سه‌شنبه, 26 تیر 1403 Tuesday, 16 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 42647 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد دیدگاهها : 2411×
ترکش‌های افشاگری محبی علیه رائفی پور؛ از واریز به حساب خورشید خانم تا زن بدون حجاب
23 اردیبهشت 1403 ساعت: 12:21
شناسه : 280023
6

این که این واریزها و روند مالی موسسه، قانونی بوده یا خیر، موضوع بحث حاضر نیست بلکه از زاویه ای دیگر و البته مختصر و انشاءالله مفید بدان می پردازیم.

پ
پ

حجه الاسلام جلیل محبی، عضو مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و دبیر پیشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اخیراً اطلاعات حساب‌های بانکی موسسه مصاف – متعلق به علی اکبر رائفی‌پور – را منتشر کرده است. طبق اسناد افشا شده، ده‌ها میلیارد تومان پول به حساب این موسسه و برخی افراد واریز شده است.

این که این واریزها و روند مالی موسسه، قانونی بوده یا خیر، موضوع بحث حاضر نیست بلکه از زاویه‌ای دیگر و البته مختصر و انشاءالله مفید بدان می‌پردازیم.

بعد از این افشاگری، رائفی پور، با انتشار ویدئویی، به اتهامات منتشر شده پاسخ داد و به قول خودش شفاف‌سازی کرد. اصل این کار، پسندیده است خاصه آن که به سرعت انجام شد.

 

رائفی‌پور در پاسخ خود، گفت که موسسه مصاف، شخصی است و از این که برخی افراد اطلاعات حساب‌های موسسه او را افشا کرده‌اند به شدت انتقاد کرد و در عین حال توضیحاتی درباره درآمده و هزینه‌های موسسه داد. از جمله این که گفت این موسسه با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و فعالیت‌هایی مانند راه اندازی موکب اربعین و اداره مدرسه دارد.

او مکرراً تاکید کرد که چون در قبال پول‌هایی که خیرین به حساب موسسه شخصی وی برای فعالیت‌های عام المنفعه احساس مسوولیت شرعی می‌کند و خودش هم حسابداری خوانده است، دقت بسیار زیادی دارد که حتی یک ریال در جایی جز نیت شرعی خیرین صرف نشود و مثال زد که اگر کسی پول داده که برای اربعین برنج خریداری شود، آن پول را تا رسیدن اربعین نگه می‌دارند و جای دیگری خرج نمی‌کنند تا مبادا خلاف شرعی رخ بدهد.

او در مثال دیگری برای اثبات دقت‌اش در هزینه کردهای موسسه گفت که در شب‌های انتخابات، نیروهای موسسه که کار انتخاباتی می‌کردند، از پول موسسه شام نخوردند و از جای دیگری هزینه شام آن‌ها حساب شد.

حالا که ایشان تصریح دارد به این که پول‌های موسسه را خیرین می‌دهند و محل مصرف هر کدام از اعانه‌ها نیز مشخص است و در عین حال می‌گوید که آماده شفاف‌سازی است، جا دارد درباره موضوع مهمی که در ویدئوی منتشره بدان‌ها نپرداخته است، توضیح دهد و شفاف‌سازی کند.

طبق آنچه در اسناد منتشره آمده و ما از صحت و سقم‌شان خبر نداریم ولی رائفی‌پور نیز برغم انتشار عمومی تکذیب‌شان نکرده و فقط از منتشر کنندگان و بانک مرکزی به خاطر لو رفتن این اطلاعات انتقاد کرده، موسسه مصاف، پول‌های قابل توجهی به حساب افراد خاصی واریز کرده است که جا دارد اولاً درباره اصل این واریزها، نفیاً یا اثباتاً توضیح دهد و ثانیاً در صورت صحت این واریزها، علت آن‌ها را نیز از باب شفاف‌سازی -که بدان تاکید دارد- بیان کند.

در این جا فقط چند نمونه از واریزی‌ها را مطرح می‌کنیم و انتظار پاسخ به افکار عمومی داریم:

۱ – طبق یکی از اسناد ادعایی، نزدیک ۱۴ میلیارد تومان به حساب امیر حسین رائفی‌پور واریز شده است. منتشر کنندگان می‌گویند او برای علی اکبر رائفی‌پور است. احتمال این که نیت خیرین از کمک به موسسه علی اکبر رائفی پور، واریز مبالغ به حساب امیرحسین رائفی‌پور باشد، بسیار اندک است و جا دارد توضیح داده شود که ماجرای واریز این مبلغ کلان به حساب برادر رئیس موسسه چیست؟

1839833 593 - ترکش‌های افشاگری محبی علیه رائفی پور؛ از واریز به حساب خورشید خانم تا زن بدون حجاب - حساب رائفی پور

۲ – طبق سندی دیگری، ادعا شده مبلغ ۱۴۵ میلیون تومان به حساب خانمی به نام روجا صفرپور واریز شده است. او همان زنی است که در انتخابات ۱۱ اسفند بدون حجاب سر صندوق رای حاضر شد و رای داد و سپس به دیدار رائفی‌پور رفت. از او در رسانه‌ها به عنوان خورشید خانم یاد شده است.

انتظار است رائفی‌پور که می‌گوید به حدی مقید است اگر خیری پولی برای خرید دو کیلو پیاز جهت موکب داده، آن را در همان هدف خرج کند، توضیح دهد کدام خیری ۱۴۵ میلیون تومان به نیت دادن به خورشید خانم در اختیار مصاف قرار داده است.

1839837 758 - ترکش‌های افشاگری محبی علیه رائفی پور؛ از واریز به حساب خورشید خانم تا زن بدون حجاب - حساب رائفی پور

۳ – از فردی به نام علی بیطرفان توئیتی منتشر شده که درآن نوشته است: از کسی خواستم روی فلش آهنگ‌های جدید زدبازی برایم بریزد و او میان آهنگ‌ها دو تا سخنرانی از رائفی‌پور برایم ریخت و گوش دادم و فردایش از او خواستم هر چه سخنرانی از او دارد برایم بریزیم.
و سپس رسیده است: شما چه جوری با «استاد» آشنا شدید؟

کاری به راست یا دروغ بودن این ماجرا نداریم ولی در میان افرادی که پول‌های میلیونی از موسسه مصاف گرفته‌اند نام بیطرفان نیز با رقم ۵۴ میلیون تومان دیده می‌شود.

قصه این استاد گفتن و آن پول گرفتن چیست؟ آیا خیرین در کنار پول برنج و پیاز برای موکب، برای این موارد هم نذر خاص دارند؟

1839834 479 - ترکش‌های افشاگری محبی علیه رائفی پور؛ از واریز به حساب خورشید خانم تا زن بدون حجاب - حساب رائفی پور
۴ – در همان سند نام «ندا رائفی پور» نیز که ۵۰ میلیون تومان گرفته است، دیده می‌شود. مردمی که به قول رائفی‌پور هزینه‌های موسسه او را به نیت کار خیر پرداخت می‌کنند، حق دارند بپرسند این خانم کیست و چه نسبتی با رئیس موسسه دارد و چرا این مبلغ به حساب او واریز شده است؟

۵ – در یکی از اسناد امده است که خانمی اوکراینی به نام الونا واشچنکو معروف به طاهره واشچنکو که ادعا می‌شود شیعه شده، چندین مرتبه از موسسه پول گرفته است. اگر چنین است، رائفی‌پور علت این واریز‌ها را هم مشخص کند، جای دوری نمی‌رود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.