×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

 .::.  اخبار منتشر شده : 13 خبر

نیروی هوایی آمریکا برای ماموریتی ناشناخته که در خصوص اهداف آن صحبتی نشده، این باربه سراغ ایلون ماسک و شرکت اسپیس ایکس رفته است و با آنها همکاری می‌کند.

نیروی هوایی کشور آمریکا در حال ساخت یک فضاپیمای کوچک روباتیک به نام X-۳۷B است و می‌خواهد آن را بر روی راکت فضایی فالکون ۹ نصب کند، اما در خصوص ماموریت این فضاپیما اطلاعاتی منتشرنشده است.

این اولین ماموریت شرکت spaceX برای نیروی هوایی آمریکا است.

چهار ماموریت قبلی سفینه فضایی X-۳۷B توسط راکت اطلس ۵ انجام شده است و این نخستین باراست که فالکون نه برای ماموریت انتخاب می‌شود.

قراراست سفینه فضایی روباتیک در ماموریتی به نام تست چرخشی (Orbital Test Vehicle-۵) از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا ارسال شود.

سفینه فضایی بدون سرنشین X-۳۷B تا به حال سه ماموریت مخفیانه برای نیروی هوایی آمریکا انجام داده که قرارداد شرکت اسپیس ایکس با نیروی هوایی آمریکا بالغ بر ۶۵ میلیون دلار است.

در ماه می‌سال ۲۰۱۶ برخی گمانه زنی‌ها از این حکایت دارد که آمریکا از شرکت اسپیس ایکس برای نصب ماهواره‌های جاسوسی برروی فالکون ۹ استفاده می‌کند.
سفینه فضایی X-۳۷B برای ماموریتی ۷۰۰ روزه به فضا ارسال شده که می‌تواند مانند نسل قدیم شاتل‌های فضایی ناسا پس از اتمام ماموریت به سطح زمین فرود آید تا کارشناسان بتوانند از اطلاعات آن استفاده کنند.

از جمله ویژگی‌های فنی سفینه بدون سرنشین X-۳۷B طول ۸ متری، ارتفاع ۲ و ۹دهم متری و فاصله بین دو بال ۴ و شش دهم متری را می‌توان نام برد.

این سفینه وزنی معادل با چهار هزار و نهصد و نود کیلوگرم دارد و برای حمل انسان ساخته نشده، اما قادر به حمل یک ماهواره کوچک برای ارسال به مدار کره زمین است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.