ۳ هزار تومان چراکه ماشین های ما چند برابر ماشین های خارجی بنزین مصرف می کند اما اجازه نمی دهند خودروی برقی و هیبریدی وارد کشور شود. بنابراین اگر اجازه دهند این موارد که اشاره کردم انجام شود قیمت دلار هم پایین می آید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.