×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 17 خبر

صاحب امتیاز رسانه خبری تحلیلی بامردم با بیان اینکه جوانان ایران هم مورد توجه مسئولین و هم مورد توجه دشمنان نظام هستند، گفت: نباید برخی رفتار ها باعث این شود که جوانان دلسرد شوند و خوشحالی دشمنان را فراهم سازد، باید از پتانسیل جوانان بیش از پیش استفاده شود.

به گزارش «بامردم»،  علیرضا پرندوش در نشست ستاد ساماندهی جوانان که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان لاهیجان، برگزار شد (+گزارش تصویری) (+سخنرانی فرماندار)، با بیان اینکه به عنوان یک دانشجو کارشناسی ارشد با محیط دانشگاهی آشنا بوده و رفت و آمد دارم، تصریح کرد: شور و نشاط اجتماعی، سیاسی و … دانشگاه ها می بایست قدری بیشتر شود و زمینه فعالیت های اجتماعی، سیاسی و … هرچه بیشتر دانشجویان فراهم آید.

وی اظهار داشت: کمبود تشکل های رسمی دانشجویی همچون انجمن های اسلامی در دانشگاه  برای افزایش شور و نشاط دانشجویان و افزایش مشارکت احساس می شود، فکر می کنم تنها تشکل رسمی شهرستان بسیج دانشجویی می باشد که جای دارد به خاطر برگزاری برنامه های متعدد علمی، فرهنگی و مراسم های گوناگون در دانشگاه ها از این عزیزان تقدیر و تشکر کرد.

صاحب امتیاز رسانه خبری تحلیلی بامردم افزود: با این وجود نیازمند حمایت مسئولین در راستای شکل گیری تشکل های رسمی و مجاز اجتماعی، سیاسی و … هستیم چرا که باور داریم هرچقدر این تشکل ها از همه طیف های فکری و سیاسی بیشتر شوند زمینه انجام کار های گروهی و مشارکتی و حتی اعتلای علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان بیشتر فراهم می آید.

این فعال رسانه ای و دانشجویی خاطرنشان کرد: در حوزه آموزشی دانشگاه ها برخی از رفتار ها باعث دلسردی دانشجویان می شود، تحقیق و پژوهش بسیار مفید است و باعث رشد علمی، پژوهشی و … دانشجویان می شود، اما کدام آیین نامه  و بخشنامه این اجازه را داده که به عنوان پروژه های کلاسی برخی اساتید کتاب ها و یا مقالات تخصصی مورد نیاز خود را قسمت بندی کرده و به دانشجویان بدهند تا ترجمه کنند.

پرندوش افزود: باید در پروژه های دانشجویی مباحثی مد نظر قرار گیرد که واقعا باعث رشد و پیشرفت دانشجو شود، سوالی که پیش می آید این است که چند درصد این دانشجویان بدون آشنایی لازم با زبان های خارجه ترجمه های سپرده شده را خودشان انجام می دهند، شاید تنها از محدود مزیت های این نوع پروژه های ترجمه، ایجاد مراکز انجام پروژه های دانشجویی و ترجمه و اشتغالزایی در شهرستان و مهمتر از آن ترجمه کتاب و مقاله مورد نیاز استاد محترم، استفاده از امتیازات آن و شاید چاپ ترجمه آن در سال های آینده توسط ایشان باشد!

وی در رابطه با وضعیت ورزش شهرستان لاهیجان نیز اظهار داشت: برخی می گویند که با ادغام حوزه های ورزش و جوانان، جوانان فراموش شده اند، اما متاسفانه در برخی موارد شاهد فراموشی ورزش نیز هستیم.

صاحب امتیاز رسانه خبری تحلیلی بامردم خاطرنشان کرد: با یک مقایسه سطحی در ورزش شهرستان می توان به وضعیت آن پی برد، در موضوع ورزش های همگانی قدری برنامه های برگزار شده می بایست بیش از پیش شوند چرا که مردم و جوانان به شور و نشاط و و تندرستی نیازمند هستند.

وی با انتقاد از وضعیت اطلاع رسانی و روابط عمومی برخی نهاد ها و ادارات گفت: گاها برخی همایش ها و … برگزار می شود و یا یک سری کار ها انجام می شود که تلاش های بسیار زیادی برای برگزاری و انجام این ها صورت گرفته، اما به دلیل ضعف در اطلاع رسانی این ها دیده نمی شوند و یا مردم از برگزاری این برنامه ها اصلا خبر ندارند!

این فعال حوزه رسانه تاکید کرد: در لاهیجان در دولت تدبیر و امید شاهد موفقیت ها و خدمات ارزشمند و شایسته ای بوده ایم که این ها باید برای مردم از طریق رسانه ها و … اطلاع رسانی شوند تا مردم از کارهای انجام شده اطلاع داشته باشند و این باعث افزایش امید در مردم خواهد شد.

پرندوش در ادامه ضمن تشکر از نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان لاهیجان بابت تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان، تصریح کرد: از مهندس سید محمد احمدی تشکر می کنیم چرا که ایشان با توجه به اعتقادی که به جوانان داشتند از همان ابتدای حضورشان به عنوان فرماندار در این شهرستان با تشکیل ستاد ساماندهی جوانان زمینه حضور، هم فکری و مشارکت جوانان در امورات شهرستان را فراهم کردند.

وی افزود: جوانان شهرستان لاهیجان در عرصه ها و موضوعات مختلف حتی در سطوح بین اللملی نیز افتخار کسب کرده و می کنند و این نشان دهنده پشت کار و توانمدی های جوانان لاهیجان می باشد، امیدوارم تا با برگزاری این جلسات به صورت مداوم زمینه فعالیت و مشارکت هرچه بیشتر فراهم آید.

این فعال حوزه رسانه استفاده از تجربیات و توانمندی های جوانان به عنوان مشاورین جوان دستگاه ها، نهاد ها و ادارات شهرستان یکی از مطالبات این قشر دانست و تصریح کرد: استفاده از مشاوران جوان برخلاف شهرستان های اطراف در لاهیجان دیده نمی شود، در بسیاری از شهرستان ها مشاورین جوان دستگاه ها با برگزاری جلسات مداوم پی گیر مطالبات و مباحث مربوط به حوزه خود می باشند.

وی تاکید کرد: باید به جوانان اعتماد کرد، در طول تاریخ  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز همین جوان ها بودند که با از خودگذشتگی های خود حماسه ها آفریدند و بیگانگان و دشمنان نظام را نا امید ساختند.

پرندوش افزود: همانطور که مطرح می شود جوانان در بسیاری از حوزه ها حرف اول را می زنند، اما گاها آنطور که باید مورد توجه قرار نمی گیرند.

صاحب امتیاز رسانه خبری تحلیلی بامردم با بیان اینکه جوانان ایران هم مورد توجه مسئولین و هم مورد توجه دشمنان نظام هستند، گفت: نباید برخی رفتار ها باعث این شود که جوانان دلسرد شوند و خوشحالی دشمنان را فراهم سازد، که قطعا اینطور نخواهد بود، باید از پتانسیل جوانان بیش از پیش استفاده شود.

این فعال رسانه ای با اشاره به در پیش بودن انتخابات سال ۱۳۹۶، خاطرنشان کرد: امیدواریم جوانان شهرستان لاهیجان همگام با مردم و جوانان سایر شهرستان های کشور، یک بار دیگر با حضور خود در یکی از بزرگترین رویداد های کشور در سال آینده حماسه دیگری را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خلق کنند و با مشارکت خود در انتخابات باعث یاس و نا امیدی دشمنان نظام شوند.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.